Adapazarı'ndaki zetorlar hakkında bilgisi olan var mı

Yanlis anlasilma oldu galiba..

Deutz gibi olsun ici demissin tam anlamadim.. neyse.. kabin ici super/luks vs degil dogrudur..

Lakin koltukta en iyisi neyse opsiyon olarak var.. vs. Kabin suspansiyonu da var.. vs.

Ama surasi kesin belki de son 20-30 yildir jant agirligi bile degismedi zetor da..

Yani şu sene iyi şu sene kotu, şu seri iyi, şu seri kötü.. kucugu iyi buyugu kotu vs..

Iste bu olay yok zetor da..

Italyanlarin meshur teleskobik vinci var.. merlo merlo'dur derler..

Aynen zetor, zetor'dur:)

Yasin kaç bilmiyorum ama saygisizlik yapma.Umut abi yanlıslikla atildi galiba dedi.sende aciklamani adam gibi yap kimse duzeltmek zorunda kalmasin.Gelelim ic dizayna zetorda gosterir sukse yok traktor dedigin isini yapacak diyor.zaten dedigin gibi dizayn yapsa parasi ona gore olur zaten bilenler aliyor ozamn hic kimse almaz
Adamlıgı yada açıklamayı senden öğrenecek değilim muhattabım sen değilsin umut bey konuşmama cevap vermiş güzelce benimde kötü bir sözüm yok zaten.

neyse boşverin.. sanal ortam yanlış anlamaya anlaşılmaya çok uygun.. olur böyle şeyler..

---

emre8441.. sende zetor varmı bakiyon mu.. bide niye eski/yeni zetor diye düşündün.. merak ettim..

şunu da yazayım olay neylessin;

Zetor hint-çin rüzgarıyla evvelki sene zetor-india yi açtı.. yani hindistan zetor..

türkiye ye de 1 tane geçen sebe konya fuarına gönderdiler.. hatta dünyada ilk konya da sergilenmiş oldu..

jd-hindistan a benziyo solis yada mahindraya benziyo.. gerci motorlari yine zetor tasarlamis yapmis ama hint sonucta..avrupa/çek ana fabrika zetor lara benzemiyo..

lakin bunlar suan piyasada değil..

o nun dışındaki zetorlar hep/komple avrupa..

aralarında kalite/ışçilik/dizayn farkı yok..

hatta seriler içinde mesela eski kasa 64-94 yeni 60-100.. bloktaki EN ufak cıvata ayrıntı BIREBIR aynı..

pompa/turbo ayarları farkıyla bg değişik o kadar..

Zetor-hindistan budur..

FB_IMG_1480855015947.jpg

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Zetor'un hindistan macerası çok eskilere dayanıyor..

hintli-Hmt var zetor lisansiyla üretilmiş.. onlar birebir ayni o zamanki zetorlarla..

Onun dışında avrupa-çek zetorlar en eskisi dahil çok orjinal çok kalite motorlar..