Same exporler 90 da neden iki tane kuyruk mili var ikisininde özellikleri farklımı?

Merhaba bizde deutz 5125c modeli var bizim traktördede var küçük araştırmalarım sonucunda almanyada çift kuyruk mili gerektiren tarım aletleri olduğu için koyduklarını öğrendim ve bu modeller türk çiftçisi tarafındanda rağbet gördüğü üzere aalmanyada nasılsa burdada aynı şekilde, üretiminin devam ettiriyorlar

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Yanlış hatırlamıyorsam Same Explorer 90 larda biri altta biri üstte iki tane kuyruk mili vardı,

Biri motordan tahrik alıyordu motor ister durduğu yerde çalışırken yada hareket halinde iken fark etmeksizin motor devri hızında çalışıyordu, yanlış hatırlamıyorsam altta olandı.

Diğeri ise vitesten tahrik alıyordu, ve vites hızına göre hızlı yada yavaş dönüyordu. Yanlış hatırlamıyorsam üstteki idi.

Genellikle motora bağlı olan kuyruk mili ile çalışıyordu kullanıcılar, yani altta olan kuyruk mili ile çalışıyorlardı.

Üstte olan gücü motordan alır, alttaki tekerlekten güç alıyor

Resimler ve ekler

• IMG_20210825_095947.jpg
    IMG_20210825_095947.jpg
    152.2 KB · Görüntüleme: 28
Yanlış hatırlamıyorsam Same Explorer 90 larda biri altta biri üstte iki tane kuyruk mili vardı,

Biri motordan tahrik alıyordu motor ister durduğu yerde çalışırken yada hareket halinde iken fark etmeksizin motor devri hızında çalışıyordu, yanlış hatırlamıyorsam altta olandı.

Diğeri ise vitesten tahrik alıyordu, ve vites hızına göre hızlı yada yavaş dönüyordu. Yanlış hatırlamıyorsam üstteki idi.

Genellikle motora bağlı olan kuyruk mili ile çalışıyordu kullanıcılar, yani altta olan kuyruk mili ile çalışıyorlardı.
Tekerden tahrik alır 640 ları 70 kusur modellerde vardı saman makinası tıkandım kuyruk mili kolunu tersine alır geriye giderdik ve sıkışan talaşı kusturduk.

Tes
Tekerden tahrik alır 640 ları 70 kusur modellerde vardı saman makinası tıkandım kuyruk mili kolunu tersine alır geriye giderdik ve sıkışan talaşı kusturduk.
Teşekkürler. Same Explorer 90 DT kullandık 5 yıl kadar, iki kuyruk mili vardı ama üstteki mi alttaki mi tekerlek tahriki idi hiç hatırlamıyorum.

73 model Avrupa Fiat 640 ta var bizde, bahsettiğiniz tersine kuyruk mili dönme özelliğini ilk kez duyuyorum. İlk fırsatta kuyruk milini tekerlek tahrikine takıp geri gitmeyi deneyeceğim.