6441 ZETOR İSTANBUL DA ....

Nail abi 2,5 saatte 4,5 litre yakan zetorun motosikletidir varsa:)

8 litre yakmis.. arkasinda 5 tonluk su tankeriyle 2,5 saatte.. saatte 3,2 litre eder.. zetorun katalog verileriyle uyumlu.. en zor is dahil o motor saatte 4-5 litre yakar yakmaz..

Kendi kanaatim hem cekeri hem yakari ilk deneme sonuclari gercekten 1000 saatte tam kelepir tam garaj motoru.. benim icim yeni rahat etti.. tekrar hayirli olsun osman:)

umut abi dayanamamış yazmış:) ewet abi 2.5 trktör saati yazdı 8 lt mazot aldı ....bugün ayrıca yine ölçtüm emin olmak için 5.5 saat ciwarı çalıştım 15 km yol dahil yüklü gittim birde çamurda oynadık biraz wideo çekmek için :) bugünde 18 lt mazot aldı depo az önce doldurdum..yakıt çok iyi geldi bana .... siz ne dersiniz bilmem...

Resimler ve ekler

• IMG_9209.JPG
    IMG_9209.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 180
  • IMG_9211.JPG
    IMG_9211.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 130
  • IMG_9323.JPG
    IMG_9323.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 157
  • IMG_9378.JPG
    IMG_9378.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 152
  • IMG_9385.JPG
    IMG_9385.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 121
  • IMG_9388.JPG
    IMG_9388.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 139
VASAGO.. Bu traktorun 0 km si cikmiyo.. ayni/cok yakin dizayn olarak;

Proxima 70 var. 6441 ile ayni kodlu motorun bi yeni versiyon motor var uzerinde ve 5 bg daha gucludur. Nerdeyse ayni dizayna sahiptir. Kaputu azcik degisti vs.

Bu 6441 e cok yakin bide henuz seri uretime yeni geccek Major 60 var. Major 80 halen uretimde 77 bg ve tam ORTADIREK ciftci motoru..

Ilk ciktigindan beri major u cok begendim. Suan cek-polonya-slovakya da EN COK satan motor galiba..

Biz teknolijiyle sonradan tanistik simdilerde hep alengerli motorlarda gozumumuz.. ama dogu blogu insani da benim gibi sadeci manuelci demekki.. orda cok tuttu.. suan zetorun en ucuz en manuel serisi oldugu halde EN cok satan modeli.. zaten cok tuttugundan tek cikan 80 nin yanina 60 da cikmak uzre..

Ozeti.. 21 inde istanbul fuarinda major u bi gorun derim.. Ilk goruste cok sade gelecek.. ama ana yapi motor sanziman kalite zetorun en pahali mideli neyse ayni.. bana süs ayrinti degil cok ceksin az yaksin yeter diyenlerin motoru vesselam:)

Bize yem karmayı çekecek birde ara sıra tarlada büyük motora yardımcı olacak az yakan bir şey lazım. Zetorun küçükleri tam bizlik gibi, bakalım ilk fırsatta görüp incelemek lazım.

Osman in aldigi motordan 6 ayda bi duser boyle temiz.. 10 ton at arkana bakma saattede 3-4 litre yakar iste..

Buna en yakin tarifinize uyan major 60.. fuara 80 i gelcek.. ben de merak ediyom fuara giderseniz bi sorun 60 satistamiymis..

Bu traktörün sıfırı mevcut mu şuan? Tam böyle bir traktör gerekiyor bize.

VASAGO,, umut abinin sayesinde bu motora sahip oldum ,şuan için çok erken tam bir geçer not wermek için ama daha 20 saat kadar kullanabildim şunu soyleyim önceden kaçırdığım 0 saat kelepir zetorlar vardı onlar için bir kez daha içim yandı bu 64 zetoru aldıkdan sonra...

çekiş yakıt mükemmel şuan için yolda gidişi çok güzel hiç sarsmıyor zıplama yok bayılma yok hangi vitese atarsan at yürüyüp gidiyor 5 ton için geçerli ama hawalar açınca 15 tonla videolarını paylaşacam inşallah..dün çamurda 5 ton suyla bir wideo çektim kendim gözlerime inanamadım kar suyunu yemiş sarı kaygan zemin köprü yolunun yanındaki şewli rampaya vurduk zetoru videoyu bir izle derim atıyorum şimdi...
burda eklemek istediğim tam 4x4 önler bırakmıyor patinajda sağ sol yapsan dahi bu ormanda ve çamurlu arazilerde çok önemli.+motor sallı uzun tutunma çok iyi +hiç bir şekilde bayılma yok neyle wurduysan bayıra o vitesle sıyırıp atıyor ..şimdilik bu kadar zetor maceram hawalar soğuk yağmurlu karlı hasta olmadan çektim garaja sameyi kullanıyorm şu an...

