YENİ VALTRA N SERİSİ (Sağlam makine geldi..)

Ynt: YENİ VALTRA N SERİSİ (Sağlam makine geldi..)

edirne22 link=topic=86103.msg1029653#msg1029653 date=1445846940' Alıntı:
bence dünyada (kalite ve bilinirlik açısından)
1. sınıf : Claas / Fendt
2. sınıf : John Deere / Massey Ferguson / New Holland / JCB / Deutz Fahr
3. sınıf : Case IH / Valtra /
4. sınıf : McCormic / Steyr / Zetor / Same
5. sınıf : Kubota / Landini
6. sınıf : diğerleri
jd,classtan kalitesiz mi.dunya pazar payinda yanlis bilmiyorsam jd birinci sirada.classa motor veren bi firmanin classin gerisinde kalacagini zannetmiyorum.bu benim fikrim.ayrica siralamada deutzla samenin landiniylede mccormicikin ayni sinifta olmasi lzm degil mi.her iki grupta ayni

1- JD, claas ' tan kalitesizdir
çünkü tek fabrikada üretim yapmıyor, abd üretimi ile hint üretimi birbirini tutmaz...

2- JD, nin claas ' tan fazla satması fiyatının düşük olmasındandır. kalite fiyata yansır, fiyat düşükse muhtemelen maliyette düşüktür, maliyet düşükse, kalite de düşüktür...

3- aynı şirketlerin farklı markaları farklı kesimlere hitap eder. farklı kalitelerde üretip, farklı kitleleri hedeflerler. böylece bütün kesimleri kapsarlar.

4- Claas, traktörlerde farklı motorları kullanıyor. model model değişiyor (perkins, JDPS, FPT, Mercedes-benz) traktör deyince komple traktörden bahsediyorum, sadece motorundan değil, motor harici diğer bütün bileşenlerin kalitesi, işçiliği vs... kullanılan demirin alaşımı bile özeldir.
Fendt, Claas ' ı öne çıkaran zaten kalite. yoksa sıradan olur, öyle kaliteli üretim yapıyorlar ki, bu yüzden diğerlerinin iki katı fiyata satılıyorlar. bir fark yaratmak zorundalar ve bunun için de kaliteyi seçmişler...

5- same ' de sdf, deutz-fahr ' da deutz motor kullanılıyor. bu bile bir farktır. ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi, deutz ' u üretip 150.000 TL ' ye satıyor, Same ' yi üretim 80.000 TL ' ye satıyor. ve herkese hitap edecek ürünleri çıkarıyor, her yere ulaşıyor. ürün / kalite farklılaştırması diyorlar buna.

N seriside T4 seriside şahane gözüküyor.İç tasarım olsun dış yeni kaporta olsun epey etkileyici olmuş.Böyle makineler kullanmak isteriz lakin fiyatının eşdeğer MF lerden aşağı kalacağını düşünmüyorum.Biraz daha hesaplı olursa(diğerlerine göre uygun) alınmayacak makine değil kapış kapış gider.

edirne22 link=topic=86103.msg1029683#msg1029683 date=1445856943' Alıntı:
1- JD, claas ' tan kalitesizdir
çünkü tek fabrikada üretim yapmıyor, abd üretimi ile hint üretimi birbirini tutmaz...

2- JD, nin claas ' tan fazla satması fiyatının düşük olmasındandır. kalite fiyata yansır, fiyat düşükse muhtemelen maliyette düşüktür, maliyet düşükse, kalite de düşüktür...

3- aynı şirketlerin farklı markaları farklı kesimlere hitap eder. farklı kalitelerde üretip, farklı kitleleri hedeflerler. böylece bütün kesimleri kapsarlar.

4- Claas, traktörlerde farklı motorları kullanıyor. model model değişiyor (perkins, JDPS, FPT, Mercedes-benz) traktör deyince komple traktörden bahsediyorum, sadece motorundan değil, motor harici diğer bütün bileşenlerin kalitesi, işçiliği vs... kullanılan demirin alaşımı bile özeldir.
Fendt, Claas ' ı öne çıkaran zaten kalite. yoksa sıradan olur, öyle kaliteli üretim yapıyorlar ki, bu yüzden diğerlerinin iki katı fiyata satılıyorlar. bir fark yaratmak zorundalar ve bunun için de kaliteyi seçmişler...

