2019 yılı şubat ayı tarımsal desteklemeler ödeme planı açıklandı.

Erkut_34 bey ekonemi gavur döllerinen her bişeyi ithal ederken iyiyde ,çifçiye destek ödemesine gelincemi sıkıntı oluyor.
Benim burdaki anlatmak istediğim bu destekleri hiç bir çiftçi zaten alıpda döviz ,altın yapmıyorki . zaten cogumuzun verece yer belli ve neden düz ayak bir ödeme takvimi olmuyor .
Bende aynı şeyi söylüyorum Hacı Mehmet bey. Yanlız anlatimimda gavurun cinsel tenasül sırasında bir yerlerinden çıkan birşeyleri buradaki saygıdeğer arkadaş ortamında yazmak ve kullanmayı kendime ve size yakıştıramadım.
Buradaki arkadaşların çoğu bilgili insanlar. İmkan verseler hepsi tarımdaki olumsuzluklar ve kötülükler üzerine hepsi sayfalarca yazı yazabilir.
Bunlarda haklilarda , herkes kendi işinde ırgat gibi çalışıyor. Sonunda dişe dokunur bir kazanç elde edemiyor. Birçok insan borç harç yaşamaya çalışıyor. Bu insanların en büyük suçu hala üretim yapmaya çabalamalari. Halbuki tüm sermayesini satsa birçoğunun , bankaya faize koysa ömrünün sonuna kadar rahat içinde yaşarlar. Ama bu insanlar bunu yapmak istemiyor , topraktan hayvandan kopmak istemiyor. Ruhunu üretim ile besliyor.
Bu sürece yapılan yönetenler kaynaklı her türlü olumsuz ve yanlış politikalarin karşısındayız beraberce.
Fakat ifade etmek istediğim sadece , adamlar bu sene bari destekleri nispeten zamanında veriyor , olması gereken de bu zaten , bunu bari eleştirmeyelim. Parayı alınca , borcunu harcını odeyince yine devam ederiz kaldığımız yerden demek istedim. Siz sanki tarımı yönetenlerden biri gibi tepkinizi bana gostermissiniz. Bende buna gücendim açıkçası.
Diğer yandan bilişim suclari 5651 nolu yasa kapsamında internet ortamı muazzam izleniyor. Bu işi meslek edinmiş insanlar ve görevliler var , birşey yazınca kime ucu nasıl dokunur ona göre yazın , cizin ve sövün birilerine. Haklı davamizda haksız yere dusmeyelim. Etrafımda bu kapsamda başına hoş şeyler gelmeyen , zor duruma düşen bir arkadaşım oldu. Kendi adıma konuşuyorum sinirliysem internete girip birşey yazmıyorum. Olmaz , başıma gelmez diye düşünmeyin , hepimizin işi gücü var. Canimizi kimse durduk yere sıkmasın , adliyeyle , polisle vs uğraşmaya lim.

Bende aynı şeyi söylüyorum Hacı Mehmet bey. Yanlız anlatimimda gavurun cinsel tenasül sırasında bir yerlerinden çıkan birşeyleri buradaki saygıdeğer arkadaş ortamında yazmak ve kullanmayı kendime ve size yakıştıramadım.
Buradaki arkadaşların çoğu bilgili insanlar. İmkan verseler hepsi tarımdaki olumsuzluklar ve kötülükler üzerine hepsi sayfalarca yazı yazabilir.
Bunlarda haklilarda , herkes kendi işinde ırgat gibi çalışıyor. Sonunda dişe dokunur bir kazanç elde edemiyor. Birçok insan borç harç yaşamaya çalışıyor. Bu insanların en büyük suçu hala üretim yapmaya çabalamalari. Halbuki tüm sermayesini satsa birçoğunun , bankaya faize koysa ömrünün sonuna kadar rahat içinde yaşarlar. Ama bu insanlar bunu yapmak istemiyor , topraktan hayvandan kopmak istemiyor. Ruhunu üretim ile besliyor.
Bu sürece yapılan yönetenler kaynaklı her türlü olumsuz ve yanlış politikalarin karşısındayız beraberce.
Fakat ifade etmek istediğim sadece , adamlar bu sene bari destekleri nispeten zamanında veriyor , olması gereken de bu zaten , bunu bari eleştirmeyelim. Parayı alınca , borcunu harcını odeyince yine devam ederiz kaldığımız yerden demek istedim. Siz sanki tarımı yönetenlerden biri gibi tepkinizi bana gostermissiniz. Bende buna gücendim açıkçası.
Diğer yandan bilişim suclari 5651 nolu yasa kapsamında internet ortamı muazzam izleniyor. Bu işi meslek edinmiş insanlar ve görevliler var , birşey yazınca kime ucu nasıl dokunur ona göre yazın , cizin ve sövün birilerine. Haklı davamizda haksız yere dusmeyelim. Etrafımda bu kapsamda başına hoş şeyler gelmeyen , zor duruma düşen bir arkadaşım oldu. Kendi adıma konuşuyorum sinirliysem internete girip birşey yazmıyorum. Olmaz , başıma gelmez diye düşünmeyin , hepimizin işi gücü var. Canimizi kimse durduk yere sıkmasın , adliyeyle , polisle vs uğraşmaya lim.
Erkunt_34 bey zahmet olmasa isminizi yasanıza isminizle hitap etsek.
Yukarda yazdıklarımda tepkimin size olmadığını bilmiyorsanız zaten ben boşa size cvp yazıyorum.
Yinede uyarınızı dikkate alacağım ,sizde siteye üye oldugunuz günden bu yana üstü kapalı tehdit vari yazılar yazmaktan vaz geçin yada en azından rica ediyorum benim iletilerime alıntı yapıp cvp yazmayın bi zahmet.
İyi günler erkunt_34 bey.

