Birbirimizi kırmadan

sevgili looper kardeşim.
demişsinki;
geçenlerde atanmış başbakan binali yıldırımın bi videosunu seyrettim. Bir okula gidiyor ve muhtemelen bu akıllı tahtalar faliyete geçiği aralar. Sınıfa giriyor ve tahtaya Sevgili ogrenciler yazıyor, bak lafa bak 'ogrenciler' öğrenciler yazmaktan aciz ve seçilmemiş ATANMIŞ bi başbakanı var bu ülkenin sevgili arkadaşlar.

Bende diyorumki;
sen sınıfa konulan KOSKOCA akıllı tahtayı değilde;
Başbakanın yazısındaki küçücük ayrıntıyı görmüşsen.

bizim millet olarak hele çok zamana ihtiyacımız var.

bende aynı şeyi söylüyorum sayın abim. Daha çooook yol katetmemiz lazım. Saygılar

sevgili looper kardeşim.
demişsinki;
geçenlerde atanmış başbakan binali yıldırımın bi videosunu seyrettim. Bir okula gidiyor ve muhtemelen bu akıllı tahtalar faliyete geçiği aralar. Sınıfa giriyor ve tahtaya Sevgili ogrenciler yazıyor, bak lafa bak 'ogrenciler' öğrenciler yazmaktan aciz ve seçilmemiş ATANMIŞ bi başbakanı var bu ülkenin sevgili arkadaşlar.

Bende diyorumki;
sen sınıfa konulan KOSKOCA akıllı tahtayı değilde;
Başbakanın yazısındaki küçücük ayrıntıyı görmüşsen.

bizim millet olarak hele çok zamana ihtiyacımız var.
Eğitim demişken...

3 yılda bir yapılan uluslararsı pisa testi (öğrenci değerlendirme) sonuçlarına göre, eğitimde 72 ülke arasında 50. sıradayız.

Atanamayan 300 binden fazla öğretmen de düşünülünce ki artık içlerinden bazıları bunalıma girip intihar ediyorlar... Eğitimde baya ileri seviyeye gelmişiz.

Tübitak ta bu eğitim kokusunda mükemmel işlere imza atıyor. Türkiye de derece alamayan projeler uluslarasi ödüller alıyorlar. Tubitakta birinci seçilen proje papaz eriğini imam eriğine çeviren proje...

Akıllı tahta işi çözmüş.

Yazılanları baştan beri okuyorum. Herkes birşeyden bahsetmiş biri demiş mazot pahalı biri demiş o suçlu bu suçlu site yöneticisi çıkmış siz kimsenin kime oy vereceğine karışamazsınız evet karışamayız çünkü gelişim üretim farklı fikirlerle olur. Seçme meselesine gelince Türk halkı kimsenin hizmetkarı değil. Bizim seçtiklerimiz bize hizmetkar çünkü. Ben onu oraya bana hizmet etsin diye seçiyorum bizi ayrıştırsın küfür etsin zora soksun diye değil. Tarlana işçi aldın götürdün parasını verdin işçi görevini yapmasa hemen kovarsın dimi. Eh işte artık bazıları görevini başarıyla yapamıyor. Biat kültüründen vazgeçmeliyiz halk olarak seçmen korkuyor seçilecek beni birdaha seçmezler diye korkması gerekirken neden çünkü gösterilen fazla tevazudan. Bu a parti b parti olsun farketmez. Birde şuna acayip takılıyorum milletimiz büyük oyunu bozdu diyorlar benim safımda böbürleniyor sorsan neyi bozmuş bilmez ama. Kardeşim sen oyunu bozmayacaksın o seçtiklerin bozacak onları neden seçtin sen bunun için. Görev edinmeyelim kendimize bunları görevi olanlar görevini yapsın. Yapmıyorsada afedersiniz ben eleştiririm. Sonuna kadar da haklıyım.

Numanm%C4%B1y%C4%B1m-%C4%B0nsanm%C4%B1.jpg

...

