Tumosana takan ciftcilerimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Tumosana takan ciftcilerimiz

Sana bişey demiyorum demişsin zaten sen bana bişey diyemezsin burda konu hakkında tartışıyoz haksız olduğunu anladığın an susabilirsin.

zehriduman bu sana bu başlık altındaki son mesajımdır ihtimal o ki bu forum üzerindeki de son münasebetimiz bu mesaj olabilir.
Daha öncede belirttiğim gibi benim fanatiklikle itham ettiğim kişi benim tanıdığım bir kişidir kendi yöremdendir. ama sen üstüne alındın vardır bir hikmeti diyorum.

zehriduman link=topic=86300.msg1039424#msg1039424 date=1448661162' Alıntı:
fatih işine gelen kısımları alma sadece orda demişim kaç defa tümosan kullandın die ve eski cvb larımda tümosan kullandım farı düşdü die yorum yazmışım yani FATİH kullanıpda yazmışım sizin karavana sallamamışım artı benim eski yorumlarımda tümosanı eleştirdiğim noktalar yeni konulardada aynı ordada senin çocuk bilmeden yorum yazmış ona cvb vermişim şimdi sana soruyorum sen kaç defa kullandın tümosanı da düşmalığın var bahce serisi için söylüyorum
evvela bir traktörün kalitesi bir tur atmakla anlaşılmaz sanırım
orada anlaşılan sürüş konforu ve kullanım ergonomisidir diye düşünüyorum.
Tabi bu sırada traktör ekipmanı çekerken ortadan bölünmezse yada altında dağılmazsa diyelim.
Ben tümosan alıp kullanmadım bunu iddia ettiğim bir mesajımda olmadı zaten ayrıca kötüleyen yada senin kaba tabirinle karavana sallayan yada eski bir tabirle işkembe i kübradan atan bir mesajım varsa bulunuz.
sadece fuarda inceleme şansım oldu estetiğini beğenmedim, konforlu gelmedi, ergonomik bulmadım bunları belirttim. eskiye nazaran iyileşmeler olduğunu da söyledim
traktör almadan önce bende herkes gibi araştırma yaptım ve beni tanıyanlar bilir ben teknolojiye tasarıma ve ergonomi ve konfora önem veririm. bu bağlamda ithal traktör meraklısı olduğum söylenebilir çünkü ithaller hi-lo, powershift, powershuttle, common-rail gibi teknolojik açıdan fark yaratan yenilikleri yerlilerden önce kullanıyorlar malum. hatta antonio carrora sevdalısı olduğumu bilenler bilir. adamlar 30 küsur üründe 550 farklı varyasyonla istediğin özellikleri sana sunabiliyor rgs, actio system gibi farkları var ki muazzam
ama bir traktöre 150 ila 250 bin arasında bir para verme lüksüm olmadığı için yerliler içerisinde ps ile öne çıkan nh yi tercih ettim.
bahçe serisinde ps opsiyonunu öğrenmeseydim hattat ve erkuntla görüşüyordum aklımda ikisinden birisi vardı ve erkunt tasarımı ile öndeydi diyebilirim. diğer etmenler ise servisi tanımam ve ikinci el değeri oldu. Bana görede çekiş bu saydığım özelliklerden sonra gelir çünkü ben şöyle düşünüyorum bir traktörü daha konforlu şekle getiremezsin ama daha yüksek beygir gücü elde edebilirsin veya çekişi arttırabilirsin yada daha yüksek hpli modelini tercih edebilirsin.
Öncelikleri farklı olan birinin daha farklı bir traktör tercih etmeside normaldir
Sonuçta herkes kendi ihtiyaçlarını ve ekonomisini belirler bu ihtiyaçlar doğrultusunda önceliklerine göre bir model tercih eder.
Tümosanla ilgili tümosancı yasin arkadaşımıza takılmak için biraz şaka yapmıştık o zaten şakadır ve sonrasında gayesi anlatılmıştır.
Tabi bu arada sattıkları ürünün arkasında durmadıkları ve çiftçiyi mağdur ettikleri olaylarda ki burada marka farketmez ister tümosan olsun ister mf, nh, same, deutz yada fendt kendim mağdur olmuş gibi üzülürüm ve firmanın ciddiyetsizliğine de firma yetkililerinin ilgisizliğine de bayi ve servisin kabiliyetsizliğine de verir veriştiririm orası ayrı.

