traktörünüzün lastıklerınin markası ne

Ynt: traktörünüzün lastıklerınin markası ne

ÇağRı link=topic=3712.msg38023#msg38023 date=1211481761' Alıntı:
Good yearlar benim hep hoşuma gitmiştir ziraat makinalarında.Arabada tereddütsüz michelin ve bridgestonedan şaşma.
Kaplama lastik konusunda size katılıyorum,maliyet açısından insanlar kaplamayı tercih edebiliyor.
NEDEMISLER UCUZ ETIN YAHNISI YOVAN OLUR YARI YOLDA KOYAR ODA SENI

sıze bır tekre markası soleyım mı has ıtalyan malıdır takıpta kullnıpta memnun kalmayanı bulamzsınız degısıtırende tırnakların kırıldıgın dan degıl %100 bıtmıslıgınden dır yanı tekr yarık olsmuyoo sadece dıslerı bıtıyooo ıste bu bahsettıgım tekr CEAT TIR HAS ITALYAN MALI

arkadaşlar , traktör lastiğinde marka mı önemli , yoksa işlenilen toprak yapısına göre , lastik profil yapısı ve sertlik derecesi mi önemli.....saygılar...

good year lassadan daha dayanıklı
bizim fıatın önler good year arkalar lassa
önler daha fazla tur attığı halde arkalar daha çabuk bitti hatta arka tekerlerden 100er kg ağırlık soktüğümüz halde arkalar daha çabuk bitti
çift çekerlerde dümenleme esnasında ön lastikler hayar buda lastiklerde aşınmaya neden olur arkalara oranla daha fazla tur atmasıda ek aşınma demek oluyor ama arkalar daha çabuk bitti neden ? -çünkü arkalar lassa

POYRAZLI SALİH link=topic=3712.msg54813#msg54813 date=1215091999' Alıntı:
good year lassadan daha dayanıklı
bizim fıatın önler good year arkalar lassa
önler daha fazla tur attığı halde arkalar daha çabuk bitti hatta arka tekerlerden 100er kg ağırlık soktüğümüz halde arkalar daha çabuk bitti
çift çekerlerde dümenleme esnasında ön lastikler hayar buda lastiklerde aşınmaya neden olur arkalara oranla daha fazla tur atmasıda ek aşınma demek oluyor ama arkalar daha çabuk bitti neden ? -çünkü arkalar lassa
arkalardan ağırlık eksiltmeseydiniz sonuç nasıl olurdu ...gerçi lassa daha yumuşak yapılı lastik diye biliyorum ..aşınması normal gibi....salih kardeş...

atilla link=topic=3712.msg54848#msg54848 date=1215101715' Alıntı:
arkalardan ağırlık eksiltmeseydiniz sonuç nasıl olurdu ...gerçi lassa daha yumuşak yapılı lastik diye biliyorum ..aşınması normal gibi....salih kardeş...

bizim 70-66 80-66 ile aynı ağırlıkta olduğu için motoru çok yoruyordu arkadan ağırlık söktük motor rahatladı
yer olsa önlere ağırlık eklicez ama ağırlık eklemeye yer yok
bizim arazi aşırı eğimli olduğu için önler pasif kalıyor
dayımgilin 80-66 kimi yerde 4lü pullukla ön lastikler parmak ucunda gidiyor

lasssssssssssaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa