2020 YILI SULU GÜBRE KULLANIP FARK GÖRENLER NE KULLANILDIĞI YAZABİLİRLER Mİ ?

BEN GÜBRETAŞ ÜRÜNLERİ KULLANDIM FAKAT AFAKİ FARK GÖRMEDİM. ( AMİNO ASİT UAN32 ) HOLDER İLE MISIR VE YAĞLIK AYÇİÇEK İÇİN

2021 YILI İÇİN ARAŞTIRMA YAPMADAN ALMAK İSTEMİYORUM SİZİN TECRÜBENİZDEN YARARLANMAK İSTERİM !

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM .

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Ben de merak ediyorum gerçekten yaprak gübreleri işe yarıyor mu içimizi rahatlatmak için mecbur atıyoruz.

Dekara üst gübrelemeyi de sayınca yaklaşık 30-40 kg gübre atıyoruz fakat 100-200 ml yaprak gübresinden de fayda bekliyoruz acaba işe yarıyor mu? Ya da yaraması için ne yapmamız gerekiyor?

• Beğen
Tepkiler: ömerFURKAN
Be hep kullanirim her ilac atarken kokbogazda uan32, pasla beraber hydroponica calnit diye suda eriyen nitrat attim ekinler digerlerinden bir hagta sonra kurudu yesil aksam canli kaliyo kesinlikle ayciceginde humik fulvik asit ve uan32 kullandim 50 dekar 14ton aycicegi dekara280kg kantardan gecme yalansiz inanmayana kantar fisini atarim kullanin diyorum yarari var kesinlikle

• Beğen
Ben ayçicek için değilde buğday için YAPRAKCAN kullanmıştım çok faydasını görmüştüm zaten sonrasında Doğancan Hocam ayçicek için Borlu ve Potasyumlu YAPRAKCAN üretmişti tavsiye ederim yani kullananlar memnun kalmış gerek yağ gerek ise verimde artış sağlamışlar.

• Beğen
Be hep kullanirim her ilac atarken kokbogazda uan32, pasla beraber hydroponica calnit diye suda eriyen nitrat attim ekinler digerlerinden bir hagta sonra kurudu yesil aksam canli kaliyo kesinlikle ayciceginde humik fulvik asit ve uan32 kullandim 50 dekar 14ton aycicegi dekara280kg kantardan gecme yalansiz inanmayana kantar fisini atarim kullanin diyorum yarari var kesinlikle
ANLADIM ÜSTAD . SIVI GÜBRE ATILAN ÜRÜNDE FARK EDİYOR DEMİ ?
BİRDE HANGİ MARKA KULLANDIN ?

Ben ayçicek için değilde buğday için YAPRAKCAN kullanmıştım çok faydasını görmüştüm zaten sonrasında Doğancan Hocam ayçicek için Borlu ve Potasyumlu YAPRAKCAN üretmişti tavsiye ederim yani kullananlar memnun kalmış gerek yağ gerek ise verimde artış sağlamışlar.
TAVSİYEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ! HOCAM ARAŞTIRMA YAPACAGIM SAGOLUN.

• Beğen
Tepkiler: Buğday22
Hocam merhabalar ziraat mühendisi olarak yaprak gubrelerine açıklık getireyim!
Yaprak gübresi dar yapraklı bitkilerde buğday veya mısır çok verinde farklılık yapmaz kalitede yapar, mesela gluten veya siyahlik buğday için, tek uygulamada verimi göremezsiniz en az 2 uygulama ve kullandığınız üründen verim almak istiyorsanız yaprak analizi yaptırmanız gerek, uan32 kullanmissiniz neye dayanarak? Bu aynı her yıl DAP kullanmak gibi Yapraktan eksik elementleri tespit edip o bitkiye eksik element olan bir yaprak gübresi verirseniz faydasını görürsünüz, yaprak analizi yapamam derseniz, combi gubrelerden veya Extragüb PLUSS tarzı bir gübre kullanırsanız verime ve kaliteye katkısını göreceksiniz, bununla beraber, pancar soğan aycicekte kesinlikle net belli eder.