Osman almadan once vazgecme diye soylememistim simdi yazayim..

Zetorun kotulukler:)

Yanindaki baska motordan sogutur adami
Hep ona binmek istersin
Her bindigin motoru onla kiyaslarsin.. zetor olsa cekermiydi cikarmiydi hesabi yaparsin

Saka bi yana.. sendeki agir devir zetorun 2 buyuk handikapi var:

-yari paletli tadinda bi cekisi var.. hangi vitese atarsan at gidiyo.. bu yuzden bilmiyen vites gecislerine dikkat etmeyip bilmeden yoruyo motoru

-kalibinin cok ustunde bi cekis var.. binene cesaret veriyo.. olup olmadik yerde dengesiz usturupsuz kamyona tira baglarlar ceksin diye.. dikkat etmek lazim..

Son bi ricam.. same 85 in on on cikamayip geri geri ciktigin bi yer vardi.. orda bi dene cikar mi cikar bu kizil manda.. demedi deme:) en cok onu merak ediyom..

Osman in aldigi motordan 6 ayda bi duser boyle temiz.. 10 ton at arkana bakma saattede 3-4 litre yakar iste..

Buna en yakin tarifinize uyan major 60.. fuara 80 i gelcek.. ben de merak ediyom fuara giderseniz bi sorun 60 satistamiymis..

abi şu kaçırdığım https://youtu.be/kc5BloBARSA motorlara bir kez yandım kısmet olmadı sen biliyorsun durumları...
az önce babam kullandı su yüklü tankla sürekli hayret ettim ya deyip duruyor:) o dik rampayı 5 tonla suyla biliyorsun su geri geri asılıyor motoru romorka benzemiyor..4 .vitesle çıktı birde yağmura yakalındık..;( diyeceğim baba beğendi 135 zetor yolda olabilir..
bir wideo çektim cengizle şimdi yüklüyorum konuyla alakalı olarak şunu söyleyim yer wideoda göründüğünden daha dik bildiğin şew çok kaygan ve kar suyu çekmiş toprak üstüne tanker tekerinin biri tek lastik patlamıştı onu taktım batıyo patlatıyodudu toprağı ona rağmen zetoru bir gör ...

Osman almadan once vazgecme diye soylememistim simdi yazayim..

Zetorun kotulukler:)

Yanindaki baska motordan sogutur adami
Hep ona binmek istersin
Her bindigin motoru onla kiyaslarsin.. zetor olsa cekermiydi cikarmiydi hesabi yaparsin

Saka bi yana.. sendeki agir devir zetorun 2 buyuk handikapi var:

-yari paletli tadinda bi cekisi var.. hangi vitese atarsan at gidiyo.. bu yuzden bilmiyen vites gecislerine dikkat etmeyip bilmeden yoruyo motoru

-kalibinin cok ustunde bi cekis var.. binene cesaret veriyo.. olup olmadik yerde dengesiz usturupsuz kamyona tira baglarlar ceksin diye.. dikkat etmek lazim..

Son bi ricam.. same 85 in on on cikamayip geri geri ciktigin bi yer vardi.. orda bi dene cikar mi cikar bu kizil manda.. demedi deme:) en cok onu merak ediyom..

abi aynen dediğin gibi same yatıyor 1 haftadır dondum soğukdan ama zetora biniyorm...az önce babam bindi ıslandık birde üstüne sürekli hayret ediyorrr..:)

o dediğn yer biraz uzak şuan olamz ama yaz gelince yüklü gider denerim fakat görüşüm kızıl manda da çıkamaz oradan orası çok dik bir yer wideoda belli olmuyor...ama çıkarsa zetor orayı bütün insanların önünde söz 135 sıfır zetoru alır gelrim aynı gün bir dk durmam yok parça yok servis dinlemem yani büyük konuşuyorm ...

Baban ilk gun nerden buldun bunu diyoduya osman.. benim icin kar verip almak istiyo acele motor lazimmis desene ne diycek:)

Valla osman kendim almis kadar sevindim.. yine sozumdeyim yakarini cekerini begenmedim dedigin gun alirim:)

Simdi proxima 64 buysa kacan forterra 106 nedir diyosundur icinden.. nasip ne desek bos.. bilmiyene bedava desen yine ister istemez huylanir.. forterra 135 gitti sudan ucuza olmayinca olmuyo iste.. zetorun ulkemizde bahti kara var bi ugursuzluk.. yoksa merakli adami tek kelime ile hasta eder vesselam:)