Traktörleriniz pullukta ne kadar yakıyor?

Elimde Massey Ferguson 277g var çiftte dekarda 1.7 - 2.2 arası yakıyor. 4'lü 13'lü bıçak kullanıyorum . sizce 1 dekar (1000 m2) için ideal yakıt nedir? Sizin traktörlerinizin markası nedir ve ve dekara ne kadar yakıyor?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Karışık, kepir yerde var kumsalda. Genel olarak uygun tavinda 1.5 civari hesaplamıştım. 1.5 altına indigide oluyor üstüne ciktigida. Ortalama tüketimi bu seviyede. Takviye 4, ya da seri 1.
Bizdede td100d var takviye veya 1 ile süruyororuz 1 2 düz tarlada test yaptim 1 ile örneğin 50 dönum sürüp 8 saate depo bitiriyorsa 2 takviye 3uncu viteste 55 dönüm sürüp 10 saatte sürüyor yai daha yavaş sürüyor ama daha cok yer sürüyor. Her motorun herk vitesi olduğunu düşünüyorum tabi toprak ve eğime görede değişir.

Elimde Massey Ferguson 277g var çiftte dekarda 1.7 - 2.2 arası yakıyor. 4'lü 13'lü bıçak kullanıyorum . sizce 1 dekar (1000 m2) için ideal yakıt nedir? Sizin traktörlerinizin markası nedir ve ve dekara ne kadar yakıyor?
Benim traktör 1976 model Deutz 6206 dönüme 1 litre yakar üstünü hiç görmedim 1 depo mazotla 65 dönüm yer sürdüm üzerine 30 km yol gitmiştim bu sene (depo 60 litredir) pulluk 3-14 numara saatte 4.5-5 dönüm yer Sürer Massey Ferguson 277 yle eş değer traktördür Masseyin yakıtı fazladır toprak yapımız her yer kıraç 100 dönüm taşlı ağır siyah toprak 50 dönüm boz yer . yakıt ve çekişte Deutzla trakklupteki tüm traktörlere de meydan okurum