9540 Test ediliyor :D yaban ellerde

Ynt: 9540 Test ediliyor :D yaban ellerde

kubota güzel makina hiç karaduman filanda atmıyor dikkat ederseniz ama
biraz eleştirelim 95 hp lik traktöre göre cüssesi biraz ufak
ön lastikleri uzelin 266 g leri ile aynı gibi arkalarda erkuntlar balon kullandıkları için erkunt diyorum 70 lik erkuntun aynısı gibi ama çekişe diyecek yok tabi kıyaslamayı videoda ki görüntüye göre yaptım ama imkanı olan varsa yani özgür birisi varsa gidip lastik numaralarını okur bizide bilgilendirir.

çünki nh nin 95 liği deve gibi bu onun yanında td 65 lik gibi kalır

doganbey1 link=topic=47444.msg532989#msg532989 date=1328823619' Alıntı:
NH TD 85 ile KUBOTA M 8540 ı Yavuz abi karşılaştırmıştı. Kubota ondan daha büyük duruyor Muzaffer abi.

eyvallah doğan kardeşim
doğrudur videoya aldnanmamak lazım zaten.ufak dursada önemli değil 4 lüyü koşarak götürüyor tarlada baksana bizim elimize geçse biz ona 5 liyi koşarak götürdürüz,
bizim topraklarda erkunt hızlı 1 h ile 4 lü 14 lüyü hiç zorlanmadan götürüyo bu 5 li 16 lıyı dahi koşarak görürür.
ben marmaranın toprağını çok iyi bilirim sakız gibidir orada belki 4 ideal ama sivas ın her yeri olmasa da en azından bizim ilçenin toprakları okadar sert yada sakız gibi değildir mesala diskaro,vanvey veya daha başka kesek ezici makinaları biz bilmeyi tarlayı ekerken bir kültevatör çeker sonradaa mübzer ile ekeriz.kubota bizim oralara çok çok ideal bir makina verim az olduğu için yakıtı az ama çekişi fazla makina lazzım o da kubota

tek seferlik ekilir yılda bir kez çukurovada üç kez ekilir 1 e 60 -80 -100 verir buğdayı mesala bizim orada 1 e 10 verdiği zaman çok güzel verim oldu deriz ;D

Muzaffer abi Sivas bayisine bir ziyaret yapın. Niyetiniz olmasa bile bir yanına gidip çayını kahvesini içseniz, motorları görseniz sizin açınızdan bir fikir olur. Evet Allah her yere farklı güzellik vermiş :)

doganbey1 link=topic=47444.msg533086#msg533086 date=1328828444' Alıntı:
Muzaffer abi Sivas bayisine bir ziyaret yapın. Niyetiniz olmasa bile bir yanına gidip çayını kahvesini içseniz, motorları görseniz sizin açınızdan bir fikir olur. Evet Allah her yere farklı güzellik vermiş :)

doğan kardeşim şu an imkanım yok bu imkansızlılklar değil mi beni yıkan yazın inşaallah fırsat bulursam bakmaya gideceğim