Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

Ynt: Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

Rekor bende galiba. Yağmur geliyordu, 36 saat durmaksızın balya bağladığımı biliyorum.

Dedemler 1965 senesinde borçla traktör almış gündüz patız gecede traktörü tünel inşaatında kullanmışlar hala köylü bi olay oldunu der bu traktör 15 gün kontak kapanmadı diye 3 şöför vardiyalı çalışmışlar

burakplr link=topic=86585.msg1037470#msg1037470 date=1448198696' Alıntı:

Lazer değil lazerde kullandım ama bu lazerden daha zor makinanın oturumuda çok iyi değil sürekli arkaya bakmak gerekiyor lazerli makinaya kabin şart o yüzden pek sıkıntı olmuyor ama bu zor

Cevabını şans eseri gördüm. Bu makinalarla tesviye nasıl yapılıyor ? Lazerde makina kendi çalışıyor ama bunlarda göz kararı mı ?

Onrkrds link=topic=86585.msg1038372#msg1038372 date=1448443893' Alıntı:
Cevabını şans eseri gördüm. Bu makinalarla tesviye nasıl yapılıyor ? Lazerde makina kendi çalışıyor ama bunlarda göz kararı mı ?
evet bunlarla goz karari yapiliyorda lazerle genelde 5 10 cm de çalışılıyor 15 cm nin ustunde calisilacak yerde bunlar calisiyor makinanin calismasini gormek istiyorsan youtube kanalim var ordan bakabilirsin

burakplr link=topic=86585.msg1038377#msg1038377 date=1448445081' Alıntı:
evet bunlarla goz karari yapiliyorda lazerle genelde 5 10 cm de çalışılıyor 15 cm nin ustunde calisilacak yerde bunlar calisiyor makinanin calismasini gormek istiyorsan youtube kanalim var ordan bakabilirsin

Tamam bakıyorum kanalına.

Şimdi lazerle doğru demişşin 5-10 cm diye. Ama lazeri otomatikten alırsan yani manuelle indir kaldır yaparsan yine sadece belli bölgelerden toprak çekebilirsin. Tek şart altında güçlü traktör olucak. Bence lazer daha mantıklı :D

Edit: Videoyu izledim. Ben çeltik tarlalarına tesviye yapıyorsunuz sanıyordum :) Bizim burda bunlarla tesviye yapanlar çok az ve bunlara deve derler.

lazer ile iyi olur olmasina mesela tarla uzunlugu 350 metre ve bir uctan bir uca toprak gidecek lazerle o mesafeye toprak goturemezsin bu makinalari onun icin kullaniyoruz bizim burdada her yerde bundan kullanilir

Benim işler bitince arkadaşa yardıma gittim. Onların 2 tane 70/56 vardı akrabalarınında 286 gold ve 1 tane 70/56 geldi akşam başladık sabaha kadar kahvaltıdan sonra ertesi gün sabaha kadar mazot hariç kontak kapatmadık. Tabi 2. Günün gecesi kimse nereyi nasıl sürdü hatırlamıyor çizgiden çıkma traktörün stop etmeleri tam rezillikti.48 saat çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

jasadar42 link=topic=86585.msg1037474#msg1037474 date=1448201802' Alıntı:
üniversal 683 de tümosan motoru mu var? helal olsun 40 saatte bir mola iyi iş çıkarmış üniversal

Tümosan motoru değil Roman malı UTB motor var. Tümosan motor 433 veya 483 serisinde vardı yanılmıyorsam