Yük taşıma için Atv önerisi

Malum yakıt fiyatları artınca traktör masraflı olmaya başladı.

Bizde atv bakalım dedik. Yük taşıma, tarlaya gidip gelme amaçlı kullanılacak.

Mondial veya Kanuni 175cc düşünüyoruz. Boş ağırlıkları Mondial 275kg Kanuni 165kg.

Bu ağırlık farkı nereden kaynaklanıyor bilemiyorum ama ben ağır olanın denge ve çekişte daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sizin görüşünüz nedir bu konuda? Hangi marka yedek parça ve serviste daha iyi?

Son düzenleme:

Mondial veya Kanuni 175cc düşünüyoruz. Boş ağırlıkları Mondial 275kg Kanuni 165kg.

Bu ağırlık farkı nereden kaynaklanıyor bilemiyorum ama ben ağır olanın denge ve çekişte daha iyi olacağını düşünüyorum.

Atvler fazla yakıyor.ağırlığından ve yüksek devirde çalıştığından yakıt fiyatları çok yüksek önce bunu araştırıp öyle alın bence

Atv' den Yük taşıma ve tarlaya gidip gelme için pat pat daha mantıklı olur.

Afyon taraflarında bu şekilde patpatlar var

Türkiye'nin çoğu yerinde de bu şekilde patpatlar var

Bende Yağmur yet 510(12 hp Lombardini) var.
Videodaki yeni modeli ama motor yerli üretim Antor motor.
Ben oldukça memnunum, 10 sene oldu alalı sadece senelik yağ, filtre değişimi, bir kere fren balataları değişti. Traktör olmasına rağmen %90 tarlaya gitme yük taşıma işimizi pat pat ile görüyoruz.

1 tona yakın (1 ton -1200 kğ atanlarda var) yükü rahat taşır, 7-8 kişi rahat biner. Yakıt oldukça azdır.

Son düzenleme:
Bu zamlarla herkes bence yukıyı alacak gözümüz km de kalır oldu ya bu nedir
Cuma günü akşam arabanın deposunu (Dizel) doldurdum 825 tl tuttu. Bugün doldursaydım 905 tl. 15-20 Kasım 2021 de aynı depo 435 tl ye doluyordu. Günden güne alım gücümüz düşüyor. Bakalım nereye kadar düşecek. Artık bu diptir, en kötüsü budur diyoruz daha da dibe doğru yuvarlanıyoruz. Artık o kötü günleri de arar olduk. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Son düzenleme:
Cuma günü akşam arabanın deposunu (Dizel) doldurdum 825 tl tuttu. Bugün doldursaydım 905 tl. 15-20 Kasım 2021 de aynı depo 435 tl ye doluyordu. Günden güne alım gücümüz düşüyor. Bakalım nereye kadar düşecek. Artık bu diptir, en kötüsü budur diyoruz daha da dibe doğru yuvarlanıyoruz. Artık o kötü günleri de arar olduk. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Malesef artık sınırları zorlar oldu ne desem boş