ARMATRAC FABRİKA ÖNÜNDE

Ynt: ARMATRAC FABRİKA ÖNÜNDE

Arkadaşlar, bir konuyu bilmeden, araştırmadan bu tip forumlara yazı yazmayalım. Traktörler hakkında yazı yazarken takım tutar gibi fanatiklik yapmayalım, gerçekçi ve dürüst olalım. Ülkemizde yapılan güzel şeylere gerektiği değeri vermezsek daha çok ağlarız. İyi bilen ve araştırmış bir kişi olarak yazıyorum. Lütfen iyi okuyun.
1. Ekunt 56 yıldır tüm traktör fabrikalarına döküm parça üreten bir firma.
2. Tümosan, Same, Massey Ferguson, Deutz, New Holland ve daha birçok firma parçaların tamamını yıllardır Erkunt ' tan alıyor.
3. Daha da önemlisi birçok traktörde ve iş makinasında kullanılan İngiliz Perkins motorun neredeyse tamamı Erkunt tarafından gönderilen parçalar ile imal ediliyor.
4. Erkunt ' un üretmekte olduğu traktörlerde yurt dışından gelen tek parça İngiltere ' den gelen Perkins motor. Ve bu konuda daha önce yazdığım gibi motorun üretilmesi için giden parçalar yine Erkunt tarafından üretiliyor ve İngiltere ' ye gönderiliyor.
5. Erkunt ZF adındaki şanzumanını tamamen Ankara ' da kendisi üretiyor. İsteyen gidip görebilir. Ve daha önemlisi Erkunt ürettiği şanzumanları dünyanın birçok ülkesine de satıyor.
6. Aynı şekilde hisrolik kaldırıcı da tamamen ve yıllardır Erkunt tarafından üretiliyor ve başta Başak ve Steyr olmak üzere birçok firmaya satılıyor.
7.Erkunt isminin ve bereket, nimet, servet gibi isimlerin yurt dışında telaffuzu zor olduğu için Armatrac ismi ile satılıyor.
8. Diğer tüm firmalar yurt dışına lisans parası öderken Erkunt kendi lisansına sahip, traktörler tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi ve bir lira bile lisans parası ödemiyor. Yani paramız ülkemizde kalıyor.
9. Siz diğerlerini almaya devam edin ki ülkemiz bir türlü zenginleşemesin.
9.Şimdi birdaha düşünün bakalım kimmiş Bülent Ersoy.

Sorusu olan varsa cevaplarım. Bol keseden atmak yok !

Bu arada birşey eklemeyi unutmuşum. 60-70-80 Hp aynı beygir gücüne sahip hangi marka olursa olsun istediğiniz traktörle hem de bir büyük pullukla tarlaya girin bakalım Erkunt en az %30 daha az yakmazsa ben hiçbirşey bilmiyorum. Varsa cesareti olan buyurun tarlaya !

çOK YAŞA ARKADAŞIM HELAL OLSUN BU BİLGİYİ VERDİĞİN İÇİN:
TÜRKİYEDE TÜM DÖKÜM İŞLERİNİ ERKUNT YAPIYOR NERDEN ORASI TÜMOSAN BURASI BAŞAK ÖBÜR TARAFI mf DİĞER TARAFI fiat MIŞ.bİLMEDEN YAZMAYIN ŞUNU
LAFA BAK YÜZDE YÜZ YERLİ DEĞİLMİŞ HANGİSİ YÜZDE YÜZ YERLİ.
LAF OLSUN TORBA DOLSUN DİYE KONUŞMAYIN YAZIYA HİÇ DÖKMEYİN

