YAVAŞ YAVAŞ BAKIM BAŞLAR SANAYİ VAKTİ

Benim tercihim ve görüşüm Ürmaksan Agritürk S190L Gallignani 5190 Çokcanlar 4320 ve Karataş K231-RS modeli bu makinalar sağlam ve kullanışlı piyasa makinası bunlarında bağlama grubu zincirsiz olan modelleri olacak zincirli bağlama grubuna çok sıcak bakmıyorum Ama en önceliğim ürmaksan agritürk benim çokcanları tercih sebebim hem seri hem sağlam makina çok seri sap yiyor ve gallignani 5190 ve agritürk ile herşeyi aynı bağlama grubu Alman raspe daha ne olsun
New hollandın makinalarıda iyi değil mi.özellikle 5050.

Fiatın 80 66 bir de 80 90 ını hep merak ettim.ama almak nasib olmadı.bir de landini 8860 serisi çok güzel.bunların üzerine motor yok herhalde.10000saat sanayiye uğramayan makinalar.yakıt olsun çekiş olsun.

Landini 8860 tümosan 8090 bilmem de Fiat 8066 gerçekten motor arıza nedir bilmez ya çeker ya kopartır yada kendini olduğu yere gömer stop etmek nedir bilmez gaz yedikçe yer boğulma yapmaz ciğer denilen şey gerçekten var gündüz belli olmuyor ama gece tam gaz yola giderken eksozdan çıkan o alev herşeyi anlatıyor [emoji4]

80 90 derken tümo değil 110 90 ın kardeşini kastetmiştim. S90303-130622.jpg

Teşekkür ederim allah razı olsun koca kış yazın gelmesini sadece bunun için bekliyorum deniz miş gezmek tozmak umrumda değil sadece bunun için küçük bi çocuğun bayram sabahı bayramlıklarını giymek için can atması gibi bişey [emoji4]
İşini aşkla yapan insanlar , her sektörde lazım . Özellikle tarım işinde içinde bahsettiğiniz duygular yoksa , iş zor yürür . Trakkulupteki arkadaşların büyük kısmı böyle , kendim de dahil olmak üzere hepimizde bu işlerin manyakligi ve tutkusu var . Normal olarak düşündüğümüz de bu harman tozundan insan ne keyif alır ? Ama şahsen bende bayılıyorum , biçer ve balya işi özel ilgi alanım :)

Ben 2005 ten beri köyden dışarda çalışıyorum Çanakkale sanayide yetkili serviste ama akşamları ve hafta sonları asla Çanakkale de duramazdım köye kaçarım hale öyle elimde mesleğim var ama bilmiyorum köy ve köy işleri beni kendine çekiyor balya makinası da bu yüzden aldım babam başta napıcaksın makinayı dedi adamı yıldırdım babamın canına tak dedi en sonunda aldık hayvancılık var meyvacılık var kuru tarım var hepsini yapıyoruz ama balya makinası deyince akan sular durur toz sevmek dediniz bu akşam whatsap durumu yapmıştım [emoji4]IMG_3741.JPG

2005 senesinde tarla kiraladık.250 dönüm civarı yer ekiyorduk.dekar minimum 10 balya çıktığını hesaplarsak 2500 ot+saman 3bine yakın para veriyoduk.2012 senesinde artık balyacı beklemekten bıkan peder gallignani 5190 aldı.Edirne de 42ye temiz 70 66 bulduk sahibindende ama yetişemedik.erkunt aldı.yakıt çekiş güzel ama ufak tefek arıza çıkarıyor.2014te yoğun istek üzerine geniş ağız ems003 aldık.
Zaten artık balya makinası ot+saman yapanlar için zorunluluk.kimse bi balyaya 2lira vermek istemiyor.isyan ediyor.
80 66 videolarını merakla bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Aynen öyle hayvan işi yapınca balya makinası şart bizde dışarıdan gelen balyacıları çok bekledik biz hem büyük baş hem küçük baş hayvan yapıyoruz ve piyasaya yeşil biçme işi yapıyoruz yonca yulaf süt otu fiğ sezon da piyasaya iki bin dönüm yer biçiyoruz biçip toplayıp hazırlıyorduk dışarıdan gelen balyacı bağlıyordu köyde balya makinası yoktu bendede balya makinası hastalığı diz boyu babamı en sonunda ikna ettim aldık şimdi piyasaya hem biçip hem bağlıyoruz bir sezon tt55 le bağladık meyve bahçeleri de olduğu için traktör mecburen alçak almıştık sıfır alırken balya makinasını alınca tt55 bir sezon çalıştı ama uzun vadede üzecekti kışın onu verdik 8066 aldık memnunum hemde çok çok memnunum ama bi eksiği var ben kabinli traktörü çok seviyorum bakalım nasip olursa aklımda sadece L95 var 8066 videoları var geçen sezondan

Kolay gelsin , sezona şimdiden hazır olacaksınız , ileri doğru ustalardan yoğunluk başlar , çok sağlam bir traktorunuz var , tek ihtiyacınız güzel bir kabın

Allah razı olsun teşekkür ederim aynen yavaş yavaş hazırlanalım dedik ileriye doğru köyde işler sıkışacak en azından makinayı aradan çıkartayım dedim 8066 güzel makina sorunsuz aynen tek eksiği kabin onuda sordun kliması iç alt döşemesi falan 10 bini buluyor bende babama bunu verelim orjinal kabinli bi L95 alalım diyorum ama ikna olmuyor L95 8066 nın yerini tutamaz diyor bende ikiside aynı motor aynı marka ne farkı var diyorum koy bakalım ikisinide internete satılık diye hangisi önce satılacak iki gün de 8066 yı alırlar elinden diyor aslında haklı yıl başında koymuştum sahibindene 60 bin yazmıştım ertesi gün Gaziantep ten galeri aradı gelip alalım abi dedi ama babam ikna olmadı hala olmuyor

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74