Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

Ynt: Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

sağol kardeş daha güzelleri senin olsun.. yalnız zetorun bu en küçüğü bile motor gibi motor daha hiç denemeden onu diyim..

daha güzelleri senin olsun kardeş..

bu eski kasa 6421.. esaslı kepçe işleri hariç.. ortadirek bi çiftçinin tüm işlerine yeter.. tabi senin yeni kasa 6441 kadar olmasa da :)

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg896976#msg896976 date=1401909946' Alıntı:
daha güzelleri senin olsun kardeş..

bu eski kasa 6421.. esaslı kepçe işleri hariç.. ortadirek bi çiftçinin tüm işlerine yeter.. tabi senin yeni kasa 6441 kadar olmasa da :)

Yeni kasalar tam albeni görünümlü kepçe ye çok yakışıyorlar nasip bakalım biz bilelim de yapmazsak yapmayalım almazsak almayalım kayıp yok :) Sen römorku bi tak da gözümüz şenlensin ;)

inan römorku çekeceğini değilde aynaları düşünüyom.. römork dıştan dışa 2,5 metreye yakın.. 7441 ' in aynaları da sona açtımdı zar zor kurtardı.. şimdi onların uğraştıran ayarlarını düşünüyom..

yoksa cep herkülünden şüphem yok..

6441 pulluk çekişi bu.. burdan kıyasla artık :)

mix prac ornych 2013 w roli głównej zetor 6441

şuda 6421 yeni kasa..

Orka nieużytków 2013 Zetor Proxima 6421

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg896673#msg896673 date=1401855513' Alıntı:
http://www.zetor.com/zetor-antar

bu 6421 halen Zetor Antar diye üretiliyo.. üstte tüm teknik veriler var.. kuyruk mili 540 ve 540/1000 opsiyon diyo.. bizdekini denemedik hangisi diye.. ama balyada iş görür derim.. iyice sorup öğrenirim ama..

şunu garanti bil.. 64 ' lük bi motorun yapabileceği herşeyi fazlasıyla yapar.. hidrolik, çeki, kullanılan malzeme hep fazlası.. burnundaki ağırlığa kadar..

90 ' lığın ön-arka iz genişliğini açtık, kepçede denge açısından.. bununla kıyas bile kabul etmez, buna biner binmez şaşırdım fare gibi:)

yalnız 90 ' lığın önde kepçe arkada büyük römork.. aynen kısa dorse tır kadar oluyo.. kendimize dönecek, park edecek yer aramak zorunda kalıyoz..

Emre..

sorduk öğrendik.. denemedik ama balyayı duymayacağını düşünüyoz..

zetorun kalitesinden ve çekişinden şüphem yok ancak traktörü değiştirken bile ne landini ne valtra gibi markalara bizimkileri baktıramadım bile insanların algılarını değiştirmek zor.

ancak bu kadar insan bu ulkede bu markayı yurutebılıyorsa kullancam dedıkten sonra her yerde kullanırsın gıbıme gelıyor. özelliklede trakyada

kardeşim trakyada hatta marmarada olsam.. sırf bu motorun hatrına yunanistana-bulgaristana üşenmeden giderdim :)

inan oralarda, ta anavatanı Çeklere kadar avrupada.. 1946 ' da çıkan İLK zetorlara bile faal tarlalarda kullanılıyo..

tabi alışkanlıklar kolay değişmez normal bişe.. zaten normal işe illa zetoru tavsiye etmem.. ağır iş/ekipman.. özellikle büyük ağır römork işlerine büyük sürekli pulluk işlerine birebir..

Tahir inan Konya-Çorum-Bayburt.. 18 saat sürdü.. Çoruma 5 dakka uğradık sadece motorları çalıştırıp seslerine, bloğa baktık.. gelin tarlaya pulluk takın binin dediler onu bile denemedik..

nasip bi daha ki sefere, bu arada merkezde misin..

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg897355#msg897355 date=1401994609' Alıntı:
Tahir inan Konya-Çorum-Bayburt.. 18 saat sürdü.. Çoruma 5 dakka uğradık sadece motorları çalıştırıp seslerine, bloğa baktık.. gelin tarlaya pulluk takın binin dediler onu bile denemedik..

nasip bi daha ki sefere, bu arada merkezde misin..
ewet abi merkezdeyim.hatta salı günü bu motoru gördüm bayinin önünde duruyordu abi

motorun hikayesi de şu Tahir..

bizim 64 ' lük tek çeker motora aslında çok ihtiyacımız yok.. sadece en küçük tek çeker zetor ne yapabilir merakı gibi oldu.. oradki bayi tanırsın ve eski zetorcular öyle bi anlattılarki gözümüzle görüp denemek istedik.. inşallah yanılmadık..

Umut Abi hayırlı uğurlu olsun.