%100TÜRK link=topic=6824.msg227566#msg227566 date=1257928679' Alıntı:
Arkadaşlar, bir konuyu bilmeden, araştırmadan bu tip forumlara yazı yazmayalım. Traktörler hakkında yazı yazarken takım tutar gibi fanatiklik yapmayalım, gerçekçi ve dürüst olalım. Ülkemizde yapılan güzel şeylere gerektiği değeri vermezsek daha çok ağlarız. İyi bilen ve araştırmış bir kişi olarak yazıyorum. Lütfen iyi okuyun.
1. Ekunt 56 yıldır tüm traktör fabrikalarına döküm parça üreten bir firma.
2. Tümosan, Same, Massey Ferguson, Deutz, New Holland ve daha birçok firma parçaların tamamını yıllardır Erkunt ' tan alıyor.
3. Daha da önemlisi birçok traktörde ve iş makinasında kullanılan İngiliz Perkins motorun neredeyse tamamı Erkunt tarafından gönderilen parçalar ile imal ediliyor.
4. Erkunt ' un üretmekte olduğu traktörlerde yurt dışından gelen tek parça İngiltere ' den gelen Perkins motor. Ve bu konuda daha önce yazdığım gibi motorun üretilmesi için giden parçalar yine Erkunt tarafından üretiliyor ve İngiltere ' ye gönderiliyor.
5. Erkunt ZF adındaki şanzumanını tamamen Ankara ' da kendisi üretiyor. İsteyen gidip görebilir. Ve daha önemlisi Erkunt ürettiği şanzumanları dünyanın birçok ülkesine de satıyor.
6. Aynı şekilde hisrolik kaldırıcı da tamamen ve yıllardır Erkunt tarafından üretiliyor ve başta Başak ve Steyr olmak üzere birçok firmaya satılıyor.
7.Erkunt isminin ve bereket, nimet, servet gibi isimlerin yurt dışında telaffuzu zor olduğu için Armatrac ismi ile satılıyor.
8. Diğer tüm firmalar yurt dışına lisans parası öderken Erkunt kendi lisansına sahip, traktörler tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirildi ve bir lira bile lisans parası ödemiyor. Yani paramız ülkemizde kalıyor.
9. Siz diğerlerini almaya devam edin ki ülkemiz bir türlü zenginleşemesin.
9.Şimdi birdaha düşünün bakalım kimmiş Bülent Ersoy.

%100türk kardeşime teşekkür ediyorum ve birkaç şeyde ben söylemek istiyorum.erkunt %100 türk malı değil diyorsunuz...peki bana bir tek marka söyleyin herşeyini kendi üreten...madem %100 türk malı olmasında ısrarcısınız örnek göstereceğiniz firmalar vardır...ama yok kardeşim ben sizin türklüğünüzden şüphe etmeye başladım...eminim bana kızacaksınız...ama şu an burda ATATÜRK dahi aynı şeyi söylerdi...ama siz devam edin john deere alın claas alın amerika kazansın new holland alın italya almanya kazansın...devam edin yani...erkunt un 56 yıllık deneyimli bir geçmişi vardır...türkiye de çoğu traktörde de erkunt yazısını görmüşsünüzdür ki steyr massey gibi daha birçok markanın parçalarını üretiyor...ve bizim traktör 87 model ve arka erkunttur...size şunu söyleyeyim erkunt firmasına saygı duymayacaksanız bile tepenizde dalgalanan TÜRK bayrağına saygı duyun...

ben erkunt aldım yeni 60 e modeli traktörümden memnunm ama çift zamanı traktör biraz zorlandı 4*4 ün saft ı çıktı ayrı bir konu traktör ün kolları zayıf iniyor oks de hızlı diğer kollarla yavas anlamadim servis ile kanka olacaz artaık bir de bnm traktörüme çamurluk vermiyorlar fabrika da bayide erteliyo ama bizim oradan biri 3 ay önce erkunt aldı traktör hala gelmedi erkunt fazla satış yapıyo ama hızlı üretemiyo

şimdik ben bu konu hakkında bıraz yorumn yapayım...sizin kullandıgınız bılgısayarlar buyuk ıhtımal cogulugu sagdan soldan toplama.bı marka degıl yanı hadı marka olsun dıyelmkı casper ramını baska yerden dvd yazıcıyı baska yerden getırıp takmıyormu..ne yanı erkuntta gelmıs traktör yapmıs ne alaka bulent ersoy ya?sacmalık...he bırde herkez kendı traktörunu ıncelerse her seyını o marka uretmez uretırse zaten zarar edr sagdan soldan almadır muhakkak bır kac parça.işe teknik açıdan bakın kahve agzıyla yok su yok bu demeyın...