Buğdayda ve ayciceginde yaprakcan kullandim faydasini gordum
Ayçiçeğinde ayrıca gubretaş bor5 sivi mineral uyguladim yesil aksami uzun sure koruyup kurumayi geciktiriyor.kesinlikle kullanılması gerektiğini dusunuyorum.ayrica trakyada bu yıl kesinlikle ve kesinlikle gözlemlenen bir durum;
Buğdayları geç ekenler kasım 10-15gibi
Ayçiçeğini ise erken ekenler mart 15-25 gibi
Açık ara kazandı.
Bu ekim periyodunu kesinlikle dikkate almalıyız.Herkese saygı ve selamlar.

Ayçiçeğinde ayrıca gubretaş bor5 sivi mineral uyguladim yesil aksami uzun sure koruyup kurumayi geciktiriyor.kesinlikle kullanılması gerektiğini dusunuyorum.ayrica trakyada bu yıl kesinlikle ve kesinlikle gözlemlenen bir durum;
Açık ara kazandı.
Hocam bu sene buğdayı 10-20 Kasım aralığında ekmeyi planlıyoruz. Ayçiceğini de bu sene 1 Mayısta ekmiştik hava şartlarına bağlı olarak daha erkene almayı planlıyoruz..Bu gidişatta buğday geç ayçicek biraz daha erken ekilecek gibi duruyor.

• Beğen
Hocam merhabalar ziraat mühendisi olarak yaprak gubrelerine açıklık getireyim!
Yaprak gübresi dar yapraklı bitkilerde buğday veya mısır çok verinde farklılık yapmaz kalitede yapar, mesela gluten veya siyahlik buğday için, tek uygulamada verimi göremezsiniz en az 2 uygulama ve kullandığınız üründen verim almak istiyorsanız yaprak analizi yaptırmanız gerek, uan32 kullanmissiniz neye dayanarak? Bu aynı her yıl DAP kullanmak gibi Yapraktan eksik elementleri tespit edip o bitkiye eksik element olan bir yaprak gübresi verirseniz faydasını görürsünüz, yaprak analizi yapamam derseniz, combi gubrelerden veya Extragüb PLUSS tarzı bir gübre kullanırsanız verime ve kaliteye katkısını göreceksiniz, bununla beraber, pancar soğan aycicekte kesinlikle net belli eder.
ANLADIM HOCAM BU YIL İÇİN TOPRAK , YAPRAK ANALİZİ YAPTIRACAGIM TEŞEKKÜR EDERİM

Açık ara kazandı.
AYNEN HOCAM BİZİM KONYA YÖRESİNDE ERKEN EKENLER YAGISLARDAN YARARLANDILAR BU YİL İÇİNDE 10 NİSANDAN SONRA EKMEYİ PLANLIYORUM

EKİM ÖNEMLİ MAHSÜLDE ÖNEMLİ EGERKİ SERT YAGIŞ OLUR İSE BİZİM TOPRAKLARDA KAYMAKLANMA OLUYOR VERİM ETKİLİYOR .

Gubretas UAN32 sıvı gubre,humik fulvik asit kullandim bugday ve arpaya birde hydroponica kalsiyum nitrat suda eriyen gubre %26 lik hepsini internetten hesapli aldim 25kg hepsi 400tl tuttu 100dekar yerim var hepsine attim
ANLADIM HOCAM (y) HUMİK ASİT KESİNLİKLE KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM TOPRAK VE BİTKİ KÖK YAPISINI GELİŞTİRİYOR
Ekmeden öncede kullanabilirsin bu humik asit denen seyi en azindan bir tarlaya at bicerken farkini goreceksin bence

• Beğen
Zamanında kullandım bi faydasını görmedim.
Toprak hazırlamayı iyi yapar, toprak altı ve üstü gübreleri yeterince atar bence en önemlisi sulama yaparsak gayet tatmin edici verimler elde ederiz.
Üşenmeyip, tembellik etmeyip sulama yapmak şart.

• Beğen