Trakya birlik ve TKK 2017 yılı mahsülü ayçiçeğini fark ödemesi yapıcak mı?

fikirlerine katılmakla birlikte biraz eksik çiftçiler bilinçlenerek kime oy atmasını bilmeli hizmeti tam almalı yapılan işleri takip etmeyi bilmeli ve öğrenmeye açık olmalı kanaatindeyim.

bir de anektot kısaca yazayım. yazın başı yağlı toğumlara üye olmak için müracaat ettim. beni müdür beyin odasına yönlendirdiler. müdür bey ne zamandan beri çiftçilik yaptığımı sordu. bende çok eskiden beri yaptığımı söylediğimde de <şimdiye kadar nerede olduğumu> imalı bir şekilde sorunca ve adımı küçük not kağıdına yazınca bende hiç bir şey demedim ama yaptığının ne kadarı doğru bilemem. üzüldüm . çünkü sizlerin seçtiği veya görev verdiği insanların beni sorgulama hakkı olduğunu düşünmüyorum. TB ten çıkış o çıkış bir daha da uğramadım.

Tb de olmasa yağlık ürün pazarı iyice yağ kartellerinin eline ve insafına kalacağız çok memnun etmesede tb ve tmo olmasa vay halimize diyorum. Özellikle Tb ülkemizde nadir ayakta kalan kooperatiflerden. Çağın gereklerine göre yönetim yapıları ve piyasadaki rolleri ve organizasyon teşkilatlanması yeniden organize edilmesi gerekli , yönünü biraz daha çiftçi çıkarına doğru çevirmeli bunları hep eleştirebiliriz. Zamanında tb genel müdürlüğünde uzun bir dönem staj yapmıştım bu sürese şahit olduğum noktalardan biri aşırı şişkin bir kadro yapısıydı. Şimdi nasıldır bilmiyorum uzun yıllar oldu.

• Beğen
Tepkiler: FEHİM