2016 yılı için hangi buğday cinsi öneriyorsunuz?

Ynt: 2016 yılı için hangi buğday cinsi öneriyorsunuz?

Bulunduğum bölge de hep yem fabrikası var sulama imkanım yok ama tarla tamamen çiftlik gubresine doygun verimide güzel afyon yeri benim için kg olarak fazla olması önemli sadece sizce ne ekmeliyim
Yer Afyonkarahisar Başmakçı ilçesi

Yubileynaya 100 hep takip isteyen bugday bizde septorya yogundu baskasında kok hastalığı mesela hep takip ister ama erkenciliği ve potansiyeli ile karşılığını verır .tavsiye ederim .edirnede baya tutuldu gibi borsada 828 e kadar sattım 13.3 protein

Merhaba arkadaşlar , Kırklarelinin kofçaz ilçesi Topçular köyü ortalamada 100-250 kg verim aldığımız topraklardır. Bu yıl Andino buğday denemesi gerçekleştirdim topraklarımız kumsal topraklardır. 18 kg toğum ile ekim yaptık, ekimde altına 22 kg süper ekin gübresi, mart sonunda 22 kg 33 lük nitrat gübre, ilaçlamada ince ot için Kropik , geniş yaprak için ultramix, pas ilacında altis marka ilaçlar kullanılarak hasat aşamasına geldik. Andino buğday değerlerimiz de protein 10,60 yaş gulüten 21,60 hektolitre 80,60, süne 1,50 olarak değerler ortaya çıktı fasulye tarlasına ektiğim yerde 426 kg verim aldım, anızdan 345 kg, diğer nadaslardan da 375 kg verim ortalaması aldım, soğuk ve kurağa dayanıklı, orta erkenci buğday olup 30 cm gibi başak çıkartıyor ve başakta büyüyor. kardeşlenme kapasitesi yüksek bir buğday TMO satış fiyatım 8,03 krş olarak gerçekleşti. Esperia 150 kg verim aldım, krasunia 250 kg, pehlivan 250 kg gibi verimler ortaya çıktı, krasunina ile paçal yapıp sattığım andinoyu TMO ya 8,29 Krş sattım. dönümde 9 balya verdi, diğer buğdaylarım 2-3 balya verimi oldu DÜŞÜK VERİMLERLE UĞRAŞAN ÇİFTÇİLERİMİZE KESİNLİKLE ÖNERİRİM....

Resimler ve ekler

• andino.jpg
    andino.jpg
    121.6 KB · Görüntüleme: 282
  • andino.jpg
    andino.jpg
    121.6 KB · Görüntüleme: 657