Ustalar fikirlerinizi bekliyorum.

Bu yıl iklim malum erkenden geliyor. Normalde ilaçlama (yabancı ot ilacı) bu sene biraz erken olacak. İç Anadolu Bölgesi için fikirlerinizi merak ediyorum. Buğdayda yabancı ot ilacı bu yıl hangi tarihlerde atılırsa randıman verir. Ustalardan fikir talep ediyorum.

Bizde attik gecen haftaya kadar atmaya devam ediliyodu ben suan calistigim sehirdeyim ekinler 1 ay onden gidiyo bu sene mevsim de normallerin uzerinde o yuzden nohutuda erken ektik cicek acan hardallar bile var biz ester atiyoz ester ve granster karisimi dekara 25 mg ester koklatiyoz ekine zarari olmuyo o sekilde zaten hardal sadece dusmanimiz gunesli gunu yakalayinca atin bence gec kalinirsa bas edilmez yatan ekinin kalkmasi zor olur birde bolgemiz malum yagis kisitli ilactan bir muddet sonra yagmazsada iyi olmaz gelisim acisindan

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci03
Bu yıl iklim malum erkenden geliyor. Normalde ilaçlama (yabancı ot ilacı) bu sene biraz erken olacak. İç Anadolu Bölgesi için fikirlerinizi merak ediyorum. Buğdayda yabancı ot ilacı bu yıl hangi tarihlerde atılırsa randıman verir. Ustalardan fikir talep ediyorum.

Yozgat bölgesinde ilaçlar atıldı yaklaşık olarak 1 hafta olduğunu söyleyebilirim. Ama biz daha atmadık çünkü kısmen de olsa yağışlar devam ediyor ve ilaçlama yağışlar bittikten sonra güneş açtığında yapılacak yoksa ilacın bi faydası olmaz. Büyük ihtimalle bu hafta sonunda kadar atmış oluruz artık..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci03