Traktör tavsiyesi alabilir miyim (Fiat, MF)

40 dekar ceviz bahçesi + yer altından damla sulama sistemi kurdum.
Tarla düz, çok hafif bir eğim var sadece.
Ama tarla çok otlanıyor ve otlar fidan boylarını geçiyor.
Otla mücadele için yılın 3-4 ayı ara ara kazayağı veya hafif pulluk ile sürüm yapmam gerekiyor.
Bunun haricinde toplamda 90 dekar birkaç tarlamız daha var, oralara da nohut, arpa, buğday ekiliyor ve o tarlalar da ara ara sürülecek.

Bu işlerimiz için bir traktör alacağım; benim bildiğim ve tanıdığım traktörler (dedemden gördüğüm, ara ara kullanmışlığım vardı) Fiat 480 ve 50-56.

Benim işimi görecek, uygun fiyatta ve sorun çıkarmayacak (parçası bulunan, piyasası olan), kullanımı kolay ve rahat, güvenli bir traktör hangisi olabilir? Hidrolik direksiyon bir defa şart!

50-56 veya 60-56 almaya kalksam hangi modellerini tavsiye edersiniz?

480 pek istemiyorum, çok eski artık... ne dersiniz?

54C nasıl? tavsiye eder misiniz? neden?

ya da Massey mi alayım? MF240 mesela?

Bambaşka bir marka model de olabilir?

Tavsiyede bulunurken, neden o modeli tavsiye ettiğinizi de yazarsanız, daha yardımcı olursunuz. Bir de bu modeli alırken nelere dikkat etmeliyim? Çok büyük ihtimal galeriden alacağım.

cevizin arasını niye pulluk yada kazayağı ile süreceksinki, kuyruk miliyle çalışan rotil sürmen daha iyi olur, steyr alsan bakımlı yürür, kuyruk milli işleride tarla sürümünüde güzel yaparsın, hem parçaları ucuz hem her işini fazlasıyla görür. bizim burada biri ceviz dikti gitti sıfır john deere 5625 aldıydı, gerek yok sıfıra, kuyruk mili işlerinide iyi yapan traktör olması avantaj olur, ben olsam direk steyr768 alırım temiz, hem tarla sürer hem eker hem çapalar, parça desen bol internetten sipariş et gelsin taktır ustaya, tabiki cevizlerin arası ne kadar? kaç metre yaptın bilmiyorum ama 5625 in yerine 768steyr daha iyi yapar benim gördüğüm cevizlerin arasını, üstelik 2. el aşağıya attığım linkte benzerler var, tabi motorunu hidroliğini falan anlayan biriylen görmeden almamak lazım.
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...ayeneli-hidrolik-direksiyonlu-724718528/detay
linkteki gibi böyle bişey alır görürdüm işimi, hem kuyruk millide ara sürer hem tarla sürer, sıfır traktöre ne gerek varki. bu traktör herşeysiyle fazla bile. kaç saat çalışacakki, ağaçların arası darsa ona bişey diyemem, manisa denizli hep 60-56 yada 240 veya 54c ile 480 gibi traktör kullanıyor biliyorum, lakin bunlar heryere girsede işgücü ona keza daha zayıf. 480 25 bin lira-640 lar 30 bin lira bu neymiş böyle... mümkün değil steyr in yaptığını yapamazlar.

