Traktör sağa çekiyor..

2019 model Deutz fahr agroplus 55 f keyline 4wd traktörüm yolda dip gazla gittiğim traktör bariz bir şekilde sağa çekiyor ve ben direksiyonu sola doğru yavaş bı sekilde dondurdugumde sanki sadece direksiyon dönüyor traktor sola yonelmiyor. Servise iki kez söyledim öyle bı olamaz mümkün değil dedi. En son 50 saat bakımı için geldiler o zaman da söyledim bana bunlar tek dingil olduğu için sağa çeker normal dedi. Dün ise bariyerlere ucacaktim. Seyir halindeyken sağ tekere baktığımda ise teker 8 çiziyo. Sol tekerde öyle bişey yok. Dün aradım sersivi notunu aldım sizin o tarafa gelince bakicam dedi. Bu konuyla ilgili bir bilgisi olan vsr mıdır. Traktör sıfır alındı ve 70 saatte. Yorucu bı iş haomadi zaten... Görüşleriniz benim için çok önemli herkese saygılar..

2019 model Deutz fahr agroplus 55 f keyline 4wd traktörüm yolda dip gazla gittiğim traktör bariz bir şekilde sağa çekiyor ve ben direksiyonu sola doğru yavaş bı sekilde dondurdugumde sanki sadece direksiyon dönüyor traktor sola yonelmiyor. Servise iki kez söyledim öyle bı olamaz mümkün değil dedi. En son 50 saat bakımı için geldiler o zaman da söyledim bana bunlar tek dingil olduğu için sağa çeker normal dedi. Dün ise bariyerlere ucacaktim. Seyir halindeyken sağ tekere baktığımda ise teker 8 çiziyo. Sol tekerde öyle bişey yok. Dün aradım sersivi notunu aldım sizin o tarafa gelince bakicam dedi. Bu konuyla ilgili bir bilgisi olan vsr mıdır. Traktör sıfır alındı ve 70 saatte. Yorucu bı iş haomadi zaten... Görüşleriniz benim için çok önemli herkese saygılar..
Büyük ihtimalle hidrolik te hava vardır hava olduğu için boşluk olur sola cevirsenizde tepki vermez hava yi alınca düzelir büyük ihtimalle

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Peki onu biz yapabilir miyiz.. ama sag teker dediğim gibi yolda 8 çiziyo gibi. Sola bakıyorum düz bı sekilde hareketi
Yaparsınız hidrolik hortumu biraz gevşetip direksiyon u sağa sola doğru çevirin hava yi atınca tekrar sıkın sağ tekere de bir bakın somunlar sıkı mi eğer onda problem yoksa büyük ihtimalle rulman dağıtmış olabilir

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Aynı problem benim t4.65 dede var son gazda giderken yapıyor servise söyledim sağına soluna baktılar tekerlekleri ölçtüler bi problem gözükmüyor dediler öyle kullanıyoruz şimdilik

Servis zaten öyle abi. Surda bişey var diyosun hemen normal olması gereken o. Bizde 1968 model Massey Ferguson 135 var maşallah o kadar mi sağlam olur bı arızası çıkmaz yarı yolda koymaz ilk sahibiyiz ama yeni nesiller başlıca sorun

Garantisi varken siz bişeye karışmayın arayin servisi gelsin mecburen gelmek zorunda, durumu anlatın yolda gidemiyorum falan dediğiniz an gelir.
Traktörü alırken servis ve yedek parça gibi etmenleride göz ardı etmemek lazım, geçmiş olsun

Direksiyon kutusu üzerinde hassasiyeti ve kolay ya da sıkı olmasını sağlayan ayar kısmı olması gerekir.servise orayı açmak zor geliyor ya da bilmiyordur.Hava almak da bir ihtimal ama ayrıca direksiyon kutusu.Makanik kutu gibi değil iç yapısı.Sadece gelen yağ basıncını yönlendiren sistem var içeride.

şikayetinizi direk deutz firmasına bildirin . anlatın .anında ilgilenirler. hangi servis sizi öyle geçiştirdiye onuda söyleyin .servisi uyarırlar kesin. almanlar bu konuda çok titizler.mallarının arkasında dururlar.taviz vermezler.