zehriduman link=topic=86300.msg1039426#msg1039426 date=1448661310' Alıntı:
Sana bişey demiyorum demişsin zaten sen bana bişey diyemezsin burda konu hakkında tartışıyoz haksız olduğunu anladığın an susabilirsin.
ben sana bişey demiyorum derken diyecek bişey bulamıyorum ki zaten ne diyeyim.
şimdi 17 yaşında çocuk dediğin Burak kardeşimize çıkışmanı gerektiren yorumu daha traktörü almadan bir kaç ay önce kendin yapmışsın zaten benim orada alıntı yaparak kendine çıkışmış gibi göstermem sadece bu durumun mizahıdır orjinal iletiler bir önceki mesajda verilmiştir bu arada mizahında olan da aslında olandır zaten.
şimdi şu son mesajındaki uslübun hoş mu ?
posta mı koyuyorsun had mi bildiriyorsun nedir bu atarlı tavırlar?
ben haksız olduğumu anladığım anda susmam merak etme özür dilemesini bilirim. Susarsam haklı olduğumu düşünüp muhattab olmuyorum anlamına gelebilir çünkü.

Ben bu tartışmanın içerisine girmek istemedim bu forumda bilginin tecrübenin paylaşıldığını düşündüğüm için bende fanatik olan tanıdığım birisiyle olan bir anımı paylaştım ama sen üstüne alınıp benden mesajlarına bakmamı istedin bende kırmadım seni ve gördüğüm bir kaç noktayı belirttim. çünkü gördüğüm mesajlarda bişey farkettim.
zehriduman link=topic=71964.msg999349#msg999349 date=1430900047' Alıntı:
muhatabım deyilsin felan deyilsin demişsinde sen nekadar muhataba alınırsın orası tartışılır. zaten suç benimdi seviyesiz insanların seviyesine düşersen sende olar gibi olursun atalarımız boşa dememiş cahille muhatabam olduğumda hiç bir zaman ben kazanamadım diye artı 260 gold aç bakalım konuyu 260 gold başından büyük çok işler yapmıştır hiç olmadığı yerde erkunt ne yapmış bırak yapayı yapması gereken hiç bir şeyi yapmamıştır.artı aç bakalım konuyu goldu sevenmi var erkuntumu

bu durumunun benim tanıdığımla benzerliği olduğunu yadsıyamayız. zira sen gold kullanırken erkunta tümo kullanırken nh ye saldırıyormuşsun
keşke bunları bulup çıkarmamı istemeseydin yada keşke ben yapmasaydım çünkü sen beni istemediğim bir tartışmanın içerisine sürüklüyorsun.
yine benim mesajlarımı okursan yada benimle birebir konuşma fırsatını yakalarsan anlarsın ki hayatta sevmediğim iki tür traktörcü vardır birisi marka fanatiği olup kullandığı traktörü göklere çıkaran ve diğerlerini yerin dibine sokan diğeri büyük traktöre küçük ekipman takıp çekişiyle övünen bunları mesajlarımda da belirtiyorum bilenler bilir.
Şu an için traktör modelleri üstünde şu en iyisidir bu traktör işe yaramaz gibi bir yorum yapacak bir lükse de sahip değilim zaten 240tan td ye binmiş adamım sadece tercihlerim ve hayallerim vardır o kadar. bunlar doğrultusunda naçizane yorum yaparım isteyen göz önünde bulundurur isteyen kulak ardı eder.
Üslubunuzdan da tavırlarınızdan da rahatsız oldum ve daha fazla da tartışmak istemiyorum. lütfen daha fazla ısrar etmeyiniz zira daha öncede belirttiğim gibi en başından beri bu tartışmanın içerisine girmek istemediğimi belirttim.
sağlıcakla kalın

