25500 E RÖMORK

Römork ölçüleri hesaplanırken içten dıştan hesabınıda yapalım..Nerden bakarsanız profil kalınlıkları en ve boy ,10 ar cm yükseklik 5cm farkeder o da 10*10*5* 0.85 toplamda hesap hatası yapmadıysam 425 kg fark yapar...

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Yılmaz.. buğday in mrtrekupu yaklasik 0.8 ton eyvallah

h afriyattan bahsediyom.. yaş kumun metreküpu 1,8 tona yakın.. kurusu bile 1,3 ton.. tepelemeyi bırak silme bile dolduramazsin.. as 950 anca 10-12 metreküp u rahat tasiyo..

Yılmaz.. buğday in mrtrekupu yaklasik 0.8 ton eyvallah

h afriyattan bahsediyom.. yaş kumun metreküpu 1,8 tona yakın.. kurusu bile 1,3 ton.. tepelemeyi bırak silme bile dolduramazsin.. as 950 anca 10-12 metreküp u rahat tasiyo..

13,86 x 0,85 = 11.780 kg (normal bi doldurmada bunu alıyor zaten)

Eşi topu 720 kg tepeleme yapmışsın. Normaldir bu.

Bak tekrar diyorum,

tabanı seninkinden çok yakın bir römorka "2100 kg" tepelenmez.
ya ben bişeyleri kaçırdım ya da anlamadım. 0.8 den 9.9m2 lik taban alanına 1500kg tepelemiş oldum. 2100 niye tepelenemesin bunun taban ölçüleri kaç ? Bişey mi kaçırdım anlayamadım :) pc dende giremiyorum bozuldu.

Peki o zaman bi soru daha
Tandem de dingiller römorkun en arkasına mı yerleştirilmeli (traktöre yük vermesi icin) yoksa tüm yük ortanın biraz gerisinde lastiklere mi bindirilmeli traktöre de 2 3 ton biner sizce en doğru model hangisi bende tandem yok lakin daha dün muhabbeti gecti 10 ton bugday alan bi tandem 5105 jd yi tartmaktan şöförün cılkını cikarmiş

Fatih, Türkiye'de takan yok ama uluslararası standart 2/3'üne gelecek diyor. Balya römorkunu yaparken kurcalamıştım.

Yani römorku 3'e böleceksin. 2. ve 3. Kısımların birleştiği noktaya, iki makası birbirine bağlayan salıncağın merkezi denk gelecek.

MD007269.jpg

64 luk 4x2.. seri 5-6 ile gitti tarlaya kadar.. video su var forumda.. boş romork 3-3,5 ton..

romork güzel olsun arka li yükle dayan gitsin..

uzun çeki ile kisa-asansör çeki arasinda 1 karış mesafe var ama sarsıntıyı %50 azaltır..

Fatih... JD nin ya lastik havaları çok ayarsız.. ya çeki çok uzun -delip kısaltmak lazim-

yada en kötüsü romork çok biçimsiz..

Son düzenleme:
Fatih, Türkiye'de takan yok ama uluslararası standart 2/3'üne gelecek diyor. Balya römorkunu yaparken kurcalamıştım.

Yani römorku 3'e böleceksin. 2. ve 3. Kısımların birleştiği noktaya, iki makası birbirine bağlayan salıncağın merkezi denk gelecek.
Standartlara uyulan bi iş olsa zaten bunları konuşmazdik kaynagi bil yetiyor ustalik için gerisi zaten çayirovada mevcut sipariş ver gelsin
Ekli dosyayı görüntüle 11899

64 luk 4x2.. seri 5-6 ile gitti tarlaya kadar.. video su var forumda.. boş romork 3-3,5 ton..

romork güzel olsun arka li yükle dayan gitsin..

uzun çeki ile kisa-asansör çeki arasinda 1 karış mesafe var ama sarsıntıyı %50 azaltır..

JD nin ya lastik havaları çok ayarsız.. ya çeki çok uzun -delip kısaltmak lazim-

yada en kötüsü romork çok biçimsiz..
Cevap D römork dandik olabilir

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77