yyeni model yerli traktorlermi . ikinci el avrupa traktorlermi ??

Ynt: yyeni model yerli traktorlermi . ikinci el avrupa traktorlermi ??

Traktoru ne tur bir iste kullanmayı dusunuyorsunuz.Balya ,slaj gibi bir iste kullanacaksanız vites secenegi cok olan traktor modellerine bakin mf 6445-6455 veya samenin 100-110 hp gucundeki modellerinide inceleyin bence.

Bu senin bir traktörden ne beklediğine de bağlı. Artık yerli traktörlerin fiyatları da öyle ucuz değil. Sen dersen ki ben konfora önem veririm. İşlerim rahat yürüsün, vites geçişleri rahat olsun, ileri geri yaparken shuttle ile çalışayım. Kaliteli ve sağlam olsun, az yaksın... Bu böyle uzar gider. İkinci el makine şans işi. Bildiğin, tanıdığın yerden alacaksın. Önceki sahibi nasıl kullanmış, titiz birisi mi bunları bilmeden alıyor çoğu kişi. Evet ithal traktörlerin parçaları pahalıdır. Ama parçaya ne kadar ihtiyacı olur. Ben bir çok yerli traktörü sanayide ayrılmış vaziyette görüyorum. Bu bir gerçek ki daha kaliteli, sağlam traktör üretmeyi tam manasıyla başaramadık. Üretiyoruz ama kalite kontrolden geçerken göz yumuluyor hatalı traktörlere. Buda insanlarda kalitesiz, sağlam olmayan traktör imajı yaratıyor.

İkinci el traktör alacaksan aranın iyi olduğu bir usta ile gideceksin. Gerçi usta kapalı olan motoru ne derece tahmin eder orası da şüpheli. Ben bugün traktör alacak olsam sıralamam şu şekilde olurdu.

** Sıfır Traktörde;

Kubota>Zetor>Erkunt ( Bunun nedeni fiyatlarının birbirine yakın ve uygun olması)

** İkinci el traktörde ise;
Kubota, MF, John Deere, Case, Deutz, New Holland...

aslan26 link=topic=81778.msg970810#msg970810 date=1423919258' Alıntı:
Traktoru ne tur bir iste kullanmayı dusunuyorsunuz.Balya ,slaj gibi bir iste kullanacaksanız vites secenegi cok olan traktor modellerine bakin mf 6445-6455 veya samenin 100-110 hp gucundeki modellerinide inceleyin bence.
onerin icin tesekkur ederim dikkate alirim .diger konuda ise traktorumz ... suan kirac tarimda calisioruz fakat iki seneye felan sulu tarima gecmeyi dusunuyoruz. hayvancilkta var . dolayisyla tarla isleri silaj yapimi .ve onune kepce takmayi dusunuyoruz ..sayet alirsak tabi

doganbey1 link=topic=81778.msg970815#msg970815 date=1423919943' Alıntı:
Bu senin bir traktörden ne beklediğine de bağlı. Artık yerli traktörlerin fiyatları da öyle ucuz değil. Sen dersen ki ben konfora önem veririm. İşlerim rahat yürüsün, vites geçişleri rahat olsun, ileri geri yaparken shuttle ile çalışayım. Kaliteli ve sağlam olsun, az yaksın... Bu böyle uzar gider. İkinci el makine şans işi. Bildiğin, tanıdığın yerden alacaksın. Önceki sahibi nasıl kullanmış, titiz birisi mi bunları bilmeden alıyor çoğu kişi. Evet ithal traktörlerin parçaları pahalıdır. Ama parçaya ne kadar ihtiyacı olur. Ben bir çok yerli traktörü sanayide ayrılmış vaziyette görüyorum. Bu bir gerçek ki daha kaliteli, sağlam traktör üretmeyi tam manasıyla başaramadık. Üretiyoruz ama kalite kontrolden geçerken göz yumuluyor hatalı traktörlere. Buda insanlarda kalitesiz, sağlam olmayan traktör imajı yaratıyor.

İkinci el traktör alacaksan aranın iyi olduğu bir usta ile gideceksin. Gerçi usta kapalı olan motoru ne derece tahmin eder orası da şüpheli. Ben bugün traktör alacak olsam sıralamam şu şekilde olurdu.

** Sıfır Traktörde;

Kubota>Zetor>Erkunt ( Bunun nedeni fiyatlarının birbirine yakın ve uygun olması)

** İkinci el traktörde ise;
Kubota, MF, John Deere, Case, Deutz, New Holland...
haklisin kardesim yorumun icin tesekkur ederim .yerli uretim traktorler yapacagim bi yorum yok .kullanmadim fakat bende su yorumu eklemek istiyorum . traktor tanitimlarinda kimi markalar.. traktorlere olmadik eziyetleri yapip.. bakin bizim malimiz saglam imaji yaratiyorlar.saglam mi degilmi orasini ben bilmem kullananlar bilir.fakat bizim burdaki yerli marka traktor servisleri agzina kadar kimisi ayrilmis kimisi hatali gelmis. kimisi hersene liralarca masraf yaparak bakima giren makinalar .. anlamiyorum dogrusu sorun kimde. ? o yuzden avrupadan yana oldugumu dusunuyorum.bilmiorum nedersiniz ama

valla kardeş kaç dekar arazin var bılmıyorum ama senın işini 100 hp traktör görür gibi.hayvancılık demişsin,slaj,kepçe fln yazmışsın saglamlık az yakıt güç tek motor önercem zetor.eger tabun varsa yık kardeş.forumda umut özkan abi var belki görmüşsündür iki yıldır kullanıyo vıdeoları var,kendisinide ara sor.yarın traktörler gelmeye başlıcakmış ilk alanlardan olursan bayada indirimli alırsın tanıtım namına.ama karar tabıkıde senin