Bugün uzum bir yazı yazdım webden tam göndere bastım yeniden girmelisiniz dedi göndermedi. Ak partiye oy verenler neden oy veriyor az düşünelim önce şu her yere imamhatip yaptılar diyen arkadaş için bir istatistik paylaşayım. Açılan imam hatip fen lisesi be anadolu lisesi oranlarına ve öğrenci sayılarına bir baksın. IMG_9777.JPG

Şimdi arkadaş ak partiyi eğitimden pisa testinden mesul tutuyor haklıda. Atanamamış öğretmen sayısına bakacağına atanmış öğretmen sayısının kaç kat arttığına bakmıyor. Ülkede herkes bedava yaşamak peşinde. Herkes öğretmen olayım 3 ay yatayım garanti param yatsın derdine düşerse atanamamış öğretmen 300bin değil 3 milyon olur. Devlette bunları atamak zorunda değildir. Bak ben biyoloğum mesela beni de atamadı. Hastanelerde laboratuvarda tahlil için 1 gün bekliyorsun. Biyologları atasaydı beklemezdin gibi bir mantık ne kadar saçmaysa bu da o kadar bana göre.
Ak partiye oy veren insanlar cahil demiş, bir diğeri başka bir başlık altında güya oğluna yatırım yapacakmışta ak partiye oy veren %50 sığır varken yurt dışına gidecekmiş oğlu bütün büyük beyinler gidiyormuş bilmem ne. Adam sığır diyor koca seçmene site yönetimi herhangi birşey yapmadı neyse önemli değil.
Sorarım ak partiye oy veren cahil insanları ak parti mi yetiştirdi. Ak partiden önce eğitim mükemmeldi de bunca sığır dediğiniz aşağıladığınız seçmeni, koyun dediğiniz seçmeni kim yetiştirdi?
Bu ülkede daha önce dışarı kaçmayan büyük büyük beyinler ne yaptınız bu ülkeye?
Ekonomiden anlamaz yorum yapar Türkiyenin dış borcu 941 olmuş? İlkkez duydum ben hep devlet özel sektör borcunun 453 milyar dolar olduğunu biliyorum? Neyse önemli değil önemli olan şu büyüyen ülkelerin dış borcu olur olmak zorunda çünkü finansman sağlıyor.
Bir diğer konu inşaat konusu. Türkiye de insanların büyük kısmı kendi evlerinde oturmuyordu. Halen oturmuyor olabilir ancak o inşaatlarla evi olmayan binlerce fakir insan kiradan kurtulup ev sahibi oldu. Kaldı ki türkiye de mecburen kentsel dönüşüm depremden dolayı olmak zorunda. Ayrıca yapılan yol köprü hastane mecburen yapıldı. Büyüyen nüfusa rağmen eğer alt yapı yatırımı yapılmasaydı ne turizm ne ticaret ne sağlık gelişirdi. (Yapılma yolları hatalı olabilir)

Gelelim eleştirilere:
Ak parti dışardan finansman sağlayarak projeler üretirken bunları katma değere çeviremedi be borcunu milletin sırtına sardı. Dünde bu yüzden devletin topladığı vergiler bu taahhütlere de aktarılınca bütçe sıkılaştırılmasından şaşıldı.
Ak parti eğitim diyince hep para zannetti. Zaten kendileri eğitime destekten bahsederken hep ayrılam bütçe şuydu şu oldu diye anlatıyor ama eğitimin devamlı değiştirilen sistemler yüzünden kimyasınon bozulduğunun farkında değiller.
Tarım: çiftçiye verilen mazotun ötv li olması bile saçma.
Neyse iftar vakti geldi.
Son olarak vatandaş şunu diyor yapamazsa da benim adamım yapamasın. Zaten sloganda ak parti bilerek seçmiş herhalde. Yaparsa ak parti yapar diye. İlginç bir seçim olacak ama o kesin.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Bugün uzum bir yazı yazdım webden tam göndere bastım yeniden girmelisiniz dedi göndermedi. Ak partiye oy verenler neden oy veriyor az düşünelim önce şu her yere imamhatip yaptılar diyen arkadaş için bir istatistik paylaşayım. Açılan imam hatip fen lisesi be anadolu lisesi oranlarına ve öğrenci sayılarına bir baksın. Ekli dosyayı görüntüle 27740

