Trakkulupte Bir Şok Daha--Çağrı TD100 üne kavuştu :)

Ynt: Trakkulupte Bir Şok Daha--Çağrı TD100 üne kavuştu :)

Hayırlı olsun Çağrı. Güle güle kullanın. Hadi bizi kandırdılar, sen nasıl kandın yaws. Hiç mi ibret almadın bizden. Birde Kralcısın yani.. :D

Hani bir söz vardır.:I Kızını başıboş bırakırsan, ya davulcuya yada zurnacıya kaçar.. diye.
Trakkulüpcüyü boş bırakırsan sonuç kaçınılmaz.:D Gökhan adına sevindim, adam nede olsa ticaret yapıyor. Yalnız Çağrı netten ve kulüpten uzak kaldı, mavi sulara gömüldü.

gokhanozkan link=topic=68387.msg779219#msg779219 date=1380394354' Alıntı:
Cagrinin interneti yok.ayin 1 inden sonra takilcak kulube.ben burda yazilanlari cagriya iletiyorum.bayi olarak hizmette sinir yoktur :)
Laa adama bi Vınn hediye edeydiniz bari, nede olsa eski turkcell cisin. Gerçi sen; turkcell hatta vadafone tarifesi kullanırsın.:) ;D

nailyetek link=topic=68387.msg779217#msg779217 date=1380394257' Alıntı:
Hani bir söz vardır.:I Kızını başıboş bırakırsan, ya davulcuya yada zurnacıya kaçar.. diye.
Trakkulüpcüyü boş bırakırsan sonuç kaçınılmaz.:D Gökhan adına sevindim, adam nede olsa ticaret yapıyor. Yalnız Çağrı netten ve kulüpten uzak kaldı, mavi sulara gömüldü.
mavi sulara gömüldü. :D bu söz tam yerini bulmuş sıra sana geldi abi gökhan abi sanada ayarlasın bi mavi :D

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansınlar,Çağrıyıda NH ailesine taşıdınız öylemi?3085 in buluşmadaki çamurlu nadas yapışını hatırlıyorum ayıp etmişler 3085 e :) yav sizinde artık NH kullanmanızın zamanı gelmiştir siz ne zaman değiştiriyorsunuz.

Hayırlı olsun , Allah kazancını bol eylesin , hayırlı ekmeğini yedirsin.
Lakin MF ' den , NH ' a geçmek bana göre GS ' den FB ye geçmek gibidir bizim alemde , tam zıt kutuplar bunlar :)
Ama bunda UZEL ' e suç buluyorum bende , yeni model MF ' ler olsaydı , acaba tercih yine NH olurmur muydu onu irdelemek lazım.
TD100 kötü makina değil , lakin 3.105 ' den sonra buna binmenin yorumlarını merakla bekliyorum.
Hidrolikleri ve konforu , özellikle orjinal kabin olduğu için sizi çok rahat ettirecektir.
Fakat önceki yıllarda Phantom ve NH TDD serisi bakımından arada MF lehine serilik farkı olduğu belirtiliyordu. Bu sebeple son model NH ' ları bu yönde çok merak ediyorum.

Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim,daha iyileri sizlerin olsun inşallah.

Aslında mevzu birçok arkadaşın abinin bahsettiği gibi.Biz motorumuzdan memnunduk bir sıkıntısı yoktu,ancak hem yenisinin üretilmemesi hem de kabin sıkıntısı nedeniyle kısa bir süre önce düşünmeye başladık.Biraz araştırma yaptık vs sonradan takılan kabinlerin hem yeteri kadar iyi olmamasından dolayı hem de motorun devrinin yavaş yavaş geçmeye başladığını düşünerek,kıymetli zamanında değerlendirmeye karar verdik.Böyle düşündükten sonra yerli ve ithal traktörleri araştırmaya başladık ama maddi açıdan şu anki durum müsait olmadığı için maalesef ithal traktörlere bakma şansı olmadı.Yerliler içinde de en mantıklı seçimin bu olacağına karar verdik.Baştan beri zaten Gökhan Abiyle bu konu hakkında konuşuyorduk,işimiz de rast gitti motoru da onların bayiden aldık ona da tekrar teşekkür ederim yardımcı olduğu için.

Şimdi motor Cuma akşamüstü geldi,cumartesi günü denemelik bir kazayak çektik bir de ilçeye gittik geldik başka bir iş için.Kazayak 11li,açıkçası motor hiç duymuyor.sadece yerine göre kesekli olması bayır olması vs durumlarında vitesi ayarlıyorsun o kadar.Yolda performansı da yük yoktu çok bişey söyleyemeyeceğim ancak 3,085den ne kötü ne de iyi.Hemen hemen aynı diyebilirim.Diğer konulara gelirsek gerçekten ferah bir kabini var.Bence yeteri kadar geniş.Dizayn olarak içi gayet güzel,sadece hidrolik kollarının olduğu kısmı çok hoşuma gitmedi biraz alçak ve çamurlukla arası dar.Onun dışında bir sıkıntı yok kabinden yana.Ses gayet az,kliması güzel çalışıyor.Tozdan neredeyse cızıyı kaybedecek kadar kurak toprak ama bu şartlarda hiç toz yok kabinde.Dışarı koyulan hidrolik kol kontrolü berbat.Daha bir tur attık zaten halatları kendiliğinden çıkmıştı :) Çamurlukta yeri bile hazır bence bu traktörün değerini düşürüyor.Hidrolikleri şüphesiz MFden çok daha iyi.Hidrolik kollar,gergiler vs kullanışlı bana göre.Pistonlu orta kolun da tadı başkaymış :) Açıkçası ilk anda aklıma gelenler bunlar.Kullandıkça artı eksilerini göreceğiz.Şimdi arada 10 hp kadar fark olduğu için tam bir kıyaslama yapmak yanlış olur diye düşünüyorum.Daha çok kullandıkça objektif olarak yorumlarımı sizlerle paylaşırım.

Bu arada MFcilere selam olsun,bileğimizi kesseniz yine kırmızı akar :D Kırmızı sevdası her zaman kalbimizde,sadece biraz öteledik :)

Çağrı link=topic=68387.msg779620#msg779620 date=1380487689' Alıntı:
Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim,daha iyileri sizlerin olsun inşallah.
Bu arada MFcilere selam olsun,bileğimizi kesseniz yine kırmızı akar :D Kırmızı sevdası her zaman kalbimizde,sadece biraz öteledik :)
Neyse hayırlısı ne ise o olsun. Aramızdan mavi şeytan geçti artık.Sen ne yapsan bizimle dost olamazsın.:D

nailyetek link=topic=68387.msg779633#msg779633 date=1380488209' Alıntı:
Neyse hayırlısı ne ise o olsun. Aramızdan mavi şeytan geçti artık.Sen ne yapsan bizimle dost olamazsın.:D
O zaten dost değil abi.Ben biliyodum nh sevgisi olduğunu.Bana sataşmasından belliydi :D