Turbo İlaçlama Ücreti Ne Olmalı?

çeviriyosa tak agam çekilecek dert değil bordo arkasına motor temizlemesi işborayla bordoyu atar bi köşeye yuvarlayıverirsin işborayı :D

işbora dayanamaz gibi geliyor yoksa dediğin gibi işbora jandarma arabası gibi masmavi dursun köşede :D

Traktörü bordo bulamacı öncesi bir şeyle kaplasak. Yani az su-bol arap sabunu karışımı sürülse yada mazot püskürtülse ilaçlama sonrası iyi bir yıkama sonucu daha kolay bir temizlik olur düşüncesindeyim.
yapılıypr yapılmasına da mazot sıkan duydum yağ sıkan duydum ama özellikle ağırlıkların girintili yüzeyleri ve hava alma ızgaralarına çözüm bulmak zor

Bordo isi de sirada bekliyor bu arada yarin bugdaylari halledeyim.
bordoyu neye atacaksın yakup abi

MistBlower.png hep şunları kullanmak istemişimdir. az ilaç, az su, az etkilenme, etkili ilaçlama nasıl yapılır diye hala düşünürüm. bir katsu araç alıp üstüne bundan atmak, veya drone ları daha etkili kullanmak, ya da telli terbiyelerin üstünden damlamaya ben zer hat çekerek, mini spring benzeri ilaçlamalar...

Bordo yerine kocide kullanabilirmiyiz arkadaşlar deneyen oldumu. Gerçi konu başlığından uzaklaşmış olduk ama

Kocide dediginiz bir markami?

Gözümden kaçmış konu kusura bakma kocide basf ın bakırlı bir ilacı bayerin cupravit de ollabilir belki

Olur gayet iyi olur hatta onemli olan bakirli ilac olmasi.

olur tabi ben genelde kullanıyorum zaten daha kontsantre olduğu için karıştırması daha kolay oluyor daha kolay çözülüyor benim tecrübelerime göre
birde sıvı olarak daha doğrusu jel kıvamında satılanlar var ama onları denemedim

yeni nesil ilaçlama makinalarını araştırdınız mı şu an Türkiyede boa diye makina üretiliyor. ilerde bu tip makinalar yaygınlaşacak İtalyada bunu sırt tipi de var eğer param olsa sırt tipini alırdım.

boa makinayı inceledim fuarda ama bana pahalı geldi 2 atomizer parası istiyorlar diyeyim siz anlayın

Arslanlar marka var bende 2000 kg cekili tip manevra mukemmel 16 18 dekar ilacliyor 5 meme acik 40 bar saat manevrada hic sikinti yok tavsaiye edeim sanzimanli pervane 2 kademe 146 comet pompa annovi kumanda kolu tavsiye ederim holsandan parlayandan cok iyi ve saglam makina sifir fiyati 15000 diye biliorum

Arkadaşlar uzun süredir forumu açamadım bile.
Bana bir şeyler yazılmış ama hepsini göremedim. Artık kamyon yazısı ile cevap vermiş olayım. Benim hakkımda ne düşünüyorsanız Allah iki katını size versin. :) :)
Bu konuda bir kaç video izledim. Bir tanesi drone lu idi bu "uçuk" bir sistem bana uymaz. on videoyuda izlemiştim buda ayağı yere basar bir sistem :) ortası olsun ve traktörün tekerleği yere bassın türünde bir sistem üzerine düşünüyorum.

Artık cevap yazmam gereken ama farketmediğim yerler varsa kusura bakmayın.

boa makinayı inceledim fuarda ama bana pahalı geldi 2 atomizer parası istiyorlar diyeyim siz anlayın

Bana bir şeyler yazılmış ama hepsini göremedim. Artık kamyon yazısı ile cevap vermiş olayım. Benim hakkımda ne düşünüyorsanız Allah iki katını size versin. :) :)

Allahım tez zamanda ofas kardeşimiz ve forumdaki diğer tüm trakkulüp üyesi kardeşlerimiz istediği ilaçlama ekipmanlarının en iyisine kavuşsun Amiiiiin:)

Boa yı gözünüze kestirdiniz herhalde. :)