Agrosan buzagı doğum makinası

010920dde2c9fb4ec3c68c44767d2120.jpg
fea2dfd833f28f1e4897cb1502db8f75.jpg
9de289aaedcebb4e889e486922d46b41.jpg
08bb1e920cdf2374ec0498d29f6ce6bb.jpg

Ben daha önce sattım, kendim de kullandım. Hayvan doğuma hazır değilse kullanmak sakıncalı. Hazır olsa bile yavaş yavaş ve sürekli kontrol edilerek çekilmeli bazen salıp tekrar çekilmeli. Eğer birden hızlıca çekerseniz çıkık, kopma veya anne vulvasında yırtılmalar olabilir. Dikkatli kullanmakta yarar var

kafanın düz olduğunu kontrol et ve ayak bileklerine iplerin düzğün şekilde takılı oldugundan emin ol ve kafa çıkmıyorsa fazlada zorlayıp inegin rahmine zarar verme
Pekiii kafa cıkmıyorsa ne yapmayalım. Gecen sene veteriner cagırdım kafa falan hiç yoktu gözlerine ganca takıp cıkardık bu yöntem rahme zarar vermez mi ki vermedi inekte sıkıntı yok suan

kafa düzgüz yani iki ön bacagın arasında ama rahimeden sığmıyorsa rahimin içini önce yag ile iyice kayganlaştırıp çekerken bir kişide kuyruk sokumu tarafından rahime aşagı doğru baskı yapsın.kafa yoksa eger burada devreye tecrübe girer. diyelimki inek sancılanıyor 5 yada 6 saat içinde doğuracaksa kaba yem ve fazla su içirip işkembeyi doldurmayalım ki anormal durumda buzagıyı içeride gerekiyorsa geriye dogru itelim ve buzagının kafayı çıkarmaya çalışalım gözlere kanca atılması anneye de buzagıyada zararı olmaz

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Hayirli olsun iyi günlerde kullanın inşallah
Benim hayvanlar yaz kış gece gündüz salma bagli yok
Pek goremem dogumlarini zaten doguracak hayvan uzaklaşır
Sıkıntı terslik olmayinca gerek kalmaz çekmeye kendisi doğurur
On ayak lar ayni hizada dengeli olmali
Biri geride yada geriye katlanirsa olmaz bu uzaktan gozetlenebilir
Sonra kafa gelir baktin yürüyor doğum gerek yok doğurur kendisi
Tam ters de dogutturduk önce arka ayaklar oylede doğuyor ama yardim ile
Sakin gürültü panik panik yapmadan
Beni ariyor komşular bazen inek doğuruyor cok bağırıyor diye uzaktan bakıyorum yanina sokmaz zaten kaçar
Bagirsin bagirir dogururken
Yeter ki terslik olmasin yoksa inek ikinmasin kendisi dışarıya itmesin hidrolik kepce olsa o buzagi oradan çıkmaz

Kuru dönem beslemesi cok onemli büyük yada küçük buzgi konusunda
Hayvanin gezinmesi onemli rahat doğum konusunda
Dogum yeri onemli kendisi istedigi pozisyonda rahat yatar
Yuce mevlam mucizesi doğum