ZETOR ve JHNDEERE ÇEKİŞMESİ

Ynt: ZETOR ve JHNDEERE ÇEKİŞMESİ

bizim buralarda valtra çok ha fendt az olabilir ama zetor hem ucuz hem güzel neden kimse almıyor onu anlamıyorum ıste . Valla hiçbiri umrumda değil ben valtrayi bilir onu söylerim ha diğerleride çok güzel mf 5 bin serisi nh t5070 filan jd 6 bin serisi güzel fendt 209 vario filan

ZETOR, 1946 ' dan beri tüm dünyada 1.200.000 adeti aşmış... (yerli gururumuz Erkunt 10 senede 20.000 oldu. Kaba bir hesapla 500 küsür sene lazım Zetor ' u yakalması için. Zetor kapıya bugün kilit vursa 500 sene... o da kıyamet kopmazsa)

Dünya, Türkiye ' den ibaret değil, ayrıca ülkemize getiren firmalar sağlam-büyük değil!

Bir de servise-parçaya çok para kazandıran bir traktör değil, eski servisine almadan sormuştum 'tam bi iş makinası' demişti. Yani firmalar 100 tl satıştan kazanıyorsa diyelim 10 yıl içinde 50 tl ' de parça-servisten kazandırır hesabı yapar. Zetor ' un ki çok düşük, karsız geliyordur... Yani traktörün tüm suçu sağlamlığı :)

Gene diyelim NH, pastanın yarısını tek başına güle oynaya yiyor (Uzel ' de battı meydan boş kaldı). Sence ister mi kendinden daha kaliteli ve ucuz traktörlerin Türkiye ' ye gelmesini? Bu kadar büyük bir sermaye sence siyaseti, ticareti etkiler mi, etkileyemez mi? Yani diyelim çok ucuza, çok kaliteli traktörlerin ülkeye girişine istese taş koyamaz mı?

Parça-servis ve 2. el üstünlüğü NH ' den yana ve değişimden korkan, kendince garanticiler hep bilindik markalara yönelecek... (bu arada kimsenin malını kötülemiyorum, kendimce ülkemizdeki traktör piyasasının fotoğrafını çekmeye çalışıyorum).

Bilindik marka 1 haftaya satılır, Zetor 6 aya, vatandaş ta kendince haklı.

Zaten satmayı düşünen değil binmeyi düşünen alsın Zetor ' u...

Bu arada herkes Fendt der başka bişey demez 'dünya ağırlık çekme şampiyonasında' Zetor, Fendt dahil tüm 30 büyük firmayı geçti (videosu nette var).

valtraa93 link=topic=65008.msg736358#msg736358 date=1366912609' Alıntı:
bizim buralarda valtra çok ha fendt az olabilir ama zetor hem ucuz hem güzel neden kimse almıyor onu anlamıyorum ıste . Valla hiçbiri umrumda değil ben valtrayi bilir onu söylerim ha diğerleride çok güzel mf 5 bin serisi nh t5070 filan jd 6 bin serisi güzel fendt 209 vario filan
sızın orda cok bızım koyde 3 tane cevre koylerde toplasan 2 tana.bolgeye gore degısıyor.zetor uzcuz degıl

valtrada mibzerle ekim birincisi oldu . Hangisinin çok tutulduğunun bi önemi yok aslında bizim orda bi valtra bi hattat beş tane tümosan var çift çeker tabi biri geri sattı hemen 4 kaldı o marka çok diye o iyi değil çoğu fiyatı uygun diye aldı kaliteli olabilir ama benim tercihim halen valtradan yana ve öyle kalır

baba540 link=topic=65008.msg736336#msg736336 date=1366910372' Alıntı:
jhoderemi çekildi şimdi bu videoda ???
banada arka lastikler ince gibi geldi.şu en incelerinden deyil sanırım ama zetora göre ince gibi görünüyor.lastikler ve ağırlık çok önemli.son olarakta beygir gücü ve şoförun ustalığına kalmış.yoksa çekişmelerde başka bir mantık yok.ha biri serte gelir biri yumşakta kalır biri önce başlar biri geç kalır onlara bişey diyemem.aslında böyle yapılacağına atacan romörklara 5 er ton.10 km lik bir rampaya saracan.tepeye kim önce varırsa vede az yakarsa benim yanımda o traktör değerlidir.erken varan zaten az yakar.erken varan traktör çok çekiyor demektir , çok çeken traktörde az yakar.tabi aynı beygir 2 traktör için konuşuyorum.yorumlar için teşekkürler.saygılar...

Zaten 'dünya traktör ağırlık çekme şampiyonası' yaklaşık 15 tonluk tankerle rampa yukarı yapılıyor...

Geçen senenin ilk 3 ' ü; Şampiyon:Zetor, 2. ve 3. ' lük MF ve Fendt... yada Fendt ve MF... JD ilk 3 ' te yoktu...

UÖZKAN.77 link=topic=65008.msg736441#msg736441 date=1366916783' Alıntı:
Zaten 'dünya traktör ağırlık çekme şampiyonası' yaklaşık 15 tonluk tankerle rampa yukarı yapılıyor...

Geçen senenin ilk 3 ' ü; Şampiyon:Zetor, 2. ve 3. ' lük MF ve Fendt... yada Fendt ve MF... JD ilk 3 ' te yoktu...
ilgili video varsa paylaşırmısınız...

bizim köyde jd 95 hp valtranın 95 hp si tümosan hepsi var benim 8441 zetor proixma var bunlardan tek valtradan göt göte giremiyorum büyük traktör ama çiftte kafa tutuyorum onda yemez gerisine gelince tozuma yetişin yemekler benden diyorum daha gelen oladı jd nin tozuna yetişemez diyenler jd artık yan yana gelmeye utanıyo bi binin traktöre oyle yorum yapın isterseniz tek mc mocormik e çiftte fark atamıyorum çiftte hızlı gidiyo ama başka kim gelirse buyursun varsa yakınlarda bir zetor hemen denesin..

aynı beygir g
UÖZKAN.77 link=topic=65008.msg736335#msg736335 date=1366910183' Alıntı:
Valtrayı, Tümoyla dene çekerse Zetor ' a tak... :)

Zetor çeki gücünde, kendi beygirinde bir tek ağır, demir yığını Rus (Belarus gibi) veya eski doğu bloku (Ursus gibi) traktörleriyle karşılaştırılır diye düşünüyorum...

aynı beygir güçlerinde erkuntla zetoru her türlü kıyaslarım.