ceya023 link=topic=6824.msg267412#msg267412 date=1270848703' Alıntı:
erkuntun şuan üretimi taleplere yetmiyor muş.. günde 10adet üretiliyor çok talep varmış..
be seni anlayamıyom.yazıların cogunu okudum.hemen hemen tum traktorler hakkında yorum yapıyosun.cogundada formda mıllete sırf konu acılsın die kotuleme yapıyon.gercekten hakkınca yorum yaptıgını sadece ıkı iletinde okudum.bugun erkunt sen benden daha iyi bilirsinki 27 ülkeye ihracat yapıyo.okadar talep varki kabin firması bile iki yerden.hisarlar ve yarış.ön cekerleri.dana ve carrora.bukadar istek olmasa ikiser firma ile calısmazlardı.kim kotulerse kotulesin turlıye pazarının galibi yakında erkunt olur.artık cifciler bilinçli.oyle marka takıntısıda yok.kulaktan duyma bilgilerle kımse traktor almıyo.kimin servisi iise kimin parcası coksa hangısı az yakıyosa onu tercıh edıyolar.ben traktoru aldıktan sonra tarlada traktorun calısmasını gormek icin gelen bakıp inceleyen 8 kisiden 6 sı suan erkunt sahibi.dıger ikiside yakında alır heralde..varsın senın gozunde 10 tane üretsin.bilen biliyo herkez neyın ne oldugunu....( buarada eger erkunttan saglam erkunttan yakıtı az servis ve yedek parca garantısı veren erkuntla aynı fiyatta bi traktor cıkarsa erkunt falan demem degıstırırım..)

zerenler42 link=topic=6824.msg528337#msg528337 date=1328359968' Alıntı:
be seni anlayamıyom.yazıların cogunu okudum.hemen hemen tum traktorler hakkında yorum yapıyosun.cogundada formda mıllete sırf konu acılsın die kotuleme yapıyon.gercekten hakkınca yorum yaptıgını sadece ıkı iletinde okudum.bugun erkunt sen benden daha iyi bilirsinki 27 ülkeye ihracat yapıyo.okadar talep varki kabin firması bile iki yerden.hisarlar ve yarış.ön cekerleri.dana ve carrora.bukadar istek olmasa ikiser firma ile calısmazlardı.kim kotulerse kotulesin turlıye pazarının galibi yakında erkunt olur.artık cifciler bilinçli.oyle marka takıntısıda yok.kulaktan duyma bilgilerle kımse traktor almıyo.kimin servisi iise kimin parcası coksa hangısı az yakıyosa onu tercıh edıyolar.ben traktoru aldıktan sonra tarlada traktorun calısmasını gormek icin gelen bakıp inceleyen 8 kisiden 6 sı suan erkunt sahibi.dıger ikiside yakında alır heralde..varsın senın gozunde 10 tane üretsin.bilen biliyo herkez neyın ne oldugunu....( buarada eger erkunttan saglam erkunttan yakıtı az servis ve yedek parca garantısı veren erkuntla aynı fiyatta bi traktor cıkarsa erkunt falan demem degıstırırım..)
sen erkuntu almadan önce onda erkunt vardı.. heryere atlama.. msjı nisan 2010da atmış beyki ozmn kapestesi azdı..!

nh_fıat link=topic=6824.msg528341#msg528341 date=1328361010' Alıntı:
sen erkuntu almadan önce onda erkunt vardı.. heryere atlama.. msjı nisan 2010da atmış beyki ozmn kapestesi azdı..!
arkadaş daha yeni.yakında tanır. ben yardım edeyim yorumuna kızdığın ceya 23 ün serveti ve samesi
http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-332/erkunt-80t-4wd-same-exp-2wd-surumde-2442010/
http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-332/erkunt-servet-80t-2wd-pulluk/

aksazli link=topic=6824.msg528486#msg528486 date=1328374803' Alıntı:
Eskiler bilir yeniler örnek alır heaa :)) Zaten Eski Bir Erkunt kullacısı Ceya23 , karalama mektubuda yazdığını hiç görmedim.

ceya023 linkli yavuz beyi gerçekten gereksiz yere suçlamışsınız. o beni tanımaz. ama ben onu yazılarından iyi tanırım. o hiçte sandığınız gibi fanatik değildir. daha önce erkuntu vardı arkadaşlar anlatmış. erkuntu niye satmış, sameden daha önce elden çıkara bildiği için. eğer sameyi sata bilseydi emin ol erkuntu değil sameyi satacaktı. kubota alma sebebi erkuntun ona göre kubotaya göre işlerinde yetersiz kalmasıydı. eğerki yeniden yerli bi traktör alacak olsam yine erkunt olur açıklamasınıda yapmıştır bizzat kendisi.
zerenler42 link=topic=6824.msg528337#msg528337 date=1328359968' Alıntı: