Binali Yıldırım: "Dağı taşı ekin! Maliyetlerinizi biliyoruz, desteği vereceğiz"

⭕ Partisinin Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul Sancaktepe ilçesinde düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak gündemi değerlendirdi. Tarım sektörü hakkında şu şekilde konuştu:

⭐ "Ticaretimizin büyük bir kısmı, 40 milyar doları Rusya ve Ukrayna ile yapılıyor. Bu iki ülkeden ülkemize 8 milyon ziyaretçi geliyor. Bu iki ülke dünyanın tahıl ihtiyacının yüzde 60’ını karşılıyor. Şimdi bunlar yok, bunlar olmayınca ne olacak gıda, tarım ürünleri önemli hale gelecek. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde gıdaya erişimde sorunlar yaşanacak. Bunun farkındayız öncü göstergeleri görüyoruz ve gerekli tedbirleri de hükümetimiz alıyor. Birkaç konuşmamda tarıma çok dikkat çektim, vatandaşlara dedim ki ekin, deliler gibi ekin, dağı, taşı ekin. Merak etmeyin devletimiz sizin maliyetlerinizi biliyor, gereken desteği verecek. Yeter ki siz ekin çünkü artık gıda petrolden de altından da önemli hale geldi" dedi.

binali-yildirim-dan-ciftcilere-deliler-gibi-e-2-14823258_o.jpg

Çiftçinin birtek kulağının arkası sağlam kalmıştı. Onunda bu sezon gereği yapıldı.
Nisan geldi yazlık ekim sezonu başladı. Kendi erkuntumdan pay biçiyorum. Her gün 1 depo yaksa en az 100 lt hesap ortada.
Desteği yatırın abi hesaba gerisini bize bırakın. Çiftçi çalışmadan duramaz. Parası olsa sana bana sormaz zaten gider sürer dağı taşı!

Çiftçinin birtek kulağının arkası sağlam kalmıştı. Onunda bu sezon gereği yapıldı.
Nisan geldi yazlık ekim sezonu başladı. Kendi erkuntumdan pay biçiyorum. Her gün 1 depo yaksa en az 100 lt hesap ortada.
Desteği yatırın abi hesaba gerisini bize bırakın. Çiftçi çalışmadan duramaz. Parası olsa sana bana sormaz zaten gider sürer dağı taşı!

Doğru söze ne hacet ''Desteği yatırın abi hesaba gerisini bize bırakın.Parası olsa sana bana sormaz zaten gider sürer dağı taşı!''👍👍

Ülkede hububat harmanı başladı alım fiyatı açıklayamadılar neyi ne zaman verecekler kim inanır, destek dediğin tee seneye yatar oda devalüasyon enflasyon sarmalında yokolur gider, mazot gübre pahalı ürün fiyatlarını yukarı çekmeden mümkün değil tarımda üretim düşer, tıkır tıkır hesabına maaaş almaya benzemiyor tarladan ürün kaldırmak, maaşlan geçinmeye alışmış adamların anlayamayacağı işler bunlar ama işte yinede çıkıp bol keseden propaganda yapmayı adet edinmişler.Lafla peynir gemisi olayı.

• Beğen
Tepkiler: marican22
Dağı taşı bırak çiftçi kendi yerini zor ekiyor. Bu maliyetlerle girdiği kapıdan çıkabilen, günü kurtaran bereket versin diyor. Çalışarak, mücadele ederek, üreterek batıyor çiftçi. Önceden traktörün mazotu var mı yok mu diye düşünmezdik. Garajda mazot bidonları, çantalar hep dolu dururdu. Şimdi traktörü çalıştırmadan iki defa düşünür olduk.