Toprak analizi gübreleme

Tarlama bu sene pamuk ektim pek verim alamadım boy yapmadı tuzlu çoraksı bi tarlaydı bunun üzerine toprak analizi yaptırdım bu fotoğraftaki tavsiyeye aynı şekil uymalımıyım yazandan daha fazla gübre mi kullanmalıyım

Resimler ve ekler

• 25DAE400-6712-4037-B0F7-A333A3426326.jpeg
    25DAE400-6712-4037-B0F7-A333A3426326.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 49
ekmeyin demedim, sıcaklık yüzünden 600-700 kilo kaldıran çiftçiler 300 kilo kaldırdı, 400 gören yok.(tabi küçük parsellerden bahsetmiyorum, 100 dönüm üstü tarlalar hep düşük). verim sıkıntısı bu yıl genel onu demek istedim. sizden faydalanıp gereksiz gübre satmasınlar demek istediğim bu.

ekmeyin demedim, sıcaklık yüzünden 600-700 kilo kaldıran çiftçiler 300 kilo kaldırdı, 400 gören yok.(tabi küçük parsellerden bahsetmiyorum, 100 dönüm üstü tarlalar hep düşük). verim sıkıntısı bu yıl genel onu demek istedim. sizden faydalanıp gereksiz gübre satmasınlar demek istediğim bu.
Anladım :) bende 340 kilo aldım bu sene 10 dönüm yerden

tuzlu suya rağmen bu değeri kaldırdıysa, benim tavsiyem size önerilen gübreler bütçeyi aşmıyorsa deneyebilirsiniz, eğer bütçe sıkıntısı varsa dediğim gibi bu yıl verim sıkıntısı vardı geç ekim yapanlar ürün kaldırdı, diğerleri sizinle aynı uygulamazsanız da olur. zaten çıktı fiyatları belli çok risk almamak lazım.

tuzlu suya rağmen bu değeri kaldırdıysa, benim tavsiyem size önerilen gübreler bütçeyi aşmıyorsa deneyebilirsiniz, eğer bütçe sıkıntısı varsa dediğim gibi bu yıl verim sıkıntısı vardı geç ekim yapanlar ürün kaldırdı, diğerleri sizinle aynı uygulamazsanız da olur. zaten çıktı fiyatları belli çok risk almamak lazım.
Anladım teşekkür ederim

Toprağınaza mutlaka kükürt s formu uygulama gerekir önereceğim ürün breakers tır. Ph 0.05 olan bir üründür. Olbagro Tarım Market den inceleyebilirsiniz