Ahmtıl bey her yılki ödeme tarihi zaten mart ortası başlıyordu değişen bir şey yok gibi .
Benim anlamadığım neden 15 güne yayılıyor bu ödemeler ,alacağımız para az yada cok olması değil ödeme takvimindeki adaletsizlik mesele.

şimdi hocam sen aldığın paranın düşüklüğünü sorgulamıyorsun paranın 15 güne yayılmasını mı sorguluyorsun...bir de adaletten bahsediyorsun..bay başımıza gelen!!!!

Erkunt_34 bey zahmet olmasa isminizi yasanıza isminizle hitap etsek.
Yukarda yazdıklarımda tepkimin size olmadığını bilmiyorsanız zaten ben boşa size cvp yazıyorum.
Yinede uyarınızı dikkate alacağım ,sizde siteye üye oldugunuz günden bu yana üstü kapalı tehdit vari yazılar yazmaktan vaz geçin yada en azından rica ediyorum benim iletilerime alıntı yapıp cvp yazmayın bi zahmet.
İyi günler erkunt_34 bey.
Hacı Mehmet Coşkun bey,
Burası genel bir ortam , özel bir sohbet programı değil , siz bana göre uzun zamandır buradasınız anladığım kadarıyla.
O bana yazmasın , bu beni cevaplamasin şeklinde konusabileceginiz bircok sohbet programı var. Kaldı ki ben size kötü bir söz yazmadım , sadece tutumuzu terbiye çerçevesinde eleştirdim. Eski mesajlarınızı okuyorum , sizinde birçok eleştiri mesajınız var. Son mesajinizda gayet cüretkar kelimeler ile yönetim kademesindeki kimselere tepkinizi gostermissiniz. Ben kimseyi tehdit edebilecek konumda veya pozisyonda değilim. Sadece duyduğum şahit olduğum gerçeği yazdım. Basit bir arama ile bu konuda açılmış davaların örneklerine kendinizde ulaşabilirsiniz. Burası bir dost meclisi diye yazdım sadece. Kendinizden eminseniz , bir cekinceniz yoksa , dilediğiniz gibi , istediğiniz kimseye , istediğinizi yazabilirsiniz.
Mobil sürümden profil düzenlemeyi bulamadım , yardımcı olursanız çok makbule geçer. Kimin mesajını alintilayip , kime ne yazacağınız sizin kendi görüşünüz. Burda edep , terbiye vs çerçevesinde kime ne isterse herkes yazabilir. Hep beraber yazıyoruz , eleştiriyoruz. Bize dokunan olumsuzlukları , buraya elestirdiklerimizden biri gelse , siz beni elestirmeyin dese ben şahsen hadi oradan derim. Sizde eminim aynısını dersiniz. İlan ediyorum , sonuna kadar muhalifim kendi adıma , ama nadiren de olsa tarım ile ilgili iyi birşey olursa alkislarim , yanlisin sonuna kadar karşısında olurum.

• Beğen
Tepkiler: Harun Erdoğan
şimdi hocam sen aldığın paranın düşüklüğünü sorgulamıyorsun paranın 15 güne yayılmasını mı sorguluyorsun...bir de adaletten bahsediyorsun..bay başımıza gelen!!!!
Arkadaşım bu gün bendemi bi dert var sizdemi anlamadım gitti
İsterseniz ilk iletinizi bidaha oyun orda siz sanki benim alacagım desteğin miktarını biliyormuş gibi biraz alaycı bir tutumla cvp yazdınız .
İnanki hatrı sayılır bi arazi ekip biciyorum vede ona görede destek vs alıyorum.
Ha bak tc no sonumda 6 yani 0 danda başlasa 8 dende başlasa ödeme ben ikinci haftaya kesin alıyorum.
Benim burda anlatmak istediğim herkezin kendine göre bi hesabı var yani belkide aramızda bu desteğe gercekten bi an önce ödenesine ihtiyacı olanlar vardır diye yazdım.
Düz ayak öde gitsene kardeşim cokmu zor bunu yapmak.

