Tr6.120vs 5S135 vs 6120M

Bu 3 modelin karşılaştırması çok yapılıyor Boyut ebat olarak hemen hemen yakınlar Güç olarakta 6120M motor gücü olarak ikisine kıyasla biraz yüksek olsada 3 traktöründe tarlada çalışacağı ekipman aynı olur bence çeki gücü olarak ve tarla performansı olarak nasıl bi sıralama olurdu kullananların yorumlarını bekliyorum sohbet olsun diye açtım konuyu

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bu 3 modelin karşılaştırması çok yapılıyor Boyut ebat olarak hemen hemen yakınlar Güç olarakta 6120M motor gücü olarak ikisine kıyasla biraz yüksek olsada 3 traktöründe tarlada çalışacağı ekipman aynı olur bence çeki gücü olarak ve tarla performansı olarak nasıl bi sıralama olurdu kullananların yorumlarını bekliyorum sohbet olsun diye açtım konuyu

5s 135 sahibiyim t6020 (tr6120) kullanma fırsatımda oldu.T6020 motor gücü olarak bu kıyaslamada eksik kalır.tr6130 tr6 140 daha adil olur.

5s 135 sahibiyim t6020 (tr6120) kullanma fırsatımda oldu.T6020 motor gücü olarak bu kıyaslamada eksik kalır.tr6130 tr6 140 daha adil olur.
Pulluk sürümünde eksik kalması için tek neden beygir sanırsam 123 beygir ama tork olarak 10nm daha fazla silindir hacmide daha büyük aradaki 12 beygire ragmen onların yanında eksik kalacagını düşünüyorum ceki gücü olarak ise agırlıkları denk sayılır

• Beğen
Tepkiler: SteyrFORD
Epm anlık gelen güç gibi bişey hatırladığım kadarıyla devamlı o gücü üretmiyor sanırsam yada kuyruk mili gücü olması lazımdı sürekli bu TR6 lar için sürekli farklı beygir gücü söylüyorlar denk mi değil mi belli degil kasa olarak denk sanırsam

Ağırlık olarak denk.Benim kullandığım t6020 6600 kg civarında geliyordu.5s 135 arka papatya ağırlıklarla 6600 kg geliyor.

• Beğen
Tepkiler: KGN55 ve The_Hoca
Epm anlık gelen güç gibi bişey hatırladığım kadarıyla devamlı o gücü üretmiyor sanırsam yada kuyruk mili gücü olması lazımdı sürekli bu TR6 lar için sürekli farklı beygir gücü söylüyorlar denk mi değil mi belli değil kasa olarak denk sanırsam
Güç normları arasında farklar var.
SAE , net power, olarak daha iyi kıyaslamalar yapılabilir.
135 hp , 138 ps , 140 ch , yaklaşık eşit beygir sayısıdır.
Iso ve ECR normları arasında %2,5 fark olur.
Viskoz fan çalışmazken + beygirimiz olurmuş , çalışırken olmazmış.
Klima çalışırken beygir azalırmış.
Kapalı sistem hidrolik pompası çalışırken + beygirimiz olurmuş , falan fişman .

• Beğen
Tepkiler: KGN55
Tr6.120 nominal 112, maksimum 123, ek güç üretimi ile maksimum 142 beygir.

5s135 maksimum 135 beygir. Ek güç üretimi bulunmuyor, tüm maseyler gibi nominal gücü belli değil.

6120m nominal 120, maksimum 133, ek güç üretimi ile 145 beygir.

Jondere ve masey yazılana göre denk güçlerde görünüyor tr6 10 beygir civarı daha küçük.

Jondere kalite, sağlamlık, kullanışlılık, ergonomi, çekiş, kompaktlık her şeyiyle bunların hepsinden daha iyidir. Tipik bir alman zaten koltuğuna oturduğunuzda kabin içerisindeki kullanılan malzemeden bunu kolaylıkla anlarsanız. Şasesi bi 5s135 eder.

Masey tr6 kadar çekmez, tr6ya göre daha konforludur. Tr6 daha sağlamdır. Maseye az bi ağır malzeme takarsanız keçelerden inen yağı görürsünüz. Jondere hem konforlu hem sağlam hem de çekişlidir.

Benim sıralamam 6120m > 5se135 > tr6.120

Maseyin 2. el değeri her zaman için diğer markalardan daha fazladır. Masey alacaksan tarlaya sokmayacan evde yatıracan.

• Beğen
Tepkiler: KGN55
Tr6.120 nominal 112, maksimum 123, ek güç üretimi ile maksimum 142 beygir.

5s135 maksimum 135 beygir. Ek güç üretimi bulunmuyor, tüm maseyler gibi nominal gücü belli değil.

6120m nominal 120, maksimum 133, ek güç üretimi ile 145 beygir.

Jondere ve masey yazılana göre denk güçlerde görünüyor tr6 10 beygir civarı daha küçük.

Jondere kalite, sağlamlık, kullanışlılık, ergonomi, çekiş, kompaktlık her şeyiyle bunların hepsinden daha iyidir. Tipik bir alman zaten koltuğuna oturduğunuzda kabin içerisindeki kullanılan malzemeden bunu kolaylıkla anlarsanız. Şasesi bi 5s135 eder.

Masey tr6 kadar çekmez, tr6ya göre daha konforludur. Tr6 daha sağlamdır. Maseye az bi ağır malzeme takarsanız keçelerden inen yağı görürsünüz. Jondere hem konforlu hem sağlam hem de çekişlidir.

Benim sıralamam 6120m > 5se135 > tr6.120

Maseyin 2. el değeri her zaman için diğer markalardan daha fazladır. Masey alacaksan tarlaya sokmayacan evde yatıracan.
:)

Sıralama yaparken kullanım amacına göre yapmak gerekir diye düşünüyorum. Örneğin sulu tarımla uğraşan birisi olarak çeltik tarımında 6120m ya da 5s135 kullanandan çok tr6120 kullanan görüyoruz. Bir videoda 10 bin dekar çeltik ekimi yapan Atlı Tarım garajında ağır işler için New Holland kullandıklarını söylemişti. Yan komşum sahip olduğu 6115r ve 6420 yi satıp New Holland'a döndü. Hatta tesviye işleri ile uğraşan firmaların neredeyse hepsi New Holland kullanmakta. Sanırım kuyruk mili kullanımında verdiği ek güç üretimi ile diğerlerine göre avantaj saglamakta.