Tümasan ön ağırlık tavsiyesi

Hayırlı sezonlar herkese. Tümosan 90 80 dt modeline ön ağırlık ekleme ihtiyacı duyuyorum tavsiyeniz ne olur ön ağırlıkları yerinde çoğaltmak mı yoksa aynı ağırlıkları araya parça ekleyip uzatmak mı mantıklı. Potinger ve 1200 kg lık gübre sepetini taktığım zaman sert zıplamada önler yerden 3parmak kesilip iniyor diğer takımlarda sorunum yok Potinger de merdaneler açık sabit olduğu için daha fazla yükleniyor. Ağırlık eklemesi yada uzatması yakıta artı eksisi ne olur çekişte artı eksisi ne olur farklı modellerde de deneyenlerin tavsiyeleri neler şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Turker.Durmus
Hayırlı sezonlar herkese. Tümosan 90 80 dt modeline ön ağırlık ekleme ihtiyacı duyuyorum tavsiyeniz ne olur ön ağırlıkları yerinde çoğaltmak mı yoksa aynı ağırlıkları araya parça ekleyip uzatmak mı mantıklı. Potinger ve 1200 kg lık gübre sepetini taktığım zaman sert zıplamada önler yerden 3parmak kesilip iniyor diğer takımlarda sorunum yok Potinger de merdaneler açık sabit olduğu için daha fazla yükleniyor. Ağırlık eklemesi yada uzatması yakıta artı eksisi ne olur çekişte artı eksisi ne olur farklı modellerde de deneyenlerin tavsiyeleri neler şimdiden teşekkürler
Pratik bir çözüm söyleyeyim. Resimdeki tumosan in sahibi on ağırlıklara bir demir geçiriyor. Arka teker ağırlıklarindan 3 tanesini bu demire takip çok rahat kullanıyor. Ağırlıklar başka traktörün ağırlığı. İş bitince ağırlıkları çıkarıyor.
IMG_20201003_203707.jpg

Pratik bir çözüm söyleyeyim. Resimdeki tumosan in sahibi on ağırlıklara bir demir geçiriyor. Arka teker ağırlıklarindan 3 tanesini bu demire takip çok rahat kullanıyor. Ağırlıklar başka traktörün ağırlığı. İş bitince ağırlıkları çıkarıyor. Ekli dosyayı görüntüle 52874
Teşekkür ederim tavsiyen için ama oradan sök buraya tak değilde daha usturuplu bir şey aklımdaki gruptaki ustalardan baktım biraz güzel çalışmalar var yakıt olarak çeki olarak faydası nedir acaba fark görmüş mü bu taktiği deneyen usta

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Teşekkür ederim tavsiyen için ama oradan sök buraya tak değilde daha usturuplu bir şey aklımdaki gruptaki ustalardan baktım biraz güzel çalışmalar var yakıt olarak çeki olarak faydası nedir acaba fark görmüş mü bu taktiği deneyen usta
Ben uzatma yaptırdım. Tampon ağırlıgi 90 kg. Civarı. Benim tampon gibi uzatma yaptırmanızi tavsiye ederim.

• Beğen
Arka tekerlek merkezinden ön ağırlıklara yaklaşık 3 metre mesafe var ve ön agirlik mesnedi 30-40 cm uzatılır. 300 kg ağırlık 40 cm uzatilirsa şahlanma bakımından +40 kg fark getirir, uzatma tamponu demiri ağırlıkları hariç.
Bence burada tampon yaptırma maliyeti ve çanta ağırlık maliyeti hesabina bakmak lazım. Tampon yaptırmak yada iki adet ağırlık almak.
Fakat bi durum daha var, o da mesned 10 tane ağırlık kapasiteli ise 2 tane daha ağırlık takmaya yer ayarlamak da var.
Eğer bana ağırlık takmak lazım olsaydı kirci2 nin de dediği gibi arka tekerlerin birer tane söküp öne basit demir çubuğa takar işim bitince sokerdim.

• Beğen
Önünü fazla savurtuyorsa ön tekerlere su basmayı deneyebilirsin

• Beğen

Disk tiller toprak işleme aleti
Traktörün sınırlarını aşırı zorlayan bir alet olmak ile birlikte ayrıca ÜNLÜ firmasının
MATRIS ARMONI modeli sınırları çok aşırı zorlayan bir alettir bu yüzden
Hangi traktor olursa olsun dikkatli olmakda fayda var kesinlikle şakası yok
Bu videoda traktörün önüne ağırlık uzatma çalışması olmuş ve sonuç görünmektedir.
Önünüzde hububat ekim sezonu bulunmakda olup siz siz olun traktörünüze ve arkanızdaki ekipmana fazla güvenmeyin yoksa sonucları ağır olabilir.mumkunse ağırlık kombinasyonlarını ihtiyaç halinde uygulayıp iş bitimi tekrar sökülebilir sistemleri denemeyi tercih ediniz bu şekilde yakıt sarfiyatınınsa Onu ne geçmiş olursunuz.

Evet güzel örnek olmuş ama önler kalkıp sekmeye devam etmiyorsa böyle bir sıkıntıyla karşılaşmak ne kadar muhtemel bir durum erkutun kafa dikmesi çok şaşırılacak bir durum değil aslında bu uzatmayla yine şahlanıyorsa ve arka arkaya sekiyorsa bence olması normal bir sonuç her modelde bu sorunla karşılaşılacağından emin değilim

• Beğen

Fazla Teferruata gerek yok. Erkut Traktördeki gibi Ön Tekerleklerin Jant içine Arkateker Ağırlıklarından Bağla.
En Pratik çözüm bu.🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️