Yeni pulluk ile sürüm

2020 pancar yerlerini sürmeye başladık yeni aldığımız dönerli pulluk ile daha önceden 5 -14 ünlü yaylı vardı Mısır tarlasında iki pulluğu denedim yaylı neredeyse hiç batmadı dönerli iş görüyor tek tarafa yatırarak çok güzel bir görüntü yapıyor soğan ekileceği için erken sürüm yapmalıydık pulluk tabanının altına 1 cm bile inemiyorum dereceyi çok az indirdiğimde traktör oturuyor ortalama hız 4-5 km arası tekerlek hala dönerken yere değiyor yere değerek döndüğü için düşmüyor Alpler sağlamlık olarak iyi ama mühendislik olarak çok zayıf pulluğu 16 inçe yükselteceğim 14 inçte teker izini tam kesmiyor kulaklar büyük olduğu için çiğ yer bırakmayacağını düşünüyorum deneyenler varsa söyleyebilir mi
IMG_4916.JPG

Sağlamlık mühendisliğin en önemli kısmı

Dönmeyen dönerli pulluğu napayım hep su kanallarının üstünde çevirdim teker boş dönsün diğer türlü yere değerken dönüyor ve teker düşmüyor traktörün hassasiyet düğmelerinin orda kuzenim daha fazla kaldıracağım bi düğme gösterdi daha iyi oldu ama teker çok büyük ve dışta çoğu Alpler kullanıcısında aynı sorun birde ünlüye bakın küçük ve içerde teker koymuş

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tekerin yerini 3. bıçağa alırsan sıkıntı olmaz gibi... Video atarsan daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Dönerken yere değmesi konusunda...

En kısa zamanda hem 16 inçe alıp hemde tekeri öne alacağım yarın ağır bir pancar yeri daha süreceğim böyle devam etsin o tarlada sorun yaşamıyorum su kanalında ve ırmak boşluğunda çevirdiğim için formlarımda tekrar paylaşacağım