senol_84 link=topic=86300.msg1032779#msg1032779 date=1446868345' Alıntı:
Memnunsan mesele yok. Ama olurda sıkıntı yaşarsan eğer açık yüreklilikle paylaşımlarını bekliyoruz. Tabi tumosana ortaklığın yoksa.
şenol kardeş tümosana ortaklılığım olsa burda çıkıp eksi yanlarını söylemezdim yorum yaparken dikkatlikonuş

Fatih yine aynı yanlışı yapıyorsun ben gold kullanırkende erkuntu nh mf tümo yu eleştiriyordum tümo lullanırkende halaeleştiriyorum saldırıyorken ben kimsenin malını sen niye bunu aldın nie benim kullandığım markayı almadın die bişey demedim evet erkuntlada tartışmaya girdim ve geçen gün yine girdim eleştirdiğim yerleriyle herzaman tartışmaya girerim tümosanın eleştirdiğim yönleriyle onlada tartışmaya girerim senin anlamakda zorlandığın şey sen diyosunki ikiye bölünür lafına takıldın kaldın o kononun öncesinde ben yine tümosan kullandım kullanırken farı düştü ve bende bu tanka ikiye bölünür ozaman yani 17 yaşındaki bi çocuk gibi kullanmadan yorum yapmamışım yani ben tümoyu almadan öncede kulandım şimdide aldım kullanıyorum mesela fanatik demişsin ben bir yorumda ropsu indirdimi mehilli yerde tekere deyiyor dedim ben bunu söylemezsem bunu nerden bilecen şimdi bunu söylerken fanatikmiyim frenler zayıf demişim bu bir fanatiklikmi aynı şeyleri şenolada soruyorum erkunt hakkında beğenmediğim yeri söylemişim ve lafımında arkasında durmuşum bu bir düşmanlıkmı marka kötülememi aynı şekil same ile ilgilide yorumlar yaptım hem iyi hem kötü bu fanatiklikmi yada marka düşmanlığımı kendin ağzıyla söylüyorsun tümosan kullanan arkadaşı kızdırdık felan bi şekilde sende eleştirmişsin ve diyebilirsin tümosanı bazı konularda beğenmiyorum ithal dersin buna kimsenin dediği bişey yok ama kalkıp kötülersen ozaman benim gibi biri çıkar yanlışsın der mesale şenol ile geçen gün erkunt hakkında tartıştık ve o bana bazı bilgiler verdi ben sordum ve bazı eleştiride bulundum erkunt için sonra konu kapandı power ştul demişsin teknoloji demişsin ben çok elektroniğe karşıyım kaysı dalları traktörün her yerine giriyor ve erkun bozuyor örnek düğmeden çift çeker yada elift bunlar erken bozuluyor ve ben mekaniği tercih ettim bu zevk meselesi yani YİNEDE SÖYLÜYORUM TÜMO ALDIM DİE FANATİĞİ DEĞİLİM NEZAMAN ELEŞTİRİ YAPTIĞIM YERLER DÜZELİRSE OZAMAN FANATİĞİ OLURUM

zehriduman link=topic=86300.msg1039510#msg1039510 date=1448697451' Alıntı:
şenol kardeş tümosana ortaklılığım olsa burda çıkıp eksi yanlarını söylemezdim yorum yaparken dikkatlikonuş
maksat birimizin düştüğü hataya başka bir arkadaşımızın düşmesine zarar etmesine engel olmak. fanatikliğin her şekli kötüdür. teşekkür ederim.

abi benim markaya karsi bi dusmanligim yok yanisadecd fikirlerimi soyledim tumosanada binip kullanma firsatim oldu fistik patosunda tesviyede balyada kullandim 80.90 olmasi lazim tarlanin ortasinda kaldi arizasini e oldugunu bilmiyorduk cekici geldi goturdu 80.75 vites dislisi kirdi ve bir akrabamizda var oda ayni dertlerden dolayi satmak istiyor ama satamiyor isini yaptigim bir adamda varmis tarlaya goble cekilecekti adam sanayide yatiyor dedi yani tumosan ariza yapiyorsa suc benimmi ben isterimki ithaller ile ayni seviyeye gelsin bizde alalim ama malum durum ortada

burakplr link=topic=86300.msg1039608#msg1039608 date=1448717302' Alıntı:
abi benim markaya karsi bi dusmanligim yok yanisadecd fikirlerimi soyledim tumosanada binip kullanma firsatim oldu fistik patosunda tesviyede balyada kullandim 80.90 olmasi lazim tarlanin ortasinda kaldi arizasini e oldugunu bilmiyorduk cekici geldi goturdu 80.75 vites dislisi kirdi ve bir akrabamizda var oda ayni dertlerden dolayi satmak istiyor ama satamiyor isini yaptigim bir adamda varmis tarlaya goble cekilecekti adam sanayide yatiyor dedi yani tumosan ariza yapiyorsa suc benimmi ben isterimki ithaller ile ayni seviyeye gelsin bizde alalim ama malum durum ortada
bildiğini söylemek lazım ve sçyle zaten her zaman kötü eleştiri alsanda doğru doğrudur ve birdir. bir çoğumuz tümosanın çekişli fakat aşırı arıza yapan olmadık arızaları yapan bi traktör olduğunu görüyoruz zaten.

zehriduman link=topic=86300.msg1039407#msg1039407 date=1448659688' Alıntı:
ben kaldırma kolları arızalanan nh gördüm ozaman hepsi nh bozuk diyebilirmiyiz

Ben yorumumda HEPSİ ARIZALI mı dedim acaba ? Sadece problem yaşayan bir arkadaş olduğunu söyledim. Kendiside bilyelerin dandik olduğunu yazmış.

Onrkrds link=topic=86300.msg1039650#msg1039650 date=1448723865' Alıntı:
Ben yorumumda HEPSİ ARIZALI mı dedim acaba ? Sadece problem yaşayan bir arkadaş olduğunu söyledim. Kendiside bilyelerin dandik olduğunu yazmış.
hayır ben sana demedim bu lafı yani demek isdediğim bir şanzıman arıza veriyor ve hepsi arızalı gibi konuşuyorlar onun için dedim senin dediğine bişey dediğim yok yanlış anlama

senol_84 link=topic=86300.msg1039596#msg1039596 date=1448716057' Alıntı:
maksat birimizin düştüğü hataya başka bir arkadaşımızın düşmesine zarar etmesine engel olmak. fanatikliğin her şekli kötüdür. teşekkür ederim.
ben fanatik olsam tümosan aldım ve ilk kullanımda eksi yanlarını yazmışım bir fanatik olsam bunları yazarmıydım

burakplr link=topic=86300.msg1039608#msg1039608 date=1448717302' Alıntı:
tarla serisinde bu arıza çok çıkıyorama bahce serisinde bu sorun hiç yok vitezle ilgili

zehriduman link=topic=86300.msg1039741#msg1039741 date=1448737443' Alıntı:
ben fanatik olsam tümosan aldım ve ilk kullanımda eksi yanlarını yazmışım bir fanatik olsam bunları yazarmıydım
Biz eksi yanlarını soyliyelim hatta almaktan vazgeçelim satışları düşsün ve ondan sonra traktör firmaları patronları düşünsün eksi yanları, eksiklari düzeltsinler sonra alalım. Mesele budur.

