90 LIK TÜMOSANLA PANCAR HASADINDAN SONRA SÜRÜM

Ynt: 90 LIK TÜMOSANLA PANCAR HASADINDAN SONRA SÜRÜM

dolcevita link=topic=36175.msg307028#msg307028 date=1289321678' Alıntı:
pancar verimleri cok iyidi ortam 22 den başladık 26 ya kadar cıktı betanın coyetesi polarlar 13 14 14.5 kalıdı :D 15 yok yani hastalıktann dolayı bugday desen bi yarısı tosun bi yarısıda senin ektigin tohum vardıya espirya onun bi üst modeli albatros ektim odeska bugun ekimide bitirdim bizde kase falan tutmaz aksine suladıkmı zarar ederiz karınca başak aşırı verimden ekinler irmez güzün sulamayı cok nadir yaparız

ALLAH (C.C) bereket versin biz esperyayı sevemedik bu yıl yine ceyhan ektik biz sularız güzün yoksa ekinler asla çıkmaz 1 suyu veriyoruz şu anda bu gün sularsın sabah tekrar kayselenmeye başlar güzün 2 su veriyoruz yağış olmassa 3 suluyoruz sizin çumra birazdaha akdeniz iklimine yakın burada güz suyu vermessen ekinlere büyükbir ihtimal donar

hacimmet link=topic=36175.msg307059#msg307059 date=1289325694' Alıntı:
ALLAH (C.C) bereket versin biz esperyayı sevemedik bu yıl yine ceyhan ektik biz sularız güzün yoksa ekinler asla çıkmaz 1 suyu veriyoruz şu anda bu gün sularsın sabah tekrar kayselenmeye başlar güzün 2 su veriyoruz yağış olmassa 3 suluyoruz sizin çumra birazdaha akdeniz iklimine yakın burada güz suyu vermessen ekinlere büyükbir ihtimal donar
evet gardaşım dogrusun gecit bölgesi falan derler buralara aşırı donlar fazla olmaz adana ikliminde yetişen bugdayda yetiştiryoruz toros isimli duymusundur belki espirya degilde benimki albatros modeli ALLAH çümlemizinkine bereketini versin karınca gibi calışıyoruz

doganbey1 link=topic=36175.msg307777#msg307777 date=1289678433' Alıntı:
maşallah abim güzel bi sürüm olmuş. bizde sattık Steyr ı. motor arıyoz neler önerirsin
dogan acıkcası hic bi düşüncem yok ama yeni model steylere bi bak istersen 70 80 hp lik 4 ceker size idall olur aslında ama sakın 7o hb den aşagı düşme bunu önerrim sana

guzel surum oluyor gorundugu kadarıyla elıne saglık. ben daha yenı bıtırıyorum pancarı son 2 kamyon kaldı. 3 tarlayı hazırladım bugun ama ben kaz ayagı cekiyorum direk