Acil yardım buzağı süt icmiyor

Arkadaşlar 2 gün oldu doğali bugün 3 gün bi güzel süt icmiyor biborana hiç dalmiyo suç içim diye zorla ağzına sokuyoz bugün hiç bi süt içmedi ve ayağa kalmadı yatiyo devamlı ne yapmak lazim acil yardim vetenierde cagiracam

c906eca164e7293568d90be748cdef79.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hocam hayvan öldü 😑 veterinerde geldi doğar doğmaz vurulmasi gereken iğne vurulmasi lazımmış 2 iğne vurdu ama hayvan usamadi septimesi oldugunu söyledi

gecmis olsun cok uzuldum hem bir can tasiyordu canli idi hemde emek harcadin gozune baltin o veterineri acilen ilgili mahkeme ile iletisime gecip dava etmelisin gorevini yapmadigi icin bir cana mâl oldu hemde senin gozunun nuru kac aylik emegini imalkâr lik ile heba etti ben alakam yokkan insanlik hakkimi helal etmiyorum boyle vicdansizlara yazik ya gozumden yas geldi yemin ederim tekrar gecmis olsun efendim

gecmis olsun cok uzuldum hem bir can tasiyordu canli idi hemde emek harcadin gozune baltin o veterineri acilen ilgili mahkeme ile iletisime gecip dava etmelisin gorevini yapmadigi icin bir cana mâl oldu hemde senin gozunun nuru kac aylik emegini imalkâr lik ile heba etti ben alakam yokkan insanlik hakkimi helal etmiyorum boyle vicdansizlara yazik ya gozumden yas geldi yemin ederim tekrar gecmis olsun efendim

septisemi buzağıda geç müdahale edildiğinde ölümle sonuçlanır.
bazı ilaçların hayvancılık yapanlarda bulunması gerekir.
arkadaşın başına ilk kez gelmiş bilmediği için hazırlıksız yakalanmış :(
veterinerinde ilerlemiş hastalığa yapabileceği fazla birşey yok.