senol_84 link=topic=86300.msg1039782#msg1039782 date=1448741710' Alıntı:
Biz eksi yanlarını soyliyelim hatta almaktan vazgeçelim satışları düşsün ve ondan sonra traktör firmaları patronları düşünsün eksi yanları, eksiklari düzeltsinler sonra alalım. Mesele budur.
bende bunu diyorum bana fanatik diyorlar geçen gün bayiye gittim bize bayi çok yakın bazen çayını içiyom bu yeni kasada farlarda değişmiş dedim hidrolik çıkışını 4 kaldırma kollarında piston yapsalar daha iyi olur dedim dier bayi toplantısına benide çağırdı gidip söylücem ama şuan tümosan hakettiği yerde deyil bahce serisi için söylüyorum

zehriduman link=topic=86300.msg1039787#msg1039787 date=1448742321' Alıntı:
bende bunu diyorum bana fanatik diyorlar geçen gün bayiye gittim bize bayi çok yakın bazen çayını içiyom bu yeni kasada farlarda değişmiş dedim hidrolik çıkışını 4 kaldırma kollarında piston yapsalar daha iyi olur dedim dier bayi toplantısına benide çağırdı gidip söylücem ama şuan tümosan hakettiği yerde deyil bahce serisi için söylüyorum
Biraz heyecanlı davrandığın için belkide fanatik gibi görünüyorsun önemli değil. Bahçe serisini hiç bilmiyorum. Çağırdılarsa seni far değiştiricene devlet üretimi zamanındaki gibi sağlam traktör yapın demen lazım. Komşuda 82.80 var devlet üretimi. Değiştirecek olsa ben almak isterim onu. Benim başaktan kat kat iyi.

senol_84 link=topic=86300.msg1039919#msg1039919 date=1448758280' Alıntı:
Biraz heyecanlı davrandığın için belkide fanatik gibi görünüyorsun önemli değil. Bahçe serisini hiç bilmiyorum. Çağırdılarsa seni far değiştiricene devlet üretimi zamanındaki gibi sağlam traktör yapın demen lazım. Komşuda 82.80 var devlet üretimi. Değiştirecek olsa ben almak isterim onu. Benim başaktan kat kat iyi.
heycanlı deyilde ısrar ediyorum bildiğim konuda tarla serilerini bilmediğim için bahce serisi hakkında yorum yapacam firma yetkilisine

zehriduman link=topic=86300.msg1040003#msg1040003 date=1448793075' Alıntı:
heycanlı deyilde ısrar ediyorum bildiğim konuda tarla serilerini bilmediğim için bahce serisi hakkında yorum yapacam firma yetkilisine
Israr ederek sadece kendini yıpratırsın. Söylediğin doğru bile olsa karşındakinin içinde ne varsa ona göre seçim yapacaktır.

2007 model 82 80 turbolu tümosanım var yanında da kara kafa 70 56 canavar :) . Tümosana biniyorsan konfor aramayacaksın hele hele uzun boylu isen. Debriyajına tüm gün basmak yerine duvar dövsen eminim ayağın daha az ağırır. vites geçişleri çok sert avucumun içi ağrıyor mesela. 780 vardı bizde ondan dolayı tümosan hastasıyım ama ondaki fren bunda yok önleri bağlamadığında zayıf kalıyor frenler kaç kere havası aldık ama yok nafile. Çekişine yakıtına laf yok asla değişmem. Debriyajı çok kısa sürede ses yapıyor günlük çok çalışma yapmasa da kendini atma yapıyor traktör.vites uygun değil orta 3 le sür yavaş geliyor 4 le sür hızlı geliyor 3.5 olsa daha o kadar az yakar daha o kadar iş yapar.300 saatte conta yaktı ne hararet yaptırdım ne bir şey. Anlayacağınız hep onu kullansak yandık tümo 900 saatte 70-56 2500 saatte kara kafa olmasa tümo çoktan gittiydi yani :D he sorarsanız bundan sonra tümosan alır mısın diye almam. Same alırım jhon deere alırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...