Case Jx80 c commonrail motor güçlendirme

Arkadaşlar hayırlı günler bizde 8075 Tümosan ve yeni aldığım jx80 c Case var ikisini aynı işe aynı yükle koşunca tümo tur bindiyor halbuki tümosanda orijinal oynama yok yani ben biraz araştırdım commonrail motorda yazılım ile güç yükseltmek mümkünmüş bu işten anlayan birisi varsa yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
Bol bereketli kazançlarınız olsun.

Traktörünüz hayırlı olsun.
Güle güle kullanın.
Tümosan 8075 ,
75 hp , 320 n.m. tork .
Case JX80C ,
75 hp , 309 n.m. tork .
Stok motor olarak 8075 in biraz atak olması doğaldır.
Traktör yeni iken biraz devirli kullanılması gerekir.
Toprak işleme de yüz saat kadar 2200 rpm devirle sürmelisiniz.

Arkadaşlar hayırlı günler bizde 8075 Tümosan ve yeni aldığım jx80 c Case var ikisini aynı işe aynı yükle koşunca tümo tur bindiyor halbuki tümosanda orijinal oynama yok yani ben biraz araştırdım commonrail motorda yazılım ile güç yükseltmek mümkünmüş bu işten anlayan birisi varsa yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ederim.
Bayi bünyesinde yapılıyor diye biliyorum yani sormuştum bendede 70c var yapabiliriz dediler bence en garantisi onlara yaptırman zaten max 105 hpye çıkıyor diye biliyom

Bence bayi bünyesinde yaptırman daha doğru olur bendede var 70c sormuştum güçlendirme yapılırmı diye yaparız dediler bayinize yaptırmanız daha doğru olur bence

Evet Commonrail enjeksiyona sahip dizel motorlarda yazılım ile güç artışı mümkün, chiptuning işi yapan firmalara danışıp uygun yazılım olup olmadığını sorabilir, motora zarar verip vermediğini danışabilirsiniz..

Tümosan 8075 zaten çekiş olarak iyi bir traktör, sınıfına göre performansı yüksek hissettiriyor..

Bende iki traktör arasında tüketim farkını merak ettim güç olarak Tümosan öndeyse tüketim daha çoktur diyebilir miyiz?
Tümosan öndeyse yakıt tüketimi daha çoktur, diyemeyiz.
Tarla içinde çabuk toplamayan traktörün yakıtı iş çıkışında daha fazla olabiliyor.
Deuthz 4080E sürücüsü pulluk sürümünde ilk aradığı motor devri 1300 rpm di , baktı olmadı , 1500 rpm devirde yürümeye çalışıyor.
1300 rpm deviri MF 165 sürücüsü pullukta tercih edebiliyor.
Max tork 1300 rpm , max güç 2100 rpm dir.
Tork çizgilerinin yayvanlığı değişiyor.
Motorda güç = tork * devir le orantılı değişir.
1500 rpm de 300 n.m. torkta çalışan motorla 1600 rpm de 290 n.m. torkta çalışan motor yakın güçler üretecektir.
Tarlada bozma sürümler, 25-30 cm derinlik , çok yaptığımızdan ,
Motor anma gücü devir kullanımlarımız daha fazla oluyor.
Tümosan 8085 in 3 lt/dk la sürdüğü tarlayı NH T5 115 , Landini 5 100 de benzer tüketimlerde sürebiliyor.
Motorların yük altındaki spesifik yakıt tüketimleri 255 gr.kw/h ile 300 gr.kw/h arasında değişmekte olduğundan motordan kaynaklı %15 gibi fark oluşması muhtemeldir.
Sürücüden kaynaklı tüketimler %26 olabiliyor.
Dur-kalk yapan bir araba motoru bile %10 yakıt tüketimi değiştirebilir.

Motora yazılım yapıldığında beğenmediğimiz konular;
Tork,güç çizgisi kesişim devri 1900 rpm de olan JD 6R motorunun 1500 rpm le sürülmesi ,
Tork,güç çizgisi kesişim devri 1500 rpm olan JD 6MC motorunun 1600 rpm de sürülmesi uygundur.
Tork,güç çizgisi kesişim devri 1950 rpm olan NH TR6 motorunun 1600 rpm le sürülmesi ,
Motor anma gücü devirlerinin kullanılamaması diyebiliriz.
Uygun ekipman kullanımı da bir sorun olarak duruyor.
JD 6430 Premium modele 4 soklu 14" pulluk takılmış, traktör çok yakıyor, deniyor.
4 soklu büyük kanat dönerli pulluk kullanmak ve önde bir ton ağırlık kullanmak gerekiyor.
Motor yükü %90 tercih eden ağır iş traktörü.
JD 5080R , 3 soklu dönerli pulluk kullanabiliyor.

Benzer traktör ağırlığında Kubota 9540 Hi Lo var , JX80C de yakın köyde var.
En az yakıt bölgeleri 1600-1900 rpm aralığı , iki motorunda benzer niteliktedir.
İkisi de 4 soklu 11" pulluk kullanır, biri birinden biraz önce veya sonra iş bitirir.
Bir depo yakıtta , şoförden ve motordan kaynaklı on litre değişebilir.
Bize göre bu konulara yorulmaya fazla değmez.

Tarlaya hem fındık hem süpürge ekersek verimlilik artar görünüyor.