Tohumda yediğimiz kazık !

bereket tv de izlediğim yabancı çiftliklerin belgeselinde buğdaylar hep tane bizde hepsi sap resmen ya yurtdışındakiler kendilerine iyiyi bize ellerindekinin en kötüsünü kaktırıyorlar şerefsizlikten başka bir şey değil ya yıllarca it gibi didinelim yapabilceğimiz şeyler sınırlı oluyor fakat adamların hepsinde son model jd ler fendler biçerdöverler ekipmanlar dolu.........

Kabahat onların değil, kabahat tarım politikası adı altında hiçbir şey üret(e)meyen yöneticilerin, İl ve ilçe Tarım Yöneticilerinin.. Bu site bazı şeyler için yeterince ölçüt olmamakla beraber her meslek dalından insanın bulunduğu bir ortam olmasına rağmen kendisi çiftçilikle uğraşmayan İl ve ilçe tarım mühensilerinden kaç üye var ? Ben daha Konya'dan Adana'ya bir tohum getirtemiyorum, sen yurtdışından bahsediyorsun. Adamlar bilgisayar başında Ziraat Mühendisliği yapıyor, bu adamlara rağmen çok iyi yerdeyiz, çok şükür.

"Oğlum okuyun eşşek olmayın, okuyun köyde kalmayın zihniyeti ile büyütüldük hepimiz." İşi kolaylaştıracak hiç bir icat üretme eğilimimiz olmadı. Hep iş gücü emeği, kaba kuvvet.. Kazara birileri birşeyler, bir takım yenilikler getirmiş onlar da Avrupa'nın kullanmayı bıraktığı şeyler..

Bu kadar insan burada toplanmış, tohum, tarım aletleri vb. bilgilerini birbirine aktarıyor. Ben buradan çok güzel bilgiler edindim. Bildiğim birşey varsa da paylaştım. Kendi işini yapan Ziraat Mühendisleri dışında herhangi bir kamu kurumunda çalışan kaç Ziraat Mühendisi uğradı buralara? Hangi engin bilgilerini, tecrübelerini paylaştı bizlerle? Bu sadece Tarım sektörü için geçerli olan bir durum değil maalesef tüm işlerimiz böyle..

Bu kadar insan burada toplanmış, tohum, tarım aletleri vb. bilgilerini birbirine aktarıyor. Ben buradan çok güzel bilgiler edindim. Bildiğim birşey varsa da paylaştım. Kendi işini yapan Ziraat Mühendisleri dışında herhangi bir kamu kurumunda çalışan kaç Ziraat Mühendisi uğradı buralara? Hangi engin bilgilerini, tecrübelerini paylaştı bizlerle? Bu sadece Tarım sektörü için geçerli olan bir durum değil maalesef tüm işlerimiz böyle..
Vardı bir tane geçen yıllarda. Kamu çalışanıydı. Ancak tek yaptığı şey mevcut sistemi savunmaktı.