Aspir Ekimi 2016 MF 5410 Birleşim 13lü Kültüvatör MF 398 Alparslan 22li Mibzer

Bizde ekiyoruz 3 senedir.İlk sene bizde bişey alamadık cizel çekip ekmistik zaten.Sonraları tarlaları pulluk ile sürüp 8 10 kilo sülfat attık 100 kilodan asağı hic düşmedi.İnşallah bu sene sizinde iyi olur.
Ekimde gubreyle tohumu karistirip ekiyoruz. Gübre gozunu boş birakiyoruz. Yari yariya denk getirmeye çalışıp 10 12 kilo/dekar ayarliyoruz. Bu sekilde ekiyoruz. Baska da gubre atmiyoruz.

Allah emeğinizin karşılığını versin

• Beğen
Tepkiler: hkkcmgz
Kolay gelsin.
Aspir bence ekilecek ürün değil ama hala ekiliyor. Ben daha memnun olana rastlamadım.
Aspirden sonra tarlayı nadasa mı bıraktınız yoksa ektiniz mi?
Aspir sonrası ekilen ürün o yıl içinde aspir ekilmeyen yerlere göre nasıldı dikkat ettiniz mi?

Kolay gelsin.
Aspir bence ekilecek ürün değil ama hala ekiliyor. Ben daha memnun olana rastlamadım.
Aspirden sonra tarlayı nadasa mı bıraktınız yoksa ektiniz mi?
Aspir sonrası ekilen ürün o yıl içinde aspir ekilmeyen yerlere göre nasıldı dikkat ettiniz mi?
Ayçiçeği kadar kar edeni gördüm ama genel itibariyle fazla kar getiren bir urun degil. (hatta bazen hic kar etmeyen)

Aspirin üstüne buğday ektik. O yönden sorun yoktu hatta dediginiz gibi diger arazilere göre iyiydi bile. Ama ayçiçeği misir pancar gibi ürünler ne der bilemem.

• Beğen
Tepkiler: ofas