Şimdi arkadaş ak partiyi eğitimden pisa testinden mesul tutuyor haklıda. Atanamamış öğretmen sayısına bakacağına atanmış öğretmen sayısının kaç kat arttığına bakmıyor. Ülkede herkes bedava yaşamak peşinde. Herkes öğretmen olayım 3 ay yatayım garanti param yatsın derdine düşerse atanamamış öğretmen 300bin değil 3 milyon olur. Devlette bunları atamak zorunda değildir. Bak ben biyoloğum mesela beni de atamadı. Hastanelerde laboratuvarda tahlil için 1 gün bekliyorsun. Biyologları atasaydı beklemezdin gibi bir mantık ne kadar saçmaysa bu da o kadar bana göre.
Ak partiye oy veren insanlar cahil demiş, bir diğeri başka bir başlık altında güya oğluna yatırım yapacakmışta ak partiye oy veren %50 sığır varken yurt dışına gidecekmiş oğlu bütün büyük beyinler gidiyormuş bilmem ne. Adam sığır diyor koca seçmene site yönetimi herhangi birşey yapmadı neyse önemli değil.
Sorarım ak partiye oy veren cahil insanları ak parti mi yetiştirdi. Ak partiden önce eğitim mükemmeldi de bunca sığır dediğiniz aşağıladığınız seçmeni, koyun dediğiniz seçmeni kim yetiştirdi?
Ekonomiden anlamaz yorum yapar Türkiyenin dış borcu 941 olmuş? İlkkez duydum ben hep devlet özel sektör borcunun 453 milyar dolar olduğunu biliyorum? Neyse önemli değil önemli olan şu büyüyen ülkelerin dış borcu olur olmak zorunda çünkü finansman sağlıyor.
Bir diğer konu inşaat konusu. Türkiye de insanların büyük kısmı kendi evlerinde oturmuyordu. Halen oturmuyor olabilir ancak o inşaatlarla evi olmayan binlerce fakir insan kiradan kurtulup ev sahibi oldu. Kaldı ki türkiye de mecburen kentsel dönüşüm depremden dolayı olmak zorunda. Ayrıca yapılan yol köprü hastane mecburen yapıldı. Büyüyen nüfusa rağmen eğer alt yapı yatırımı yapılmasaydı ne turizm ne ticaret ne sağlık gelişirdi. (Yapılma yolları hatalı olabilir)

Gelelim eleştirilere:
Ak parti dışardan finansman sağlayarak projeler üretirken bunları katma değere çeviremedi be borcunu milletin sırtına sardı. Dünde bu yüzden devletin topladığı vergiler bu taahhütlere de aktarılınca bütçe sıkılaştırılmasından şaşıldı.
Ak parti eğitim diyince hep para zannetti. Zaten kendileri eğitime destekten bahsederken hep ayrılam bütçe şuydu şu oldu diye anlatıyor ama eğitimin devamlı değiştirilen sistemler yüzünden kimyasınon bozulduğunun farkında değiller.
Neyse iftar vakti geldi.
Son olarak vatandaş şunu diyor yapamazsa da benim adamım yapamasın. Zaten sloganda ak parti bilerek seçmiş herhalde. Yaparsa ak parti yapar diye. İlginç bir seçim olacak ama o kesin.
Yazınızın önemli bir kısmına katılırken katılmadığım kısımları aşağıdaki gibidir;

Sizde dahil olmak üzere atamalar neden yapılmasın ki? Neden hastanede 1 gün fazla bekleyelim? Neden tekrar gidip gelmek zorunda kalalım? Ülkede bu eğitim yılında 70 bin civarı sözleşmeli öğretmen var. Madem ki öğretmen ihtiyacı var devlet atama yapmalı. Çünkü öğrenci bile ücretli öğretmeni öğretmenden saymıyor. Kaale almıyor. Ücretli öğretmen kadrolu öğretmen yanında eziliyor, nasıl olsa sepetleneceğim diye işine konsantre olamıyor, ek işler yapıyor. Dolayısı ile gençlerimizi emanet ettiğimiz adamın sağlıklı bir şekilde işine yapamamasına sebep olan bir durum var. Ama eğitimin kötü olmasını tamamen bu hükümete bağlayamayız. Geçmişten gelen ve bir türlü çözülemeyen bir sorun bu.

2. konu akparti seçmenine sığır vs denilmesi. Bütün bir kitleye bu hakarette bulunmak tabiki hoş karşılanabilecek, savunulacak birşey değil lakin şunu da hatırlamakta fayda var, sn. cumhurbaşkanı kendisine oy vermeyen %50 ye terörist dedi, daha birkaç hafta önce milletvekili için akp ye oy atmayan münafıktır dedi. Bahçeli, Meral Akşener in seçime girebilmesi için imza verenler fetocu bunları araştırın dedi. Yani bu karşı tarafı zan altında bırakma, hakaret etme, vatan haini ilan etme olayını, insanları ayrıştırma olayını akp çıkardı. Ben seçime giren diğer adayların hiçbirinin kendine oy vermeyenlere böyle ağır ithamlarda bulunduğunu duymadım.