398 Yerine al kullan. iş, yakıt, çeki konusunda 398 ' den pek de aşağı kalacağını sanmam.

Yalnız hala uyarıyorum. Beklentileri yüksek tutma. İlk 4x2 motorun olacak. Hayal kırıklığına uğramaman için söylüyorum.

Ha tutunma gerekmeyen işlerde, mesela asfaltta römork çekerken çok fark yaratmaz, hissetmezsin diyeceğim ama ondan bile vazgeçtim şu an. ön hafif olduğu için orda bile sıkıntı yaşanır.

4x2 motor gübre atarken, tırmık çekerken, hafif nakliyede iyidir ama sana gelmez abi.

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg897369#msg897369 date=1401995466' Alıntı:
motorun hikayesi de şu Tahir..

bizim 64 ' lük tek çeker motora aslında çok ihtiyacımız yok.. sadece en küçük tek çeker zetor ne yapabilir merakı gibi oldu.. oradki bayi tanırsın ve eski zetorcular öyle bi anlattılarki gözümüzle görüp denemek istedik.. inşallah yanılmadık..
Hayırlı sı olsun abi çorum da hiç görmedim bu 21 seriden ama nasıldır bilmem onuda sen ilerleyen zamanda anlatırsın abi

valla şimdi yazmaya korkuyom.. kendim bile ilk duyduğumda inanmadım.. nasıl olur 4x2 dedim.. çorumda 4/14 ' ü seri 2-3 çekiyo garantili dediler.. ki oranın 80-90 ' lık hatta 4x4 ' lerine takılıyo bildiğim..

iyive soruşturduk buna binen bulamadık yalnız 4x2 7011 ' e 4/14 takan bulduk hiç duymuyo dedi.. ki 7011 20-30 yıllık motor.. bu 6421 daha yeni ve halen üretimde..

orya gidince hadi tarlaya dediler biz teklif etmeden.. daha gerek görmedik..

diyelimki 4/12 olsun seri 2-3 ile.. bu paraya bedava..

zaten bizim asıl derdimiz pulluk değil.. römork..

Yılmaz dikkat ettiysen 64 ' lüğe göre yeterince uzun ve burnunda normal+gizli ağırlıklar var.. olmadı bi 100 kg daha attımı bizim römorku tam yükte çeker bu zalım derim, çok cabbar bi duruşu var :)

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg897456#msg897456 date=1402033500' Alıntı:
valla şimdi yazmaya korkuyom.. kendim bile ilk duyduğumda inanmadım.. nasıl olur 4x2 dedim.. çorumda 4/14 ' ü seri 2-3 çekiyo garantili dediler.. ki oranın 80-90 ' lık hatta 4x4 ' lerine takılıyo bildiğim..

iyive soruşturduk buna binen bulamadık yalnız 4x2 7011 ' e 4/14 takan bulduk hiç duymuyo dedi.. ki 7011 20-30 yıllık motor.. bu 6421 daha yeni ve halen üretimde..

orya gidince hadi tarlaya dediler biz teklif etmeden.. daha gerek görmedik..

diyelimki 4/12 olsun seri 2-3 ile.. bu paraya bedava..

zaten bizim asıl derdimiz pulluk değil.. römork..

Yılmaz dikkat ettiysen 64 ' lüğe göre yeterince uzun ve burnunda normal+gizli ağırlıklar var.. olmadı bi 100 kg daha attımı bizim römorku tam yükte çeker bu zalım derim, çok cabbar bi duruşu var :)

Romorku asfaltta çeker, bu konuda sıkıntı yok.

Kubota B2530 ' ları apronda uçak çekmek için kullanıyorlar ve oldukça başarılı olduklarını duydum. 800 kg ' lık makina 20-30 tonluk uçağı çekiyor.

Asfaltta ve düzde işler oldukça kolaydır. Ama toprak?

Belediyenin işlerini yaparken proxima ' nın AS950 ' yi çektiği yeri hatırlıyorsundur. Bu motor orda 5 metre gidemez. Anlatmak istediğim şey bu.

O gizli ağırlıklar oldukça iyi. Öyle bi yere koymuşlar ki, 4x4 bi motor ile 4x2 bir motor arasındaki en büyük farklardan biri olan ön dingil ve tekerlekten oluşan, ön aksamdaki ağırlığı farkını neredeyse kapatmış.

4x2 bir motorun yetersiz kalmasındaki en büyük etkenlerden biri budur. Burda hemfikiriz.

Yalnız bu fark öyle ekstra ağırlık atmakla kapanacak türden bi fark değildir. Çünkü bu yapıldığı an, ön tekerlere binen yük çok artacağı için traktörün geri geri itme performansı inanılmaz düşüyor. Arkada römork varsa, yani römork baskı yaparsa, özellikle asfaltta bu fark büyük ihtimal kapanır ama 'boşta iken 1 parmak çamurdan geri geri çıkamaz' hale gelir traktör.