Yaş tavuk gübresi

Arkadaşlar yaş tavuk gübredi döktürdüm karıştırıyorum, zararı faydası nedir. Yem bezlyesi , mısırslajlık yapacağım
20191004_142637.jpg
20191004_161224.jpg
20191004_163549.jpg
20191004_171241.jpg

Tavuk gübresi fazla dökülürse toprakta asit dengesi alt üst olur.Buğday ekseniz 450-500 kg civarı verim yapar, sapı fazla azottan yatıyor, tane de fazla vurulma olmaz.Böyle tarlaya genelde yonca tercih ediyoruz.
Dekara 2 kamyon gibi yaş old.3 parmak ancak kimi yere kalın , arpa, bezelye ksrışımı yapacam, derin saban atacam bir ay sonra bir daha karıştırıp ekmeyi düşünüyorum, yanmış tavuk gübresi olsa iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01

Kolay gelsin imkan olsa yaş gübreyi 1 ay gibi sıcakta bekletip kurutup pullukla karıştırmak iyi olurdu ama güzel olmuş tarla için
Kardeşim bunu dağıtıp hemrn karıştırmasan kokusu çok kötü sinek yapıyor, tavuk çiftliğinde çalışana allah yardım etsin, bakalım tarla durumunu göreceğiz , bi kaç sene gübre atmassın diyorlar sğrekli ot, mısır ekiyorum toprak yoruldu.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kardeşim bunu dağıtıp hemrn karıştırmasan kokusu çok kötü sinek yapıyor, tavuk çiftliğinde çalışana allah yardım etsin, bakalım tarla durumunu göreceğiz , bi kaç sene gübre atmassın diyorlar sğrekli ot, mısır ekiyorum toprak yoruldu.
Öncelikle her değeri içeren bir toprak analizi yaptırın.Organik gübrenin tabiki büyük faydası var ama mangan çinko gibi bir herhangi bir minarelin eksikliğinde en pahalı organik gübre dahi olsa yüksek verim yakalanamaz.Bu yüzde resimdeki bilgilerin olduğu bir toprak analizi yaptırın ona göre yorumlayalım.
IMG_20191005_114054.jpg

2 sene önce bende dekara 2 remork 4 tonluk ile 1 yıl yanmıs tavuk gübresi serdim ilk sene karpuz yaptın ilk defa okadar yüksek tonaş ve kalite aldım busene aynı yere yonca ektim 5 bicim yaptım hic gubre kullanmadım
Bu tarlaya yıllardır ot, slajlık mısır ekerim artık mısır koçanları çok küçüldü, yanmış olsa daha iyi olurdu fakat işlenmişi çok pahalı , faydası illaki olucaktır, ölmessek seneye mısır boyunu ölçeriz .selamlar.

• Muhteşem
Tepkiler: The_Hoca
Öncelikle her değeri içeren bir toprak analizi yaptırın.Organik gübrenin tabiki büyük faydası var ama mangan çinko gibi bir herhangi bir minarelin eksikliğinde en pahalı organik gübre dahi olsa yüksek verim yakalanamaz.Bu yüzde resimdeki bilgilerin olduğu bir toprak analizi yaptırın ona göre yorumlayalım.Ekli dosyayı görüntüle 41393
Vardı bir yerlerde bulursam , analizi resimlerim , selamlar.

Berkay5720 kardeşim harika bir iş yapmışsın. Keşke burada da olsada tonlarca bende döksem. Çok faydasını göreceksin emin ol. Tarlaya döktükten sonra çok beklemeden karıştırman iyi olur. Birde döktükten sonra 2 3 ay ekmemek gerek. Bunun yanında faydasını arttırmak ve zararını azaltmak için tarım kireci de ekleyebilirsin. asit baz dengesi sağlanmış olur. Birde kalsiyum vermiş olursun. Her sene döktürmeni tavsiye ederim. Bir kaç yıla harika bir tarlan olacaktır. Ot problemi olabilir onun içinde zaten gerekli ilaçlamayı yapıyorsundur.

Berkay5720 kardeşim harika bir iş yapmışsın. Keşke burada da olsada tonlarca bende döksem. Çok faydasını göreceksin emin ol. Tarlaya döktükten sonra çok beklemeden karıştırman iyi olur. Birde döktükten sonra 2 3 ay ekmemek gerek. Bunun yanında faydasını arttırmak ve zararını azaltmak için tarım kireci de ekleyebilirsin. asit baz dengesi sağlanmış olur. Birde kalsiyum vermiş olursun. Her sene döktürmeni tavsiye ederim. Bir kaç yıla harika bir tarlan olacaktır. Ot problemi olabilir onun içinde zaten gerekli ilaçlamayı yapıyorsundur.
Bir ay sonra bezelye buğday karışımı yapacam yanarsa yapacak bir şey yok, faydasını zararını ilerleyen zamanlarda paylaşırım, bir kısmınada b.baş yarıyanmış gğbre dökecem , bakalım , ilk sene ekilen otlar yatar yanmasa[emoji4]

Bu kadar yanmış gübreyi nasıl bekletmişler merak ettim doğrusu.ben eski karpuzcuyum, eski karakarpuzlar, sangaria lar zamanından ,yanmış tavuk gübresi gelmiş geçmiş en iyi gübredir, karpuzu kudurtur, fermante edilmişini alır emenlere kürekle atardık.şimdi karpuz yapmayan memleket kalmadı.kabak aşısı çıktı, tadı tuzu kaçtı karpuzların karpuzcuların, selamlar arkadaşım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa1453

Bu kadar yanmış gübreyi nasıl bekletmişler merak ettim doğrusu.ben eski karpuzcuyum, eski karakarpuzlar, sangaria lar zamanından ,yanmış tavuk gübresi gelmiş geçmiş en iyi gübredir, karpuzu kudurtur, fermante edilmişini alır emenlere kürekle atardık.şimdi karpuz yapmayan memleket kalmadı.kabak aşısı çıktı, tadı tuzu kaçtı karpuzların karpuzcuların, selamlar arkadaşım.
Gubreyi ben cikariyom kumesten kendim tarlanin kenarina yigın yapyom 1 kis gectimi tarlaya suanda en az 100 ton var sermeye üşeniyom