Birde acılan okul sayısı hakkında mecliste verilen gensoru önergesine milli eğitim bakanının verdiği yanıt şu şekildedir.

“Bakanlığımızca 2002-2016 arasında açılan*Anadolu imam hatip lisesi*sayısı 976, bağımsız açılan*imam hatip ortaokulu*sayısı 2 bin 359 ve Anadolu imam hatip lisesi bünyesinde açılan imam hatip ortaokulu sayısı 409’dur. 2002-2016 arasında 109 okul Anadolu imam hatip lisesine dönüştürülmüş olup bu okullara ait bilgiler valiliklerin uhdesinde bulunmaktadır. 2016’da bütçe kanununa göre*Din Öğretimi Genel Müdürlüğü*okul ve pansiyonlarına 3 milyar 541 bin 700 TL tahsis edilmiştir.*

Buradan bakarsak anadolu lisesi adı altında Anadolu imam hatip lisesi açılmış olabilir mi?

Ha bu arada bunlar dinsiz, imam hatip istemiyorlar gibi bir algı oluşmasın. Elhamdülillah bizlerde müslümanız. Din ve din eğitimi ile ilgili bir sorunumuz yok ama ülkenin din kültürü öğretmeni ve din adamı ihtiyacına göre aşırı derecede imam hatip açılması mantıklı gelmiyor...

Bizdede teravih vakti yaklaştı. Cümleten hayırlı akşamlar.

Buda kaynak.

http://www.ogretmenlerhaber.com/egitim/12-yilda-acilan-imam-hatip-okulu-sayisi-aciklandi-h4494.html

Yazınızın önemli bir kısmına katılırken katılmadığım kısımları aşağıdaki gibidir;

Sizde dahil olmak üzere atamalar neden yapılmasın ki? Neden hastanede 1 gün fazla bekleyelim? Neden tekrar gidip gelmek zorunda kalalım? Ülkede bu eğitim yılında 70 bin civarı sözleşmeli öğretmen var. Madem ki öğretmen ihtiyacı var devlet atama yapmalı. Çünkü öğrenci bile ücretli öğretmeni öğretmenden saymıyor. Kaale almıyor. Ücretli öğretmen kadrolu öğretmen yanında eziliyor, nasıl olsa sepetleneceğim diye işine konsantre olamıyor, ek işler yapıyor. Dolayısı ile gençlerimizi emanet ettiğimiz adamın sağlıklı bir şekilde işine yapamamasına sebep olan bir durum var. Ama eğitimin kötü olmasını tamamen bu hükümete bağlayamayız. Geçmişten gelen ve bir türlü çözülemeyen bir sorun bu.

2. konu akparti seçmenine sığır vs denilmesi. Bütün bir kitleye bu hakarette bulunmak tabiki hoş karşılanabilecek, savunulacak birşey değil lakin şunu da hatırlamakta fayda var, sn. cumhurbaşkanı kendisine oy vermeyen %50 ye terörist dedi, daha birkaç hafta önce milletvekili için akp ye oy atmayan münafıktır dedi. Bahçeli, Meral Akşener in seçime girebilmesi için imza verenler fetocu bunları araştırın dedi. Yani bu karşı tarafı zan altında bırakma, hakaret etme, vatan haini ilan etme olayını, insanları ayrıştırma olayını akp çıkardı. Ben seçime giren diğer adayların hiçbirinin kendine oy vermeyenlere böyle ağır ithamlarda bulunduğunu duymadım.

Birde acılan okul sayısı hakkında mecliste verilen gensoru önergesine milli eğitim bakanının verdiği yanıt şu şekildedir.

“Bakanlığımızca 2002-2016 arasında açılan*Anadolu imam hatip lisesi*sayısı 976, bağımsız açılan*imam hatip ortaokulu*sayısı 2 bin 359 ve Anadolu imam hatip lisesi bünyesinde açılan imam hatip ortaokulu sayısı 409’dur. 2002-2016 arasında 109 okul Anadolu imam hatip lisesine dönüştürülmüş olup bu okullara ait bilgiler valiliklerin uhdesinde bulunmaktadır. 2016’da bütçe kanununa göre*Din Öğretimi Genel Müdürlüğü*okul ve pansiyonlarına 3 milyar 541 bin 700 TL tahsis edilmiştir.*

Buradan bakarsak anadolu lisesi adı altında Anadolu imam hatip lisesi açılmış olabilir mi?

