ACİL YARDIM TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN

Çok güzel imkanın varsa eğer Türkiye'ye getirilen ithal simentaller mevcut ben Burdur'da bi işletme ile görüştüm buraya tanıdığa hayvan getirtdik kendi seçti gebe düve burada 10 gün içinde doğanda oldu 2 ay sonra Doğan'da oldu rasyonu ayarladık 20 lt kadar süt alıyor hayvanlar çok genç doğum yaptılar ama sağlıklı sorun yok madem süt için düşünüyorsun sanada tavsiye ederim benim işletmem montofon ağırlıklı sütte ilk doğum 22-25lt Şaşmaz
Zooteknist [emoji106]
Burdur daki firmanın telefonu ve aldığınız hayvanların fiyat bilgisini paylaşırmısınız?

Çok güzel imkanın varsa eğer Türkiye'ye getirilen ithal simentaller mevcut ben Burdur'da bi işletme ile görüştüm buraya tanıdığa hayvan getirtdik kendi seçti gebe düve burada 10 gün içinde doğanda oldu 2 ay sonra Doğan'da oldu rasyonu ayarladık 20 lt kadar süt alıyor hayvanlar çok genç doğum yaptılar ama sağlıklı sorun yok madem süt için düşünüyorsun sanada tavsiye ederim benim işletmem montofon ağırlıklı sütte ilk doğum 22-25lt Şaşmaz
Zooteknist [emoji106]

Bu firmanın adı ne telefonu var mı mümkün se yazabilirmisiniz

Eğer süt işletmesi iseniz sütten para kazanmak zorunluluğunuz vardır.bir ineğin günlük gideri yaklaşık 15 ila 18 lira arasındadır.bir süt ineğinin günlük en az 22 litre süt vermesi gerekir.tabi yem dengelemesi ile.yani 22 lt süt alacaz diye 10 kg kesif yem vermeyecez.şöyleki verilebilecek en asgari yemle en çok sütü alma.buda simental için geçerli değildir.kimse birbirini kandırmasın.simental bir inek senelik ortalamada 18 en fazla 20 lt süt verir.ha buzağı para ediyor diyecekler.doğru. simental buzağıyla holstein buzağı arasında fiyat farkı en az 1.5 lira.ama bunu senelik süt farkına vurduğunuz da süt bu açığı açık ara kapatıyor.tabi simental ineklerden o dediğim sütleri almak kolaydeğildir.bu işte ırk seçimi önemlidir.illada simental diyorsanız holstein ile başlayıp kaliteli simental ile melezleyip işletmenize bu şekilde yön verebilirsiniz.bu anlattıklarım tamamen tecrübedir.kulaktan dolma bir yazı değildir.

• Beğen
Tepkiler: AHBAG
Eğer süt işletmesi iseniz sütten para kazanmak zorunluluğunuz vardır.bir ineğin günlük gideri yaklaşık 15 ila 18 lira arasındadır.bir süt ineğinin günlük en az 22 litre süt vermesi gerekir.tabi yem dengelemesi ile.yani 22 lt süt alacaz diye 10 kg kesif yem vermeyecez.şöyleki verilebilecek en asgari yemle en çok sütü alma.buda simental için geçerli değildir.kimse birbirini kandırmasın.simental bir inek senelik ortalamada 18 en fazla 20 lt süt verir.ha buzağı para ediyor diyecekler.doğru. simental buzağıyla holstein buzağı arasında fiyat farkı en az 1.5 lira.ama bunu senelik süt farkına vurduğunuz da süt bu açığı açık ara kapatıyor.tabi simental ineklerden o dediğim sütleri almak kolaydeğildir.bu işte ırk seçimi önemlidir.illada simental diyorsanız holstein ile başlayıp kaliteli simental ile melezleyip işletmenize bu şekilde yön verebilirsiniz.bu anlattıklarım tamamen tecrübedir.kulaktan dolma bir yazı değildir.

kardeş 2, veya 3, ye gebe bir hoştayn inek fiyatı nedir ben internetteten bakıyorum 6,5 7,5 arası fiyatlar var ancak bizim buarlarda 10 liradan aşağı inek yok

yeni doğum yapmış canlı ağırlığı 700 kg olan bir simentalin fiyatı nedir acaba bilen var mı bir de böyle bi hayvan acaba en az ne kadar süt verir yardımcı olabilir misiniz

Mesele holsteinci simentalci olmak değildir.mesele para kazanmak üretimi artırmaktır.özellikle yetiştirici arkadaşlar hesaplarını iyip yapsınlar.iki ırkıda işletmelerinde bulundurmuş kişilerin anlatımları daha yönlendirici olur.fiyata gelince bugün hangi ırk olursa olsun 25 30 lt süt veren ineği 10 bin liradan aşağı alamassın.simental biraz daha yüksek.

abi kimse zaten 20 den aşağı süt veriyo demiyo benim derdim zaten kazzık yiyecem de nekadar kazzık yiyebilirim onu düşünüyom bu simentallerin en az sütvereni ne kadar verir mesela 7 8 mi verri enaz çünkü benim inek 35 kilo veriyo diyenler de var

Dediğin gibi 8 -10 kg arası en düşük
En yüksek 20 yi bulsan çok ii gerisi boş kimse en ii hayvanını satmaz kardeş

• Beğen
Tepkiler: atayyy
abi kimse zaten 20 den aşağı süt veriyo demiyo benim derdim zaten kazzık yiyecem de nekadar kazzık yiyebilirim onu düşünüyom bu simentallerin en az sütvereni ne kadar verir mesela 7 8 mi verri enaz çünkü benim inek 35 kilo veriyo diyenler de var
O cüssedeki inek 8-10 kiloyu zor verir en azından 15 genç ve buzağısıda güzelse damızlık alıyorum diyen bu paralara alır aşağısı tüccar işi 😁

S.a. 16 anaç la bende süt işi yapıyorum....süt ü de kendin pazarlyorum.....4yıl önce gebe hostain le başladım....artık bu işi bayağı çözdüm...05319793979 müsait olduğunda ararsan yardımcı. Olurum.....tel de sorun var mesaj yazamıyorum..:(

ARKADAŞLAR İKİ TANE KOCA İNEK ALDIM BİRİ SİMENTAL BİRİ HOLŞTAYN TPLAM 13 BİNE MAL OLDU ikisi ilk iki gün 20 şer kilo süt hoştayn verdi simentalde günde 10 kilo veriyo süt verimlerinin daha da artableceğini düşünüyorum ikisinide gebe diye almıştım ancak ikiside gebe değilmiş ilk kazzığı yedik anlıycanız simental olan getirdiğim gün kızgınlık gösterdi dün veteriner çağırdık aşılattık veteriner öbürü de gebe değil deedi yorumlarıızı bekliyorum