-15 derecede çalışmama sorunu

Ynt: -15 derecede çalışmama sorunu

ya burda bı konu varken bende sıze bı ıkı sey soruyum musadenızle ya bıızm mf 165 var bız o kadar kullanmıyorum ankarada oldugumuz ıcın bızım akü kendı kendıne bıtıyo ne ıcın olabılır acaba napmamızı onerırsınız ve eger elektrik tesısatını tamamen degıstırsek kac lıra tutar ?? bırde bız trakötrü garaja kapatınca sole bısey geldı aklımıza elektrık fıslerınız cekıyoruz dınamonu ordan kacmasını onlermı acaba ??

bütün aküler zamanla deşarj olur.traktör eskidikçe kablolar yağlanıyor.titreşim ve sıcaktan sertleşip deforme oluyor.az da olsa zarasız bir kısa devre oluyor ve akü yavaş yavaş boşalıyor.traktör çalışırken pek zararı olmaz ama park halinde açık kalmış bir teyp gibi aküyü boşaltır.en etkili çözüm ya kutup başının birini sökeceksin yada.otolara takılan akünün elktiriğini kesen anahtarlardan taktıracan.

bu soğukta çalışmama nh ve mf de var sanırım....mf kullanan arkadaşların dikkatine...1987 de285 2 wd almıştık yeni..4 sene kullandım,ve sonra motor yaptırdım.2 sene sonra traktör sabahları çalışmaz oldu, sıcakta çalışıyor ama,götürdüm sanayiye ustaya,usta baktı tabiki sıcaktı motor anlayamadı..1 gece kaldı sanayide,sonra bana dediki motorun segmanları gitmiş dedi ,yok olamaz dedim ustaya ,usta sen bilirsin karar senin dedi...pompacı baktı oda eleman enjektörler düşmüş dedi,onuda geçtim,motor yenilemeci bi arkadaşım var onun yanına gittim gezerek,çay falan derken konuyu açtım anlattım motorun durumunu....bana dediki nerde traktör...sanayide dedim..silindir kapağını söktür ,al getir atölyeye dedi... gittim ustaya sök dedim.(birazda kızdı bana)usta söktü ve götürdüm arkadaşın oraya.baktı kapağa ,sibopların dipleri kurum yapmış temizlediler ,sibop alıştıdılar lastik conta vs..bakımı yapıldı kapağın. Ve taktık kapağı...3 gün kaldı traktör sanayide ,havasını aldılar ve tek marşta traktör çalıştı...usta demişti ya segman falan,ustaya sen böyle demiştin deyip mahçup etmedim onu. ve traktörü aynı şekilde 5 sene kullandık

Bu konuya yazmıyacaktım, fakat dayanamadım. ' gökoğlu ' nickli üyemizin söylediği yöntemi bende uyguluyorum, imkansızlık varsa iyi bir yöntem. ' samsunbafra ' yani Ayhan Abi mizin uyguladığı yöntem kesin çözüm.