Ha bu arada bunlar dinsiz, imam hatip istemiyorlar gibi bir algı oluşmasın. Elhamdülillah bizlerde müslümanız. Din ve din eğitimi ile ilgili bir sorunumuz yok ama ülkenin din kültürü öğretmeni ve din adamı ihtiyacına göre aşırı derecede imam hatip açılması mantıklı gelmiyor...

Bizdede teravih vakti yaklaştı. Cümleten hayırlı akşamlar.

Yazdığınız yazının büyük kısmına katılsamda atamaların bütçe ve kapasite meselesi olduğunu bilmenizi isterim. Yoksa emin olunca seçim önce ak parti bu fırsatı kaçırmaz bütün öğretmenlerin atamasını yapardı.
Bir diğer konu benim paylaştığım istatistik 2002 yılından itibaren olup anadolu imam hatiplerinde imam hatip olarak sınıflandırıldığı bir tubitak yayınından alınma.
Son olarak insanları ilk ayrıştıran bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam söylemleri ile ünlü zamanın hürriyet şimdininse sözcü yazarlarıdır. Kim olduklarını biliyorsunuz.
Zaten bu üslup kabul edilemez. Herkesin ailesinde chpli ak partili, mhp li var.
İyi parti için bahçelinin söylediğini önce koray aydın ki kendisi iyi partilidir meral akşenere söylemişti.
Allah kabul etsin.
İyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Öğretmen atamaları bütçe meselesi değildir, kadroları %70 dolu tutup, yer değiştirmeleri rahat yapabilme meselesidir.
Ücretli öğretmen, sınıfın dolu görülmesi içindir.Kitap,yemek,servis,laboratuar malzemeleri, akıllı tahta, tablete bütçe yetiyor.Yeni müteahhitlerimiz oldu.
2002 yılında görev alabilmek için isteğe bağlı sigorta ödeyip, okulda çalışılabiliyordu, sağlık sigortası yoktu, ücret asgari ücret düzeyindeydi.30 gün sigorta alınan ücretten yatırılmak zorundaydı.
2003 yılında okul müdürleri işveren konumuna getirildi, 1080 gün primden sonra sağlık karnesi çıkarılabiliyordu.Bir öğretmen arkadaşımız zatürreden vefat edince prim gün sayısı 90 güne indirilip sağlık karnesi verilmeye başlandı.
Eğitim görev şehidimiz oldu.Allah gani gani rahmet eylesin.
Sigorta ders saat sayısına göre 15 gün yatırıldı.Tatil günleri ücrete dahil değildi.
2010 yılına kadar ek ders ücretleri 3 Tl den önce 5 Tl ye sonra 7 Tl ye çıktı.
2010 da tatil günleri ücrete dahil oldu.Ücretler 9 Tl ye yükseldi.2018 de 11 TL ye yükseldi.
Zamanın bakanı, MEB bundan kar ediyor, dedi.Asgari ücretli çalışan kişi kadar hala değeri yoktur vesselam.

• Beğen
Tepkiler: meraklibiracemi
Herşey çözülür hallolur suyun yüzü bulanmadan durulmazmış ben inanıyorum memleketimizi güzüel günler bekliyor ama şu oy için siyaset için dini alet ediyorlar ya allah hesinin hesabını soracak milleti sağcılıkla osmanlıcılıkla kandırıyorlarya bizim milletimizde yıllardır böyle görüşe aç zannediyorlarki bunlar osmanlı aşığı vatansever ben bir tarihçi olarak söylüyorum eğeğr bunlar Osmanlı’da yaşasaydı osmanlı bunları Malta’ya sürerdi bunlar osmanlı havası estirirler ama Osmanlı ruhunu anlayamazlar osmanlı ruhunu yaşayamazlar eğer gerçekten Osmanlı’dan bir nebze bir şey öğrenselerdi böylesine devleti soymazlardı ceblerini doldurup aile şirketi kurmazlardı bakınız içlerinde zengin olmayan bir bakan bir belediye başkanı yok yazılacak seyler çok ama vakit yok cümleten hayırlı ramazanlar mevlam nice güzüel günlere kavuşmayı hepimize nasip etsin