• Beğen
Tepkiler: Reşat
54c 540tan fazla yakar 540kadar ancak çeker. Yakıtı diğer muadil fiatlardan fazladır. O yüzden 56 veya 66 serisini tavsiye ederim. Mf ferguson arasındaysanız fiat tavsiye ederim. Çünkü fiat hidrolikleri uzun ömürlüdür özellikle bahçe işi varsa daha iyi iş çıkarır. Tabi mf de fena değil onunda bahçe traktörleri güzeldir. Tabi tercihiniz her zaman temiz olan olsun sanayiye hiç gitmezsiniz iki marka içinde.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bende 240s Massey Ferguson var.90 model senkromeçsiz tekerleri falan bitik.266 gold 4×2 almayı düşünüyorum ama ustalar rektefiyesi çok pahalı diyorlar.alacağim traktör 2600 saatte sizce almalımıyım.tesekkurler

Bende 240s Massey Ferguson var.90 model senkromeçsiz tekerleri falan bitik.266 gold 4×2 almayı düşünüyorum ama ustalar rektefiyesi çok pahalı diyorlar.alacağim traktör 2600 saatte sizce almalımıyım.tesekkurler
Çevremden duyduğum g serisinin parçadının pahalı olduğu .ama 2600 çok bi saat değil eğer düzgün kullanılmışsa .ikinci el traktör alırken muhakkak bir ustaya gösterin derim.

54c 540tan fazla yakar 540kadar ancak çeker. Yakıtı diğer muadil fiatlardan fazladır. O yüzden 56 veya 66 serisini tavsiye ederim. Mf ferguson arasındaysanız fiat tavsiye ederim. Çünkü fiat hidrolikleri uzun ömürlüdür özellikle bahçe işi varsa daha iyi iş çıkarır. Tabi mf de fena değil onunda bahçe traktörleri güzeldir. Tabi tercihiniz her zaman temiz olan olsun sanayiye hiç gitmezsiniz iki marka içinde.
Bende hem 540 var hemde 54c var 54c birazdaha fazla yakıyo

Hocam sen bilirsin, bu 54c ler satılacak kadar çok mu yakıyor kendi işimizde kullanmak için alınmaz mi ne dersin, bazı modelleri farklıymış az yakıyormuş falar diyorlar sen ne dersin
Arazi yapısından kaynaklanıyor olabilir, motoru yeterli yüke veremiyor olabilirler, kara toprak zeminde 3 10" pullukla Fiat 540 Special, 54C, 55-46, 55-56, yakıt olarak çok fark olmaması gerekir, fakat yol yakıtları olarak 54C biraz fazla yakabilir.
54C nin 1996,1998,2000 modelini kullandık.

• Beğen
Tepkiler: nh2000
Bizde 3060 var tek çeker yakıtı çok iyi çekiş süper 54 c 3 lü 8 numara pullukla takviye 4 gittiği tarlada ben 4 lü 9 numara ile seri 1 ile gidiyorum bazen 1 in ağırına düşer ama takviyeyi hiç görmez. Tavsiye edermiyim beğenmediğim birçok yönü var ama performans ve yakıt çok iyi tarla tipini tavsiye etmem ama 4x4 bahçe tipini tavsiye ederim.

yaptığın yakıt testi var mı ? bana anlatır mısın ne kadar az ne kadar fazla yakmış? 54c ile 55/56 serisinde aynı motor var aynı zamanda 56 serisi 54 c ye göre daha uzun ve agırlığı fazla !! bana bir anlatır mısın 54 c neden fazla yakıyormuş. gercekten merak ettim..sizden cevap bekliyorum ..

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arazi yapısından kaynaklanıyor olabilir, motoru yeterli yüke veremiyor olabilirler, kara toprak zeminde 3 10" pullukla Fiat 540 Special, 54C, 55-46, 55-56, yakıt olarak çok fark olmaması gerekir, fakat yol yakıtları olarak 54C biraz fazla yakabilir.
54C nin 1996,1998,2000 modelini kullandık.
2000 model 54 c kullanıyorum.. yükte de yolda da ne yaktığını az çok biliyorum.. kullanıcı arakadaşların yaptığı gerçek ölçüm varsa beni bilgilendirmesini istiyorum... kulaktan duyma,şehir efsanaleri çok geziyor bu sayfada.. bana veri lazım hocam. ben de sizin gibi saydığınız modeller arasında çok fark olduğunu düşünmeyenlerdenim.