YARDIMMMM

200 dönüm arazi buğday ekiyorsunuz ve 85 95 beygir traktör alacaksiniz ama size büyük gelir, başka işiniz yoksa buğday harici piyasaya çalışma gibi.
200 dönüm için tek çeker bile yeterli gelir 4x4 düşünüyorsaniz sizin icin 75 hp dar lastikli traktör iş görür hem sürme işini hem capalama ilaçlama işinde bile kullanirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Osman86
8195 maxima kullanıcısıyim yakıt ve çekiş yönünden hiç ama hiç sorun yaşamadım 2016 Kasım üretimi traktörüm bugüne kadar ufacık da olsa bı arıza vermedi sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim ekipman olarak 5 li 13 inch iş genişliği ayarlı yaylı otomatik ünlü pulluk kullanıyorum ayarı 13 te kulturvator olarak 13 ayaklı uzun bacak kullanıyorum arkasında çiftli merdane var ağır tip pistonlu ama 15 li kullanılabilir mis kısa bacak 15 li denemek isterdim

200 dönüm arazi buğday ekiyorsunuz ve 85 95 beygir traktör alacaksiniz ama size büyük gelir, başka işiniz yoksa buğday harici piyasaya çalışma gibi.
200 dönüm için tek çeker bile yeterli gelir 4x4 düşünüyorsaniz sizin icin 75 hp dar lastikli traktör iş görür hem sürme işini hem capalama ilaçlama işinde bile kullanirsiniz
Dogru dedigin ama onlarin fiyati da temiz duzgun bi 75hp alim desem 130 150 bandinda duzgun markalar o yuzden buna yoneldim

8195 maxima kullanıcısıyim yakıt ve çekiş yönünden hiç ama hiç sorun yaşamadım 2016 Kasım üretimi traktörüm bugüne kadar ufacık da olsa bı arıza vermedi sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim ekipman olarak 5 li 13 inch iş genişliği ayarlı yaylı otomatik ünlü pulluk kullanıyorum ayarı 13 te kulturvator olarak 13 ayaklı uzun bacak kullanıyorum arkasında çiftli merdane var ağır tip pistonlu ama 15 li kullanılabilir mis kısa bacak 15 li denemek isterdim

Kardesim cok arza verio diolar yag kacirmasi hidrolik sorunu bitmek bilmio diolar ne diosun bu konuda sadece kendininki ilr dusunme cevrende gorduklerin nasil

8175-8185-8195 bandında niyetine girdiyseniz en ideali 8185 tir sebebi de 85 ortadır ve idealidir diye düşünüyorum. 8175. 2012 kullanıcısıyım ve çekiş te asla laf söyletmem. Dar jant 4/12 kullanıyorum ve asla sinmiyor. 200 dönüm için düşünüyorsanız 75 lik bile size idealdir diyorum. Tercih sizin.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Bayram

Kardesim cok arza verio diolar yag kacirmasi hidrolik sorunu bitmek bilmio diolar ne diosun bu konuda sadece kendininki ilr dusunme cevrende gorduklerin nasil
Bizim köyde 10 tane var zaten 30 hane bı köy ve hayvancılık çok yoğun yapılıyor neredeyse hepsi balya da dahil her işte koşuluyor ama hiç birinde bı arizayla karşılaşan olmadı bir tanesi hariç o da 2014 model yeni tip kaportacı 8195 ondada arkada bı dişli kırdı onun dışında hiç arıza duymadım ki yoğun kullanılıyor bizimki hariç 100000 dönüm arazi var köyde 30 -40 oluncada millette arazi çok pulluk kulturvator balya makinesi ne gelirse aklına kepçe hariç yanj kepçe takip kullanan görmedim gübre doldurma kepçesi dışında ama arızada duymadım tabi temiz bişey bulup titiz kullanmak lazım bizim köyün adamı bakımı filan yaptırır yağına suyuna bakar