Sene 2004 köyümüz mahalle oldu, büyük şehire baglanmisik, köy tüzel kişiliği kalkt.bbir sürü vaadleri köylüye.sonra köylü ev yaptı Yıktılar neymiş efendim yasakmış imar çıkacakmış.halen çıkacak eli kulağında13 sene olmuş hala bekliyoruz.basimiza ne işler gelecek

• Beğen
Tepkiler: meraklibiracemi
Bugün uzum bir yazı yazdım webden tam göndere bastım yeniden girmelisiniz dedi göndermedi. Ak partiye oy verenler neden oy veriyor az düşünelim önce şu her yere imamhatip yaptılar diyen arkadaş için bir istatistik paylaşayım. Açılan imam hatip fen lisesi be anadolu lisesi oranlarına ve öğrenci sayılarına bir baksın. Ekli dosyayı görüntüle 27740

Gelelim eleştirilere:
Neyse iftar vakti geldi.
Bak kardeşim bende öğretmenim. Seçmene hangi partiye oy verirse versin herhangi bir yanlış söz söylemek terbiyesizliktir. Bakın ben size bir olay anlatayım sizde dinleyin 9 Nisan da yöneticilik mülakatı vardı bende baş vurdum ve gittim mülakat merkezine . İyi oku burayı vardım merkeze herkes okulları paylasiyor ( eğitim Birsen liler). Çok yakın tanıdığım arkadaslarimda ordaydi. Bana dedikleri boşa kendinizi yoruyorsunuz. Herkesin yeri belli. Neyse önemi yok geldik sınav Mayıs ayında aciklanacakti ama seçim olunca 26 hazirana ertelediler sonuçları açıklamayı. Hani hiç kimse mülakatta torpil olduğunu bilmiyorya. Neyse işin özü işi ehline vermek yerine kendi adamına verirsen birgün bir yerde bu düzen patlak verir. Gelelim pisaya zorunlu eğitim lisede gereksiz herkes okuyacak diye birşey yok. Bu sadece işsiz sayısını az göstermek için yapılmış bir durum. Gelelim atama meselesine sen her ile üniversite aç ama iş imkanı yok. Yav bunu nasıl görmüyor sunuz da yok kolay iş yok şu yok bu demenin gereği yok bu issiz ordusu daha da artacak. Eğitimde kalite düştü eleme sistemi bitti. İşin en can alıcı noktası okulu bitiren 18 yaşındaki bir genç ten daha sonra nasıl bir verim beklersin. Agac yaş iken eğilir der atalarımız. Toplum ayristiriliyor kutuplastiriliyor. Ülkeyi yönetenler adil olmak zorunda yoksa yok dolar çıktı yok tarım battı yok eğitim çöktü vs daha çok tartisiriz ama biz birbirimizi yerken yöneticiler mali götürür. Bizse birbirimizi kirmakla yetiniriz. Öncelikle öz eleştiri yapıp önümüze bakmalıyız. Almanya iki dünya savaşından yenik çıktı heryeri yıkıldı yakıldı ama şimdi bmmw, Mercedes, Audi,fend, class , same deutz, Amazon, Opel, woswagen bunlar benim bildiklerim dünyada sayılı ekonomik markaları var. Biz bunları tartışmak yerine ak koyunlar, chpkklar,ipler yok şunlar yok bunlar demekle her daim geriye gideriz. Herkes öz eleştiri yapıp nasıl daha iyi yere gelebilirizii tartışmalıdır. Kamu kurumlarına eleman alınırken tecrübe ye bakmalıyız. Torpilli adam kayirmayi bırakıp adaleti sağlamalıyız. Çiftçi de daha iyi verim daha iyi et üretimi nasıl yapılmalıdır i tartışmalıdır. Yem pahalandiyi tartışmak yerine yem üretmeyi tartışmalıdır. Dışarıdan dolarla saman mal ithal etmek yerine yerli irkda nasil verim artirabilirizi tartismalidir. Ziraat odalarının sadece para toplama yeri değil çiftçi yi bilinçlendirme k için uğraşan kurum haline getirmek için neler yapmalıyız i tartışmalıdır. Yani hepimize iş düşüyor ama bizi yöneten siyasilere bizden daha çok iş düşüyor. Çünkü onlar bizim oyumuzla oralara geldiler. Herkes ektiğini biçer kimse domates ekipte kavun bicemez. Herkes oyunda hürdür istediğine oyunu verir. Allah ülkemize yardım etsin.