TMO prim ödemesi

Desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçilerin 16/09/2022 tarihi mesai bitimine kadar ÇKS'de kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvuru dilekçesi ve alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Abi 15 eylüle sıra verdiler gidip müdürlügu de mi basvurmamiz mi gerekir desteklemeden yararlanmak icin

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Randevudan 1 2 gün önce tmoya ürünü verebiliyor muyuz ? İlla günündemi olması lazım? 2 gündür Sivas/Kangal tmo boş ama sistemde bu iki güne boşluk sistemde hala 1 Eylül prim ödemesi son günü diyo ama bazı yerlerde 16 eylüle uzadığı bazı yerlerde Eylül sonuna uzadığını duydum herkes farklı bişey söylüyor. Buğdayı verdikten sonra 20 günlerden bahsediyorlwr geri ödemeleri nasıl bir sene ben hiç bişey anlamadım

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Randevudan 1 2 gün önce tmoya ürünü verebiliyor muyuz ? İlla günündemi olması lazım? 2 gündür Sivas/Kangal tmo boş ama sistemde bu iki güne boşluk sistemde hala 1 Eylül prim ödemesi son günü diyo ama bazı yerlerde 16 eylüle uzadığı bazı yerlerde Eylül sonuna uzadığını duydum herkes farklı bişey söylüyor. Buğdayı verdikten sonra 20 günlerden bahsediyorlwr geri ödemeleri nasıl bir sene ben hiç bişey anlamadım
ismet yılmaz desteğin eylül ayında verilen ürünler içinde devam edeceğini söyledi. haftaya yeni bir açıklama yapacaklarını bekliyorum. tmo boş gözükse de depolar dolu oldugu için alım yapmıyor. illa gününde vermeniz gerekiyor yani.

ismet yılmaz desteğin eylül ayında verilen ürünler içinde devam edeceğini söyledi. haftaya yeni bir açıklama yapacaklarını bekliyorum. tmo boş gözükse de depolar dolu oldugu için alım yapmıyor. illa gününde vermeniz gerekiyor yani.
Burdaki TMO da silo yokki boş araziye yıkıyor mahsulü bugünde boş ordaki yetkililerde bişey bilmiyo

Teşekkürler, birde ödemeler 15 20 günü bulduğu söyleniyor, hatta 3/1 ini yatırıyor diyorlar doğruluk payı nedir?
hocam lisanslı depodan sattım ben 10 gün sonra paranın tamamı yattı. para yatınca da faturayla ilçe tarıma başvurdum destek için o daha yatmadı yalnız bekliyorum. tmo ya teslim edince biraz ileri atıyor galiba tarih olarak lisanslı depodan 10 gün içinde yatıyor.

Teşekkürler, birde ödemeler 15 20 günü bulduğu söyleniyor, hatta 3/1 ini yatırıyor diyorlar doğruluk payı nedir?
Lidaştan vermiştik biz de, 20 gün oldu hala yatmadı. Şu prim yüzünden verdik bu sene ama, bir daha asla.

Tmo'nu burada yaptığı bir oyunu da dile getireyim,
Kendi depoları boş olduğu halde aldığı mahsülleri Lidaşa koydu, deponun çoğunu ofis doldurdu. Bölgedeki çiftçiler malı depoya koyamadı, şimdi millet ucuz ucuz kaptırıyor tüccara malını. Böyle bir düzen işte kurdukları. Randevu alayım desen eylül sonuna veriyor.