YENİ MASSEYLERDE DATATRONİC 4 VE DATARONİC 5 EKRANLARA KAMERA UYGULAMASI

Herkese merhaba
Datatronic 4 ve Datatronic 5 ekranlara orjinal kamera takılabiliyor ancak orjinal parça fiyatı 500-600 Euro civarı
Bugün yabancı forumlarda biraz araştırma yapınca Datatronic ekranlara orjinal olmayan kamera da uygulanabildiğini gördüm
Datatronic ekranların arkasında kamera bağlantısı için bulunan giriş (5pinli konnektör) resimde paylaştığım gibi

IMG-20220319-WA0006.jpg

türkiyede 5pin konnektörlü kamera yok, internette satan bulamadım ama 4 pinli kameralar var.yabancı forumlarda okuduğuma göre 4pinli bir kameraya bir ucu 4pin diğer ucu 5pin olan bir ara kablo alıp ekrana bağlayınca, ekran kamerayı çalıştırıyor.avrupada Massey kamera kablosu diye satılıyor ama Türkiye'de o da satılmıyor malesef.bahsettiğim kablo şimdi resimde paylaştığım gibidir
images (12).jpeg

bu gördüğümüz kablonun köşeli olan 5pinli tarafı Datatronic ekrana bağlanacak, 4 pinli olan taraf da toza ve suya dayanaklı bir kameraya bağlanacak.
kamerada sıkıntı yok 4 pinli kameralar Türkiye'de mevcut, satılmakta.
bu kabloyu nasıl yapabilirim, yardımcı olabilecek birileri var mı?
bu işi çözersek 500 TL gibi bir maliyetle Datatronic ekranlara geri görüş kamerası uygulamış olacağız
yardımlarınızı bekliyorum.
işin çoğunu çözdüm, ses görüntü sistemlerinden anlayan biri yardım etse olay tamamen çözülecek.
images (13).jpegercontec-m12-disi-konnektr-5-pin-15-metre-90-pur-kablo-025mm-erf12-fa5a-15bpur-10690.jpg
Bu son fotoğraftaki konnektörleri renklerine göre birleştirsem sorun olur mu

Son düzenleme:
Tebrik ederim, çok başarılı bir araştırma olmuş. Umarım çalıştırabilirsiniz. Sizde hangi Massey vardı?
Bende Datatronic 5 ekranlı 6714s exculusive var
Ancak yukarda paylaştığım mantık yeni nesil ekranların hepsine uygulanıyor
Çünkü yabancı forumlarda johndeere, case gibi ekranlara da böyle uygulamalar gördüm

Bu noktada tıkanmış durumdayız
Ben bir iki kablocuya sordum, 4 pini 5 pine rastgele bağlayamayız enerji pini ayrı görüntü pini ayrı dediler
Ama Facebook'ta birisi var bu kablo işini çözmüş, ve yanına bir de kamera koyup satış yapıyor
Gördüm arkadaş biraz parayı seviyor sanırım 2.500₺ yazdı. Bende kabloyu bulmak için uğraşıyorum.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Herkese merhaba
Datatronic 4 ve Datatronic 5 ekranlara orjinal kamera takılabiliyor ancak orjinal parça fiyatı 500-600 Euro civarı
Bugün yabancı forumlarda biraz araştırma yapınca Datatronic ekranlara orjinal olmayan kamera da uygulanabildiğini gördüm
Datatronic ekranların arkasında kamera bağlantısı için bulunan giriş (5pinli konnektör) resimde paylaştığım gibi

