Yeni TDD serilerindeki tork meselesi nedir?

Ynt: Yeni TDD serilerindeki tork meselesi nedir?

Değerli arkadaşlar bildiğim kadarı ile shutle dedikleri olay kavrama balatası yerine yağ basıncı ile çalışan pistonun diskleri sıkarak motorun ürettiği mekanik gücü şanzumana ileten power shift diye bildiğim bi bir sistem.Valeo nun var görmüştüm.Torklu sistem tork konverter diye geçer,farklı bir çalışma mantığı olan bir sistemdir.

mahomi85 link=topic=59037.msg649463#msg649463 date=1352921064' Alıntı:
evet arkadaşım haklısın orada kuvvet detken kolay anlaşıması içn düz mantıktan yararlandım tabiki kabul ediyorum dönme memontu oldugunu
ok-*-s

KMS DİZAYN link=topic=59037.msg649470#msg649470 date=1352922343' Alıntı:
Değerli arkadaşlar bildiğim kadarı ile shutle dedikleri olay kavrama balatası yerine yağ basıncı ile çalışan pistonun diskleri sıkarak motorun ürettiği mekanik gücü şanzumana ileten power shift diye bildiğim bi bir sistem.Valeo nun var görmüştüm.Torklu sistem tork konverter diye geçer,farklı bir çalışma mantığı olan bir sistemdir.
ok-*-s

KMS DİZAYN link=topic=59037.msg649470#msg649470 date=1352922343' Alıntı:
evet kesinlikle bu alk-*s