5- same ' de sdf, deutz-fahr ' da deutz motor kullanılıyor. bu bile bir farktır. ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi, deutz ' u üretip 150.000 TL ' ye satıyor, Same ' yi üretim 80.000 TL ' ye satıyor. ve herkese hitap edecek ürünleri çıkarıyor, her yere ulaşıyor. ürün / kalite farklılaştırması diyorlar buna.
tabiki bunlar senin fikrin saygida duyarim.bircok kisiye sorsak farkli fikirler ortaya cikar.same 100.4 ile explorer3 100 u denedik 100.4 hem performansli hem az yakti.100.4 5 6 yasindaydi explorer 3 100 1 yasinda explorer3 te deutz 100.4 sdf motoru var.

jd yi yakalamalarının imkanı yok tek civatasını bile kendi üretiyor.daha hiç bir marka jd deki gibi ön ve arka teker devir turlarını yakalayamadı. Diğer markalarda şanzuman biyerden motor biyerden biri kalk gidelim diyo öbürü ... yeme otur diyor.farkettiyseniz sloganı hiçbir şey deere gibi çalışmaz diyor traktör demiyor.Fanatiklik olarak görmeyin butun markaları kullandğım için diyorum üstüne binice tanka binmiş gibi hissediyorsun.

edirne22 link=topic=86103.msg1029653#msg1029653 date=1445846940' Alıntı:
bence dünyada (kalite ve bilinirlik açısından)
1. sınıf : Claas / Fendt
2. sınıf : John Deere / Massey Ferguson / New Holland / JCB / Deutz Fahr
3. sınıf : Case IH / Valtra /
4. sınıf : McCormic / Steyr / Zetor / Same
5. sınıf : Kubota / Landini
6. sınıf : diğerleri
umut abi görmesin

Dunyada EN buyuk sermaye ciro suan: JD

dunyada EN cok sayida uretilip satan su an ve son yillardir: Mahindra

Dunyada en cigerli cekisli uretildigi gunden beri ve halen : Zetor

Ilk ikisi tartismasiz istatistikler ortada. Sonuncusunu bizzat test etmek isteyen buyursun kapimiz foruma acik:)

UÖZKAN.77 link=topic=86103.msg1029848#msg1029848 date=1445885862' Alıntı:
Dunyada EN buyuk sermaye ciro suan: JD

dunyada EN cok sayida uretilip satan su an ve son yillardir: Mahindra

Dunyada en cigerli cekisli uretildigi gunden beri ve halen : Zetor

Ilk ikisi tartismasiz istatistikler ortada. Sonuncusunu bizzat test etmek isteyen buyursun kapimiz foruma acik:)

Abi bence sen ağır zetor fanısın :D

Diğer makinaların hepsini tarlada kullanmadan bu kanıya varmak fanlıktır bence :D

azam link=topic=86103.msg1029853#msg1029853 date=1445886383' Alıntı:
kullanan herkes bilgi veriyorya

Herkes tarafsız bilgi mi veriyor, herkes %100 doğru mu söylüyor ?
Ayrıca üretildiği günden beri derken çok geniş bir yelpaze.

azam link=topic=86103.msg1029855#msg1029855 date=1445886851' Alıntı:
açık meydan okuma var. nerdesin umut abi.davetine arkadaş cevap verdi.

Ben kanıt istiyorum, Zetor üretildiği günden beri birçok marka birçok model piyasa sürdü. Bunların arasında en iyi çekişin zetorda olduğunu neye dayandırılıyor ?

Onrkrds link=topic=86103.msg1029857#msg1029857 date=1445887342' Alıntı:
Ben kanıt istiyorum, Zetor üretildiği günden beri birçok marka birçok model piyasa sürdü. Bunların arasında en iyi çekişin zetorda olduğunu neye dayandırılıyor ?
kanıtlar heralde şimdi çevrim dışı.senide zetorcu yapabilir o kadar iddalı olma.

azam link=topic=86103.msg1029859#msg1029859 date=1445887547' Alıntı:
kanıtlar heralde şimdi çevrim dışı.senide zetorcu yapabilir o kadar iddalı olma.

Abi ben bir markaya o derece bağlanmam ya :D Eski fiatcıyım, Şuan NH ciyim ama gönlüm valtra ve fendt ci :D

Onrkrds link=topic=86103.msg1029862#msg1029862 date=1445887856' Alıntı:
Abi ben bir markaya o derece bağlanmam ya :D Eski fiatcıyım, Şuan NH ciyim ama gönlüm valtra ve fendt ci :D
işin sürekli traktörle olursa ailenden biri gibi oluyor.herşeyin değilsede çok şeyin oluyor

azam link=topic=86103.msg1029863#msg1029863 date=1445888413' Alıntı:
işin sürekli traktörle olursa ailenden biri gibi oluyor.herşeyin değilsede çok şeyin oluyor

Abi bizimde işimiz trakörlerle. Biz 70-56 yi sattıktan sonra kamyonla almaya geldiler yüklediler kamyona, kamyon giderken ben ağladım traktörün arkasından.

Ama fiat her zaman en iyisi en üstünü demem. Gerçekler ortada fiat dayanıklı traktördü ama çabuk bayılıyordu. Zora geldiğinde hemen çapraz asılmaya başlıyordu. Konforsuzdu. Ama ben fiat çok konforlu falan demedim. Herkes traktörünü sever ama bence tarafsız olunmalı. Böylece en kaliteli mal ortaya cıkar herkes faydalanır