2020 yılı en çok satılan traktörler açıklandı

resmi TUİK verilerinden elde edilmiştir.
Birinci sebebi pandemi sürecinde ithal ürünlerin temini imkansızlaştı! Ancak yerli ürünlerde türktraktör kısa birsüre hariç üretimde ciddi kesinti oluşturmadı!
İkinci sebebi ise hobi 30-45hp arası traktörlerde ciddi satış rakamları mevcut buda sayılarda bir dengesizlik oluşturuyo! Deutzda son dönemde önemli sinyaller var inceleme fırsatım olmadı classla birlikte dikkatimi çekenler arasına girebildi bakalım...

• Beğen
Tepkiler: farmekol
Daha demin izlemiştim, burada paylaştığın için teşekkür ederim. Traktör satışları verilere göre pandemi olmasına rağmen, gayet iyi durum da, harikulade. Peki, satılan traktörlerin beygir ortalaması belli mi? Zaten hepsi 75 Beygir üstün dedir de, benim beygir konusun da ayrı hassasiyetim var.

Peki liste de, Steyr, McCormick, Class ya da adını sıkça duyduğumuz traktörler yoktu. Elbet onlar da satılmıştır, satılmaya imkan yok. Acaba neden listeye alınmadı? :) (y)
hqdefault (1).jpg

Peki liste de, Steyr, McCormick, Class ya da adını sıkça duyduğumuz traktörler yoktu. Elbet onlar da satılmıştır, satılmaya imkan yok. Acaba neden listeye alınmadı? :) (y)
Ekli dosyayı görüntüle 52818
Bahsedilen traktörlerin servis ağı yaygın değil ve özel ithalatla getirilen traktörler yani listeye girmeleri çok zor ve claas 2017 de sankoyla anlaştıgından beri satışları dibe vurdu perkins motorlu olan axos modellerinin dışında olanı almak bela getirdi herkese
Steyrın yeni modellerini türkiyenin hiçbir yerinde görmedim,göremedim mccormick ise bitti bitecek türkiyede onunda sonu claasdan farklı değil.

• Beğen
Tepkiler: Tümosan'cı!
Bahsedilen traktörlerin servis ağı yaygın değil ve özel ithalatla getirilen traktörler yani listeye girmeleri çok zor ve claas 2017 de sankoyla anlaştıgından beri satışları dibe vurdu perkins motorlu olan axos modellerinin dışında olanı almak bela getirdi herkese
Steyrın yeni modellerini türkiyenin hiçbir yerinde görmedim,göremedim mccormick ise bitti bitecek türkiyede onunda sonu claasdan farklı değil.
Cevap için teşekkür ederim bizim burada 5 tane Steyr kullanıcısı var, o yüzden dedim. McCormick, Class dediğin gibi neden servis ağları yaygın değil? Etrafım da görüyorum herkes, özel ithalatla mı getiriyor. Bence göze almazlar, uğraşmazlar yani.