2013 mazot-gübre desteklemeleri askıda

Ynt: 2013 mazot-gübre desteklemeleri askıda

Tarımda 1,5 milyar TL destekleme ödemesi başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mazot, gübre ve toprak analizi desteği kapsamında 2 milyon 134 bin işletmeye 1 milyar 524 milyon TL ödeme yapacak.

Yarın (14 Şubat ) tarihinde ödenmeye başlanacak olan analiz destekleri, 19 Şubat tarihine kadar tamamlanacak ve ödemeler 81 ili kapsayacak. Böylece Bakanlık bu ödemeyle birlikte 2014 yılında toplam 1 milyar 950 milyon lira ödemeyi yapmış olacak.

İşletme sahiplerinin mağdur olmaması için yoğunluk yaşanacak Ziraat Bankası şubeleri 15-16 Şubat 2014 günleri de açık olup ödemeler hafta sonu da devam edecek. Ödemeler, TC/Vergi kimlik numaralarının son rakamlarına göre 14-19 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak. Ödeme planı ve hafta sonu açık olacak Ziraat Bankası şubelerinin listesi ekte sunulmuştur. Ayrıca ödeme planına ve açık olacak şubelerin isimlerine www.tarim.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

Dün kontrol edememiştim annemin hesabı bugün baktım %4 kesinti ile aldık.Benim bir sorum olacak sizlere benim adımada destek yatacak tc ' min son rakamı 4.Ben daha evelden hiç destek almadım.Ziraat ile hiç çalışmadım.Hepsini gişeden mi alacağım?Kart verecekler mi bana yoksa benim mi başvurmam gerekiyor kart için?Çarşamba gişeden öğrenirimde sizler bilirsiniz diye sorayım dedim arkadaşlar.
Bu nakit sıkıntısında hızır gibi yetişti.Lakin ilaçlarda epey fiyatlanmış.Burdan al oraya ver bizimkisi ne görüdük hiç ...

alper4u link=topic=71341.msg847222#msg847222 date=1392470311' Alıntı:
Dün kontrol edememiştim annemin hesabı bugün baktım %4 kesinti ile aldık.Benim bir sorum olacak sizlere benim adımada destek yatacak tc ' min son rakamı 4.Ben daha evelden hiç destek almadım.Ziraat ile hiç çalışmadım.Hepsini gişeden mi alacağım?Kart verecekler mi bana yoksa benim mi başvurmam gerekiyor kart için?Çarşamba gişeden öğrenirimde sizler bilirsiniz diye sorayım dedim arkadaşlar.
Bu nakit sıkıntısında hızır gibi yetişti.Lakin ilaçlarda epey fiyatlanmış.Burdan al oraya ver bizimkisi ne görüdük hiç ...
bilader ilk kez desdek alcaksan ,günü geldiğinde gişeden nufus cüzdanı fotokobisiyle alcan .sonrasında sen kendin hatırlat ,kart almak istiyorum(bankamatik) diye.tarımsal desdeklerin yattığı hesap no olan kart ayrı birde eğer tmo buğday vs satışı yapıyorsan onun içinde başka bir hesap kartı veriyorlar .o kart oldumu tmo sattığın ürünü normalden 15 gün önce alıyosun.
şimdi banka kalabalık olabilir belki ilğilenmezler ama bi ara el boşluğunda git hallet bu kart işlerini.

alper4u link=topic=71341.msg847222#msg847222 date=1392470311' Alıntı:
Alper sen kart için bankaya başvuracaksın.