Uygun Fiyatlı Çapa Makinesi ya da Tırmığı Olan Var Mı?

Merhaba arkadaşlar,

Pulluğu aldım ama bir de bana tırmık ya da çapa makinesi (rotovatör) lazım. Elinde 2.el olup da satmayı düşünen varsa uygun olması durumunda alabilirim.

Burada traktörü aldığım amcada var 3 parçalı eski tip ama sağlam bir tırmık var. Bana çok da uygun fiyat söyledi fakat, bunlar eski tip, hidrolikle kaldırılıp indirilmeyen cinsten. Kancalarla bir birine bağlanıyor vs.

Demirciden fiyat aldım, hidrolik kollarla kaldırıp indirebilecek mekanizmayı yapması için, tırmığın 2 katı fiyat verdi :)

Acaba eskilerin kullandığı gibi mi kullansam, romörke yükle tarlaya gelince indir, çektir, işin bitince yine romörke yükle eve gel. Zahmetli iş gibi, bahçede dönmek de zor. 3 metreyi de geçiyor genişliği. İkisini yan yana koyup fotoğraf çekmiştim, 1 tane daha var. Burda paylaşıyorum.

Resimler ve ekler

• 5B377104-FA0C-48E8-A3CB-B38D6FE4DA97.jpeg
    5B377104-FA0C-48E8-A3CB-B38D6FE4DA97.jpeg
    773.7 KB · Görüntüleme: 41
  • 61ADAE46-5DBF-4E8B-8ED6-0AC87FF62D3C.jpeg
    61ADAE46-5DBF-4E8B-8ED6-0AC87FF62D3C.jpeg
    767.3 KB · Görüntüleme: 42
  • Beğen
Tepkiler: filizma
Merhaba arkadaşlar,

Pulluğu aldım ama bir de bana tırmık ya da çapa makinesi (rotovatör) lazım. Elinde 2.el olup da satmayı düşünen varsa uygun olması durumunda alabilirim.

Burada traktörü aldığım amcada var 3 parçalı eski tip ama sağlam bir tırmık var. Bana çok da uygun fiyat söyledi fakat, bunlar eski tip, hidrolikle kaldırılıp indirilmeyen cinsten. Kancalarla bir birine bağlanıyor vs.

Demirciden fiyat aldım, hidrolik kollarla kaldırıp indirebilecek mekanizmayı yapması için, tırmığın 2 katı fiyat verdi :)

Acaba eskilerin kullandığı gibi mi kullansam, romörke yükle tarlaya gelince indir, çektir, işin bitince yine romörke yükle eve gel. Zahmetli iş gibi, bahçede dönmek de zor. 3 metreyi de geçiyor genişliği. İkisini yan yana koyup fotoğraf çekmiştim, 1 tane daha var. Burda paylaşıyorum.
Elinden kaynak işi gelen biri olsa buna hidrolik askı yapmak çokta zor değil

• Beğen
Tepkiler: filizma
Merhaba arkadaşlar,

hocam buna 3 askı sistemi yaptır sonra deve boynu kısmına kalın 2 profil attır arkaya dogru ucuna kanca yaptır ve arka tırmık kısmını kaldırıp kancaya as tarlaya git çıkar kullan şeklinde yaparsın
genişliği çok dar gibi duruyor ama

Bende babadan kalma vardı. Aynı şekilde üç askı yeriyle traktöre takılacak şekilde yaptırdım.Gayet güzel iş görüyor.
Ancak şu anda ihtiyaç fazlası. Satabilirim ama yeni geldim. İstenirse fotoğraflarını çektirip yollatırım.