Ekli dosyayı görüntüle 69072

türkiyede 5pin konnektörlü kamera yok, internette satan bulamadım ama 4 pinli kameralar var.yabancı forumlarda okuduğuma göre 4pinli bir kameraya bir ucu 4pin diğer ucu 5pin olan bir ara kablo alıp ekrana bağlayınca, ekran kamerayı çalıştırıyor.avrupada Massey kamera kablosu diye satılıyor ama Türkiye'de o da satılmıyor malesef.bahsettiğim kablo şimdi resimde paylaştığım gibidir
Ekli dosyayı görüntüle 69073

bu gördüğümüz kablonun köşeli olan 5pinli tarafı Datatronic ekrana bağlanacak, 4 pinli olan taraf da toza ve suya dayanaklı bir kameraya bağlanacak.
kamerada sıkıntı yok 4 pinli kameralar Türkiye'de mevcut, satılmakta.
bu kabloyu nasıl yapabilirim, yardımcı olabilecek birileri var mı?
bu işi çözersek 500 TL gibi bir maliyetle Datatronic ekranlara geri görüş kamerası uygulamış olacağız
yardımlarınızı bekliyorum.
işin çoğunu çözdüm, ses görüntü sistemlerinden anlayan biri yardım etse olay tamamen çözülecek.
Ekli dosyayı görüntüle 69074Ekli dosyayı görüntüle 69075
Bu son fotoğraftaki konnektörleri renklerine göre birleştirsem sorun olur mu
Bende 5s 135 exlusive dyna 6 var kabloları kablocudan aldım kabloları bağlamaya çalışırken kısa devre olmuş ekran anakartını yaktık servisden daha yeni geldi yağmurdan kaçarken doluya yakalandık 🫥
Gördüm arkadaş biraz parayı seviyor sanırım 2.500₺ yazdı. Bende kabloyu bulmak için uğraşıyorum.

Güncelleme
Yurtdışından datatronik 4-5 için uyumlu kabloyu 870tl ye aldım. Ürün gelince uygulayacağı
Site linki paylaşır mısın
Ben de sipariş edip, kablonun kaplamasını soyarak bağlantıyı nasıl yaptıklarına bakacağım
Tüm datatronic kullanıcıları için bu işi çözmüş oluruz

Site linki paylaşır mısın
Ben de sipariş edip, kablonun kaplamasını soyarak bağlantıyı nasıl yaptıklarına bakacağım
Tüm datatronic kullanıcıları için bu işi çözmüş oluruz
Abi sana WhatsApp üzerinden gerekli bilgilendirmeyi yapacağım. Ürün linki ;

konuyu hortlatayım, var mı gelişme? çin’de 5 pinli kamera satıyorlar direk ondan alıp uygulamayı düşünüyorum. acaba orijinal kameralarda kablo tesisatı nasıl kabin dışından içine kablo çekmek görüntüyü bozacak.

Başka bir traktöre geri görüş kamerası uyguladıktan sonra traktörde geri görüş kamerasının gereksiz olduğunu anladım onun için işin peşini bıraktım.
Ayrıca konuyu açtığımızda kablo türkiyede zor bulunuyordu ama şu anda Instagram'da Facebook'ta kamerave kablo seti satanlar var.
Uğraşmaya değmez

• Beğen
Tepkiler: aeren
ama 3.500 tl gibi gereksiz fiyatlara satılıyor, maliyeti 1.500 lira hadi 2000 lirayı bulmayacak sistem için yüksek bi fiyat bence. kamera ihtiyacı nemli toprakta kültivatör ve çizel çekerken toprak topluyor mu diye devamlı arkaya bakmaktan doğdu, boynumuz tutuluyor.

Uygulamak isteyen için şema budur.
Elinize bir adet 4 pin soket, bir adet 5 pin soket alıp elektronik tamiratıyla uğraşan bir tamirciye giderseniz kabloyu yaptırabilirsiniz.

Resimler ve ekler

• 4-Pin-to-5-Pin-convert-cable-0.3M-1024x768.jpg
    4-Pin-to-5-Pin-convert-cable-0.3M-1024x768.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 18
  • Beğen

Bende 5s 135 exlusive dyna 6 var kabloları kablocudan aldım kabloları bağlamaya çalışırken kısa devre olmuş ekran anakartını yaktık servisden daha yeni geldi yağmurdan kaçarken doluya yakalandık 🫥
Bu paylaşımı yapan vatandaş da 50 liralık kabloyu 3000 liraya satmaya çalışan kablo satıcılarından biri.
Anakart yandı zırvalığına itibar etmeyin

Son düzenleme:
  • Beğen