İsterseniz ilk iletinizi bidaha oyun orda siz sanki benim alacagım desteğin miktarını biliyormuş gibi biraz alaycı bir tutumla cvp yazdınız .
İnanki hatrı sayılır bi arazi ekip biciyorum vede ona görede destek vs alıyorum.
Ha bak tc no sonumda 6 yani 0 danda başlasa 8 dende başlasa ödeme ben ikinci haftaya kesin alıyorum.
Benim burda anlatmak istediğim herkezin kendine göre bi hesabı var yani belkide aramızda bu desteğe gercekten bi an önce ödenesine ihtiyacı olanlar vardır diye yazdım.
Keşke yapsalar ama bunu yapmazlar.
Olumlu düşünürseniz,
Bankaların kendi bir nakit akış planı var , 20-30 bin para çekmek isteyince bile gün evvelden bildirmenizi istiyorlar. Bu kadar parayı aynı günde ödemek gerçek anlamda zordur.
Olumsuz düşünürseniz , faiz yapıyorlar bekletip , kullanıyorlar vs vs
Her iki dusunceninde haklı tarafı var.

Erkunt_34 bey profilinizde kırşehir yazıyor ,bende yarı kırşehrliyim.
Nsp olursa tanışmak isterim.
İsminizi ve yaşınızıda bi zahmet yazınki size karşı nsl hitap edeceğimizi bilelim .
Ve bunca yıllık üyeyim zaten beni bilende bilir ,sizde bi ara cemali geriye dönük iletilerinizi okuyorum vs diyordunuz cemal bitti benimi takibe aldınız
Kırşehrdeyseniz yüz yüze tanışmak isterim hem onca iletimi okuma zahmetinden kurtulursunuz.

hocam alay etmem sizinle alakası yok ki..verilen desteğin düşüklüğü ile ilgili. bana derman olmaz alıp doğalgaz faturasını ödeyecem..martta ki ödeme seçimde olacağı için..dediğiniz doğru normalde de martta ödeniyordu..ama bu yıl para yok bu yüzden nisan mayısa atacaklardı seçim dolasıyla hatta 1-2 hafta öne attılar.

İsminizi ve yaşınızıda bi zahmet yazınki size karşı nsl hitap edeceğimizi bilelim .
Ve bunca yıllık üyeyim zaten beni bilende bilir ,sizde bi ara cemali geriye dönük iletilerinizi okuyorum vs diyordunuz cemal bitti benimi takibe aldınız
Kırşehrdeyseniz yüz yüze tanışmak isterim hem onca iletimi okuma zahmetinden kurtulursunuz.
Hacı Mehmet bey,
Dede tarafından bir kolumuz oradan. Ben gitmedim , bağlantı olmayınca.
Ben halen İstanbul da yaşıyorum , bende birçok arkadaşı merak ediyorum. Eskişehir e gidemedim organizasyona. Başka olursa katilacagim kısmetse.

Maalesef kendisi ile diyalogumuz pek olumlu gelişmedi. Beni birçok kez şikayet etmiş , yöneticilerden uyarı geldi. Bu ortamı kaybetmek istemiyorum diyeyim. Çok açık konuşmak istemiyorum , fakat yazdıklarını elbette takip ediyorum.

Maalesef kendisi ile diyalogumuz pek olumlu gelişmedi. Beni birçok kez şikayet etmiş , yöneticilerden uyarı geldi. Bu ortamı kaybetmek istemiyorum diyeyim. Çok açık konuşmak istemiyorum , fakat yazdıklarını elbette takip ediyorum.
Ya bakın yine isminizi yazmadınız.
Ben saygı ve ölcülü bicimde eleştiriye her zmn acık biriyim .
Ve inanki benim gözümde ekmeğini tarımdan kazanan her birey değerlidir .
Bu ortamdada meslegi ne olursa olsun icinde tarım ve üretim sevdası olan herkese yer var yeterki sevgi ,saygı ,anlayış olsun .

Bu ortamdada meslegi ne olursa olsun icinde tarım ve üretim sevdası olan herkese yer var yeterki sevgi ,saygı ,anlayış olsun .
İsmi Mehmet İstanbul da çalışıyor ilerki zamanda ege bolgesinde tarim la uğraşmak istiyormuş arkadaş

Hacı Mehmet bey
Bende Mehmet , sizede sordum mobil sürümden bu bilgileri nereye giriyoruz diye sizde cevap vermediniz , eski mesajları okuyorsunuz diye tekrar yazmadım , sağolsun arkadaş yazmış.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Hacı Mehmet bey
Bende Mehmet , sizede sordum mobil sürümden bu bilgileri nereye giriyoruz diye sizde cevap vermediniz , eski mesajları okuyorsunuz diye tekrar yazmadım , sağolsun arkadaş yazmış.
Mehmet bey mobilden nsl girilce hakkında benimde bilgim yok ama şöyle bi deneyin.
Şimdi ileti yazdıgınız yerde kendi profiliniz üstüne tıklayın orda bi kaç bilgi var oralara bi göz atın