2019 yılı şubat ayı tarımsal desteklemeler ödeme planı açıklandı.

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli şubat ayında yapılacak tarımsal destekleme ödeme planını açıkladı. Toplam 3 Milyar 25 Milyon TL’lik tarımsal destek ödemelerinin kalemlerini açıkladı.
Mazot,Gübre,Toprak Analizi vb : 1 Milyar 855 Milyon 977 bin TL

Buzağı desteği ödemeleri : 510 Milyon TL

Buğday,Mısır,Çeltik vb : 260 Milyon TL

Diğer Tarımsal Desteklemeler Kırsal kalkınma : 144 Milyon 527 bin TL

Diğer Hayvancılık (Çiğ Süt,Arıcılık,Damızlık vb) : 133 Milyon 650 bin TL

Yem bitkileri desteği : 120 Milyon TL

FB_IMG_1550526135754.jpg

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

[emoji609] Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2018 yılı Mazot Gübre Desteği ödeme tarihleri ile ilgili yazı İl/İlçe Müdürlüklerine gönderildi.

[emoji609] Mazot Gübre desteği başvurusu yapan çiftçilerimiz için ödeme takvimi T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre hesaplarına aktarılacak olup, aşağıdaki şekildedir.

[emoji842]T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 8 olan çiftçilerimize; 22 Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00'dan sonra,

[emoji842] T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 4 ve 6 olan çiftçilerimize; 01 Mart 2019 tarihinde, saat 18.00'dan sonra,

[emoji842] T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 0 ve 2 ve 6 olan çiftçilerimize; 08 Mart 2019 tarihinde, saat 18.00'dan sonra, hesaplarına aktarılacağı belirtildi.

Askıya çıkmadı
Abi 3 milyar 25milyon tl diyor tc numarasi 0 2 4 6 8 olan 5 farkli grup var hepsi esit para aldigini varsayalim her grup 605.000.000 tl yapar parayi 15 gun sonra 2 gruba verilecek toplam para 1.210.000.000 tl bunu yuzde 22den 15 gunluk faize yatirsa banka 9.332.600 tl net kari bankanin devlet parayi 22 subatta yatirsa bankaya 8 marta kadar isledigi paranin faizi bu abi daha 1 marta kadar 7 gunluk faizi olan 1.210.000.000 tl daha var onun faizi hic hesaplamiyorum

Utanmasalar ödeme takvimini her hafta bi tc no ile verip bir ay gündem yapacaklar..
8 le 0 arası ödemede 15 gün var bu arada olası zam vs nolcak...
Hacı Mehmet bey , şu anki ekonomik tabloda üretici verdiklerine şükür edecek durumda. Hele bir parayı alıp cebinize koyun , borcunuzu harcinizi odeyin , sonra hep beraber muhalif oluruz yine. İyi şeyleri alkışlamak , kötüyü yermek eleştirme hakkımız.

seçim olmasaydı nisana mayısa atacaklardı...biraz şükret hocam sende, aldığım mazot parasıyla 10 yıl tarlanı sürersin!!!!!!!!!

bana verdiği parayla sadece tarlanın yarısını sürebiliyorum :)
Ahmtıl bey her yılki ödeme tarihi zaten mart ortası başlıyordu değişen bir şey yok gibi .
Benim anlamadığım neden 15 güne yayılıyor bu ödemeler ,alacağımız para az yada cok olması değil ödeme takvimindeki adaletsizlik mesele.

Hacı Mehmet bey , şu anki ekonomik tabloda üretici verdiklerine şükür edecek durumda. Hele bir parayı alıp cebinize koyun , borcunuzu harcinizi odeyin , sonra hep beraber muhalif oluruz yine. İyi şeyleri alkışlamak , kötüyü yermek eleştirme hakkımız.
Erkut_34 bey ekonemi gavur döllerinen her bişeyi ithal ederken iyiyde ,çifçiye destek ödemesine gelincemi sıkıntı oluyor.
Benim burdaki anlatmak istediğim bu destekleri hiç bir çiftçi zaten alıpda döviz ,altın yapmıyorki . zaten cogumuzun verece yer belli ve neden düz ayak bir ödeme takvimi olmuyor .