Yatay Rotavatör mü Dik Rotavatör mü

İkisinin kullanım alanları ayrı
Kuruda kesek parçalamak için kullanılacaksa c bıçak rotil uygundur.kesek ufalama fonksiyonu vardır, anız parçalama fonksiyonu da vardır.anız kalıntısı olan ve kuru kesekli tarlada arkasına ağır bir merdane bağlandığında buğday ekimi için güzel tohum yatağı hazırlar.
Pancar anızı gibi lapa kesekte çalışacaksa dik freze çalışır.yatay rotil hafif tavda dış saca toprak sarar.her turda bıçaklar toprağı yalayarak geçer ve çok hızlı aşınır.150-200 dekar yerde bir takım yeni bıçak bitirir.dik frezenin kısmi tesviye işlevi vardır.
İkisinde de sıyırıcılı ağır tip merdaneli olanı tavsiye ederim
3 metre yatay rotilde ağır gelir.
3 metre dik freze de biraz ağır gelebilir.emanet alıp deneme imkanı varsa deneyip alın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: YunusYurtseven26
İkisinin kullanım alanları ayrı
Kuruda kesek parçalamak için kullanılacaksa c bıçak rotil uygundur.kesek ufalama fonksiyonu vardır, anız parçalama fonksiyonu da vardır.anız kalıntısı olan ve kuru kesekli tarlada arkasına ağır bir merdane bağlandığında buğday ekimi için güzel tohum yatağı hazırlar.
Pancar anızı gibi lapa kesekte çalışacaksa dik freze çalışır.yatay rotil hafif tavda dış saca toprak sarar.her turda bıçaklar toprağı yalayarak geçer ve çok hızlı aşınır.150-200 dekar yerde bir takım yeni bıçak bitirir.dik frezenin kısmi tesviye işlevi vardır.
İkisinde de sıyırıcılı ağır tip merdaneli olanı tavsiye ederim
3 metre yatay rotilde ağır gelir.
3 metre dik freze de biraz ağır gelebilir.emanet alıp deneme imkanı varsa deneyip alın.

Diklerde tapanda olduğu için baya baya tesviye yapıyor tarlayı.Fakat tapanı çok indirince traktöre aşırı biniyor.

• Beğen
Tepkiler: Mmurat
Diklerde tapanda olduğu için baya baya tesviye yapıyor tarlayı.Fakat tapanı çok indirince traktöre aşırı biniyor.
Dik freze doğru kullanılmadığında traktöre aşırı yük bindirebilen bir ekipman.
İki kritik çalışma ayarı var
Birinci kritik ayar; Alet çalışma pozisyonundayken kesinlikle yüzeye tam paralel olmalı.orta kol biraz kısa olur da alet burunlayarak giderse traktöre aşırı yük biner.bunu deneyebilirsiniz.
İkinci kritik ayar aletin derinlik ayarı hidrolik kollarından değil arkadaki merdane vasıtasıyla yapılmalı.çalışma pozisyonunda hidrolik kollar tamamen salınmış olmalı.

Tapanı kuru tavda iki parmak işletiyorum, hafif sürgüleyip geliyor. yaş tavda hiç işletmiyorum.tapanı çok işletmeyi denemedim hiç

Son düzenleme:
Dik frezede doğru kullanılmadığında traktöre aşırı yük bindirebilen bir alet.
İki kritik çalışma ayarı var
Birinci kritik ayar; Alet çalışma pozisyonundayken kesinlikle yüzeye tam paralel olmalı.orta kol biraz kısa olur da alet burunlayarak giderse traktöre aşırı yük biniyor.bunu deneyebilirsiniz.
İkinci kritik ayar aletin derinlik ayarı hidrolik kollarından değil arkadaki merdane vasıtasıyla yapılmalı.çalışma pozisyonunda hidrolik kollar tamamen salınmış olmalı.

Tapanı kuru tavda iki parmak işletiyorum, hafif sürgüleyip geliyor. yaş tavda hiç işletmiyorum.tapanı çok işletmeyi denemedim hiç

Çok indirince zaten 2 metre ilerde traktör sinip kalıyor gidemiyor 😂😂