Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

Ynt: Zetor 6421-Ayrıntılı Tanıtım/BAYBURT

UÖZKAN.77 link=topic=75902.msg897618#msg897618 date=1402075005' Alıntı:
Yılmaz bu zalım.. 4-11 ' i bugün seri 4 ile yamaç-taşlı tarlada çekti:) bakalım römork ne olacak..

Abi romorku da büyük ihtimal çekecektir. Ama sen hafif meyili arazide, hele az da çamurlu ise yokuş yukarı geri geri gitmeye kalk, ne demek istediğimi anlayacaksın.

gayet iyi anlıyom.. denedim onu.. 90 ' lıkla aynı yükle (8-10 ton kadar) aynı çamurlu yolu hemde rampa aynı vitesle çıktım ki.. inip yürünecek çamur değildi.. öyle diz boyu çamur..

ama 4x4 ' de dur kalk yapabildim.. 4x2 ' de durdumu kalkmadı..

bu 6421 ' le açıkcası römork/pulluk çekecek emsalini görmedim.. ama nihayet 4x2.. ama bu 4x4 olsun bizim römroku dere tepe hiç korkusuz çeker derim..

Yılmaz.. yine de deneyip görmeden çok şey dememek lazım.. Zetor bu sağı solu belli olmaz :)

Fiyat performans olarak çok iyi.

4x4 +90 hp tercihini kubo ' dan yana kullandık. Ileride john deere ' yi değiştirmeye niyetlenirsek öncelikli alternatiflerden biri olacak.

Zetorun tek eksi yönü.. ülkemizde yok durumunda! bide küçüklük sorunu var.. yani bağ-bahçeye uymaz.. yoksa + ' ları çok ağır basar derim..

zaten bu dünyada tümden rahat hiçbişe de yok :)

Dün 2 adet destek farı ve öne boynuz taktık.. burun ağırlıklarını da iyice sabitledik..

Motor bloğundan çamurluğuna kadar zetor yazıyo..

54-94 bg arası hep bu platform kullanılmış vaktiyle.. Etiketi ve teknik detaylar..

Bu arada intecollü zetrolardan biraz farklı bi sesi var 6421 ' in.. biraz eski 100 serisi MF ' lere benzettik ama yine tam değil kendine has çok hoş bi sesi var..

Umut abi geç gördüm hayırlı olsun abi :) umut abi gel senle şu işi yapalım ya zetorun Türkiye disbrtorluğunu alalım abi bayıldım ben bu traktöre ya harika bişimiş. Allah hayırlı uğurlu binmeyi nasip etsin

Black.Boyss.37 link=topic=75902.msg915016#msg915016 date=1409255372' Alıntı:
Umut abi geç gördüm hayırlı olsun abi :) umut abi gel senle şu işi yapalım ya zetorun Türkiye disbrtorluğunu alalım abi bayıldım ben bu traktöre ya harika bişimiş. Allah hayırlı uğurlu binmeyi nasip etsin

daha güzelleri senin olsun, inşallah bursa fuarında tüm seri olcak, gel en azından görüşelim..

3-5 gündür 3 tonluk römorka 10 ton kadar da gübre atıyoz 13 km tatlı inişli çıkışlı yolu seri 6 ile tamamlıyo.. sadece el gazını az açıp kapıyom.. iananmayan gelsin görsün.. defalarca denedim.. kasiste yolda ta rölantiye 8-10 gaza kadar düş seri 6 ile sadece gaza basıyon tekrar alıp gidiyo.. sıradışı bi gaz yiyişi var.. aynen otomotik vites.. adamı hasta ediyo:)

böyle giderse satmaktan vazgeçcez:)

kardeş 6441 düşünüyorsan.. çorumda bi tane var, balatası zayıftı komple sıfırladılar.. güzel motor yakından gördüm.. tek orjinal asansörlü çekisi hoşuma gitmedi.. yani motordan inmeden römorku takma sistemi var üstünde ama.. zamanla sıkıntı olabilir diye..

Abi nasipse gelebiliriz inşallah. Zetorun performansına diyecek yok turkiyede biraz daha çoğalsın alt üst edecektir piyasayı yeterli parça ucuz makina uygun olsun. Tutulmaya başladı mı ilk taliplerinden biri benim en ufağını alıp kullanırım :) tamiratını yapan ustalar mevcut mu abi yetkili yada özel servisi?

bildiklerim, çorumda-keşanda-akşehirde iyi ustaları var..

aslında parça olduktan sonra aklı başında her usta yapar.. bakımını yap uzun yıllar bin öyle bi makine..