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=200615346
BABACANNN link=topic=81778.msg970823#msg970823 date=1423921190' Alıntı:
onerin icin tesekkur ederim dikkate alirim .diger konuda ise traktorumz ... suan kirac tarimda calisioruz fakat iki seneye felan sulu tarima gecmeyi dusunuyoruz. hayvancilkta var . dolayisyla tarla isleri silaj yapimi .ve onune kepce takmayi dusunuyoruz ..sayet alirsak tabi
Kepce takacaksanız kubatoyuda oneririm .Yukarıda az kullanılmiş ikinci el kubato gibi bir traktorde isinizi gorür.

aslan26 link=topic=81778.msg970875#msg970875 date=1423927967' Alıntı:
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=200615346Kepce takacaksanız kubatoyuda oneririm .Yukarıda az kullanılmiş ikinci el kubato gibi bir traktorde isinizi gorür.
kepçede kubota yazıf gelir.agır bı motor degıl.umut abi kepçeli kubotada gördü çalışırken.

BABACANNN link=topic=81778.msg970879#msg970879 date=1423928352' Alıntı:
tesekkur ederim .. 8540 ini kullanmistim 6 vitesti bu neden 4 acaba
Bu ilandaki resimler tahminim temsili traktorun kendi resimleri degil.Ilan sahibini arayip sormak lazım
arapörenli link=topic=81778.msg970876#msg970876 date=1423928122' Alıntı:
kepçede kubota yazıf gelir.agır bı motor degıl.umut abi kepçeli kubotada gördü çalışırken.
Power shuttesi ve dar manevrası ile kubato kepce icin uygun traktorlerden biri ayrıca uzerinde orjinal kepce pompasıda mevcut direk oradan kepceye yag alınıp calıstırılır.Agirlıgıda arkaya takılan agırlik kazanı ile cozulebilir.

aslan26 link=topic=81778.msg970880#msg970880 date=1423928365' Alıntı:
Bu ilandaki resimler tahminim temsili traktorun kendi resimleri degil.Ilan sahibini arayip sormak lazımPower shuttesi ve dar manevrası ile kubato kepce icin uygun traktorlerden biri ayrıca uzerinde orjinal kepce pompasıda mevcut direk oradan kepceye yag alınıp calıstırılır.Agirlıgıda arkaya takılan agırlik kazanı ile cozulebilir.
topragım yakından inceledin mi kubotayı hiç.köyümüzde var ben inceledim 95lik benim 75 ten hafif.uzak dogulular hafif makina yapıyolar.üzerine atılacak fazladan iki ton yük ilerde sorun çıkarır özellikle konık dişlide.

Mf 5410-20-30-40 serilerini oneririm cok klas bir traktor alan cok zor satar .arastirirsan en fazla 3 vaya 4 ilan bulursun.arazide td 110 dan iyi is yapiyor. kepce islerine uygun agirlik bakimindan.tercih senin.....

Abi avrupanın yeri ayrı, ben her zaman için avrupa tercih ederim 2. El konusun da çok ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim yoksa çok sıkıntı çıkarabilir işini şansa bırakma derim. Mali durumuna göre marka ve model seçimi yaparsın. Jd 6230 veya 6330 düşünürsen premium ve TLS li olsun NH 5060 5070 6020 olabilir mf 6455 veya 5455 bunların hiç biride kötü traktör değil.

bugraa link=topic=81778.msg970899#msg970899 date=1423930452' Alıntı:
Abi avrupanın yeri ayrı, ben her zaman için avrupa tercih ederim 2. El konusun da çok ince eleyip sık dokumanı tavsiye ederim yoksa çok sıkıntı çıkarabilir işini şansa bırakma derim. Mali durumuna göre marka ve model seçimi yaparsın. Jd 6230 veya 6330 düşünürsen premium ve TLS li olsun NH 5060 5070 6020 olabilir mf 6455 veya 5455 bunların hiç biride kötü traktör değil.
tesekkur ederim onerilerin icin dikkate alcam kesinlikle

arapörenli link=topic=81778.msg970887#msg970887 date=1423929015' Alıntı:
topragım yakından inceledin mi kubotayı hiç.köyümüzde var ben inceledim 95lik benim 75 ten hafif.uzak dogulular hafif makina yapıyolar.üzerine atılacak fazladan iki ton yük ilerde sorun çıkarır özellikle konık dişlide.
Kubato 9540 yakından inceledim hatta biraz kullanma fırsatımda oldu.Agirlık ve boyut olarak dediklerinde haklısın abi diger markalara göre hafif ve kalıp olarak ufak traktör ama bu arkadas yılın 12 ayı kepcede kullanmaz traktoru o nedenle traktörün agır olması veya hafif olmasına bence pek bakılmamalı sonucta kubato 9540 tan daha hafif traktorlerde kepcede kullanılıyorsa oda kullanılır.

nadas tarımın kullanıcaksan yeni model daha konforlu daha pratik ama meyva tarımında kullanıcaksan eski avrupalar